Naukowcy z BRIN badają różnorodność biologiczną w Rowie Jawajskim

Tempo.co, DjakartaNaukowcy z Narodowej Agencji Badań i Innowacji (BRIN) badali różnorodność biologiczną wokół rowu jawajskiego, aby zbadać różnorodność biologiczną głębin w wodach Indonezji.

Yustian Rovi Alfiansah, jeden z badaczy BRIN, powiedział w niedzielnym komunikacie prasowym z niedzieli 24 marca 2024 r., że badania, które trwały od 28 lutego do 22 marca 2024 r., były prowadzone wspólnie przez czterech indonezyjskich badaczy. Naukowcy z Chin.

Powiedział, że badania przeprowadzono w strefie Hadal w Rowie Jawy Środkowej i objęły 3200 km wody od Sumatry Południowej do Nusa Tenggara.

Powiedział, że wyprawę zorganizowały Dyrekcja ds. Zarządzania Flotą Statków Badawczych i BRIN we współpracy z Instytutem Badań i Inżynierii Głębin Morskich (IDSSE) oraz Chińską Akademią Nauk (CAS).

Dodał, że w ekspedycji wykorzystano statek badawczy Tan Suo Yi Hao i badawczy okręt podwodny Fendouzhe.

„Badania te mają na celu zbadanie bogactwa głębinowej różnorodności biologicznej, która jest korzystna dla Indonezji, uzyskanie nowych informacji na temat wyjątkowej geografii, biologii i ekologii podregionu Sunda oraz jego potencjalnego wpływu na ekosystem Hadal w Rowie Jawajskim, ” powiedział.

Podczas tej wyprawy badacze uzyskali kilka próbek, w tym trzy ogórki morskie, sześć rdzeni osadowych i sześć głazów.

„Kolejnym trudnym zadaniem jest dalsza analiza próbek, przechowywanie i konserwacja, przetwarzanie danych i rozpowszechnianie ich wśród opinii publicznej” – powiedział.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Indonezja przejęła przestrzeń powietrzną Natuny od Singapuru

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Pożar ziemi w pobliżu lotniska Soekarno-Hatta, dzień 2. Służby wysyłają 30 wozów strażackich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *