Twitter ma przyjąć ofertę Muska o wartości 43 miliardów dolarów

NOWY JORK, 25 kwietnia (Reuters) – Twitter Inc (TWTR.N) jest gotowy zgodzić się na sprzedaż Elonowi Muskowi za około 43 miliardy dolarów w gotówce, taką cenę prezes Tesli nazwał swoją „najlepszą i ostateczną” ofertą dla firmy zajmującej się mediami społecznościowymi, mówili ludzie zaznajomieni z tą sprawą.

Twitter może ogłosić transakcję 54,20 USD za akcję później w poniedziałek, gdy jego zarząd spotka się, aby zarekomendować transakcję akcjonariuszom Twittera, dodając, że nadal możliwe jest, że transakcja może upaść w ostatniej chwili.

Musk, według Forbesa najbogatsza osoba na świecie, negocjuje zakup Twittera jako osobisty i Teslę (TSLA.O) nie jest zaangażowany w transakcję.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Twitter nie był jak dotąd w stanie zapewnić sobie klauzuli „go-shop” w ramach umowy z Musk, która pozwoliłaby mu ubiegać się o inne oferty po podpisaniu umowy, podają źródła. Mimo to Twitter mógłby zaakceptować ofertę innej strony, płacąc Muskowi opłatę za zerwanie, dodają źródła.

Źródła zażądały anonimowości, ponieważ sprawa jest poufna. Twitter i Musk nie zareagowali od razu na prośby o komentarz.

Akcje Twittera wzrosły o 4,5% przed obrotem giełdowym w Nowym Jorku, osiągając 51,15 USD.

Musk, płodny użytkownik Twittera, powiedział, że musi być prywatny, aby się rozwijać i stać się prawdziwą platformą wolności słowa.

50-letni przedsiębiorca, który jest również dyrektorem generalnym firmy SpaceX, dewelopera rakiet, powiedział, że chce walczyć z trollami na Twitterze i zaproponował zmiany w usłudze subskrypcji premium Twitter Blue, w tym obniżenie jej ceny i zakaz reklam.

Miliarder, głośny zwolennik kryptowalut, zasugerował również dodanie dogecoin jako opcji płatności na Twitterze.

Powiedział, że obecny zespół kierowniczy Twittera nie jest w stanie samodzielnie doprowadzić akcji firmy do jego ceny ofertowej, ale powstrzymał się od stwierdzenia, że ​​należy je wymienić.

READ  Akcje McDonald's spadają poza mięso po procesie McPlant

„Firma nie będzie ani dobrze prosperować, ani służyć temu społecznemu imperatywowi w obecnej formie” – powiedział Musk w liście z ofertą w zeszłym tygodniu.

Aż do momentu, w którym Musk ujawnił udział w Twitterze w kwietniu, akcje firmy spadły o około 10% od czasu, gdy Parag Agrawal przejął stanowisko dyrektora generalnego od założyciela Jacka Dorseya pod koniec listopada.

Transakcja, jeśli tak się stanie, nastąpi zaledwie cztery dni po tym, jak Musk ujawnił pakiet finansowania w celu wsparcia przejęcia.

To skłoniło zarząd Twittera do poważniejszego potraktowania swojej oferty, a wielu akcjonariuszy poprosiło firmę, aby nie dopuściła do umykania okazji do zawarcia transakcji, podał w niedzielę Reuters. Zanim Musk ujawnił pakiet finansowania, oczekiwano, że zarząd Twittera odrzuci ofertę, podały źródła. Czytaj więcej

Sprzedaż oznaczałaby przyznanie się przez Twitter, że Agrawal nie robi wystarczającej siły, aby zwiększyć rentowność firmy, mimo że jest na dobrej drodze do osiągnięcia ambitnych celów finansowych, które firma wyznaczyła na 2023 r. Akcje Twittera były notowane powyżej ceny oferty Muska jeszcze w listopadzie .

Musk ujawnił swój zamiar zakupu Twittera 14 kwietnia i prywatyzacji poprzez pakiet finansowania składający się z kapitału własnego i długu. Najwięksi pożyczkodawcy z Wall Street, z wyjątkiem tych, którzy doradzają Twitterowi, zobowiązali się zapewnić finansowanie dłużne.

Taktyka negocjacyjna Muska – składanie jednej oferty i trzymanie się jej – przypomina sposób, w jaki inny miliarder, Warren Buffett, negocjuje przejęcia. Musk nie podał żadnych szczegółów finansowania, kiedy po raz pierwszy ujawnił swoją ofertę dla Twittera, co sprawiło, że rynek sceptycznie podchodził do jego perspektyw.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Grega Roumeliotisa w Nowym Jorku, dodatkowe reportaże Krystal Hu; Montaż przez Marka Pottera

READ  Założyciel FTX Sam Bankman-Fried zgodził się na ekstradycję do USA

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *