Urzędnicy proponują wydzieloną płatną drogę dla turystów prowadzących na lotnisko na Bali

Udostępnij artykuł

W noworoczny weekend na Bali panowały rekordowe korki.

Sytuacja szybko się pogorszyła, ponieważ setki turystów porzuciło swoje pojazdy transferowe i nie miało innego wyjścia, jak tylko przejść poboczem płatnej drogi na Maderze, aby dotrzeć na lotnisko na czas.

Widok z lotu ptaka na drogę płatną Mantar Bali.jpg

Urzędnicy na Bali jasno mówią, że nie można dopuścić do ponownego wystąpienia tej stacji. Chociaż w celu zmniejszenia obciążenia dróg w ostatnich dniach szczytu sezonu uruchomiono awaryjne autobusy wahadłowe, przywódcy chcą teraz znaleźć długoterminowe i zrównoważone rozwiązania tego stale zmieniającego się problemu.

We wtorek 9 stycznia odbyło się spotkanie zainteresowanych stron, którego celem było omówienie sposobów uniknięcia w przyszłości takich katastrof, jak chaos drogowy w Nowym Roku.

@www.manekmaksimus68 #Korek uliczny #Poli #Indonezja ♬ Sura Asli – Manek Maximus – Manek Malaga

Krajowe siły policyjne ds. transportu Jasa Raharja odbyły spotkanie koordynacyjne z Ministerstwem Transportu, Angasa Pura I, Zarządem Portu Lotniczego Strefy IV i innymi zainteresowanymi stronami portu lotniczego w celu opracowania planu strategicznego.

Jednym z głównych czynników powodujących potworne korki wokół lotniska na Bali, a zwłaszcza na płatnej drodze Mandara Niedoszacowanie liczby pojazdów korzystających z pasa ruchu.

Szacunki wskazują, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku z tej drogi będzie korzystać codziennie zaledwie 35 000 pojazdów, ale każdego dnia w Nowym Roku autostradą zjeżdża 70 000 pojazdów.

@alitdarmaw Droga płatna Bali Mandara #flipshiviral #fibshi #Wirusowy #Kryzys #Dahunbaru #Poli ♬ Jawajski Gamelan Full Bass – DJ Orang Kampung

Spotkaniu przewodniczyła Generalna Inspektor Pol Ann Suhanan, Szefowa Policji Transportowej.

W rozmowie z reporterami po spotkaniu powiedział, że kilka czynników spowodowało powstanie korków, których można było uniknąć w weekend noworoczny. Stwierdził, że można podjąć dalsze kroki, aby zapobiec powtarzaniu się podobnych sytuacji.

READ  Dżakarta prowadzi okres próbny biletów opartych na koncie w TransJakarta, MRT i LRT Jakarta

Generalny Inspektor Suhanan powiedział: „Mówiąc o ruchu drogowym, mówimy o sieciach. Dlatego wszędzie mogą pojawić się korki. Korki na drogach są spowodowane spóźnianiem się funkcjonariuszy. Poza tym w czasie wakacji Bali jest zawsze oblegane przez turystów krajowych i zagranicznych.

@mlrrr15 Przeniesiono w 30 minut #niezręczny #Gangupali #Poli #Balijski #poliruch #politrafficjam #Ruch drogowy #Korek uliczny #Indonezja #politravel ♬ Oryginalny dźwięk – MaxLR

Koncentrując się na przepływie pojazdów z ośrodków do i z międzynarodowego lotniska I Gusti Ngurah Rai, grupa omówiła krótko-, średnio- i długoterminowe rozwiązania dla ruchu turystycznego na wyspie.

Rozwiązaniem doraźnym jest uregulowanie ruchu wokół lotniska. Angasa Pura I, firma zarządzająca lotniskiem na Bali, zobowiązała się do wprowadzenia zmian i ulepszeń, takich jak wymiana krętej drogi w pobliżu terminalu międzynarodowego i budowa mostu przejściowego w celu spowolnienia pojazdów.

Generalny inspektor Suhanan powiedział reporterom: „Otrzymałem informację od dyrektora generalnego Ankasa Pura I, że przejmie on kilka nowych potoków ruchu na lotnisku”.

„Na przykład usunięcie skrzyżowań i przeniesienie grup taksówek. Celem jest uniknięcie zakłóceń na lotnisku i z lotniska, które mogłyby powodować korki.

Samochód-jeździ-cicho-po-Bali-płatnej-drodze-pod-znakami-Kuda-i-Nusa-Tua.Samochód-jeździ-cicho-po-Bali-płatnej-drodze-pod-znakami-Kuda-i-Nusa-Tua.

W dłuższej perspektywie urzędnicy dyskutowali o utworzeniu na płatnej drodze wydzielonego pasa dla pojazdów jadących na lotnisko oraz o wdrożeniu stałego systemu inżynierii ruchu, aby lepiej wspierać płynność ruchu na środkowo-południowym Bali.

Suhanan powiedział: „Według informacji napływających z prowincji Bali, stworzymy specjalny dojazd od bramki poboru opłat do lotniska. Rząd prowincji Bali zbada, czy dostęp będzie realizowany w formie podziemnej kanalizacji, czy nowej drogi. Mamy nadzieję, że to się spełni” – powiedział.

Bali-mandara-pojazd-pojazd-pojazd-poprzez-samochodyBali-mandara-pojazd-pojazd-pojazd-poprzez-samochody

Oczywiste jest, że rozwiązania te należy wdrożyć szybko. Rok 2024 będzie najbardziej pracowitym rokiem na Bali, ostatecznie przekraczając liczbę podróży sprzed pandemii.

Choć granice z Indonezją zostaną ponownie otwarte w lutym 2022 r., rozkład lotów na lotnisku na Bali nadal jest krótszy niż przed pandemią.

READ  Firmy zmniejszają 301 000, gdy omicron uderza w rynek pracy

Rok 2024 to rok, w którym Bali w pełni odzyska siły i powita 7 milionów przylotów z zagranicy, z których większość wyląduje na lotnisku na Bali, zamiast przedostać się do prowincji przez porty.

Samolot wystartował z lotniska na BaliSamolot wystartował z lotniska na Bali

W związku z tym dyrektor generalny międzynarodowego portu lotniczego I Gusti Ngurah Rai Handy, Heryudhitiawan, dodał, że jego partia doda pasy i zorganizuje więcej miejsc do wysiadania pasażerów, aby monitorować natężenie ruchu na obszarze lotniska.

Powiedział: „Lotnisko ma więcej pasów ruchu. Teraz jest ich dwóch, potem będzie trzech lub czterech. W dalszej części budynku parkingu międzynarodowego nastąpi poprawa przepływu pojazdów.

„Właściwie krzywe często się załamują i tworzą kolejki, więc usprawnijmy przepływ, aby był lepszy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *