McCarthy przegrał głosowanie na piątego mówcęCNN

Kevin McCarthy poniósł kolejną druzgocącą porażkę w środę po przegranej w piątej turze głosowania w celu wybrania marszałka – poważny cios. Alternatywa. Izba przechodzi teraz do szóstego głosowania.

Republikanie w Izbie Reprezentantów znajdują się w kontrowersyjnym impasie, jeśli chodzi o to, kto będzie następnym mówcą, pośród ostrej opozycji ze strony konserwatystów klubu wobec McCarthy’ego. Walka, która rozpoczęła się pierwszego dnia 118. Kongresu DMK Nowa większość GOP w Izbie Reprezentantów jest w rozsypce i ograniczył program partii.

Rada zebrała się następnie w środę w południe czasu wschodniego Trzy tury głosowania We wtorek. McCarthy za każdym razem wypadał słabo, nie osiągając progu większości potrzebnego do zapewnienia mówcy. Głosowanie zostało przerwane we wtorek wieczorem po wielogodzinnej serii głosowań i braku rozstrzygnięcia.

Teraz Republikanie starają się znaleźć drogę naprzód. Sojusznicy McCarthy’ego twierdzą, że nie odszedł i nadal jest gotowy, aby to rozgryźć.

Rozmowy były kontynuowane we wtorek wieczorem, a McCarthy dzwonił do swojego biura, jak podają źródła. Wysłał kilku emisariuszy — Briana Fitzpatricka, Garretta Gravesa, French Hill, Patricka McHenry’ego i Guya Reschenthalera — aby pomogli znaleźć porozumienie z jego przeciwnikami i przedstawić ich żądania reszcie klubu GOP Izby Reprezentantów.

Izba będzie nadal zawieszona, dopóki impas nie zostanie rozwiązany. Republikańscy sojusznicy McCarthy’ego zaczęli się obawiać, że przywódca GOP Izby Reprezentantów może nie być w stanie postawić na mówcę, jeśli walka będzie się przeciągać zbyt długo. Podczas gdy większość uczestników konwencji ma silne poparcie dla McCarthy’ego, niektórzy są mniej pewni, że zostaną z nim.

Reprezentant Ken Buck z Kolorado, który głosował na McCarthy’ego, mówi, że „w pewnym momencie” będzie musiał ustąpić i pozwolić Steve’owi Scalise’owi działać.

„Ale to, o co prosiłem, to to, że jeśli Kevin nie może tam pojechać, powinien odsunąć się na bok i dać Steve’owi szansę, aby to zrobił” – powiedział Pugh w CNN.

READ  Indonezyjscy przywódcy wyruszają i zajmują się zmianami klimatycznymi w Dżakarcie

Osobno członek, który wspierał McCarthy’ego, powiedział CNN, że rosną obawy, że jeśli McCarthy nie zdobędzie głosów na mówcę, będzie zbyt słaby, aby zrobić cokolwiek legislacyjnego, zmuszając innego kandydata do wystąpienia.

„Może nadal mieć 24 godziny na osiągnięcie porozumienia. Jeśli nie może negocjować, aby uzyskać zgodę marszałka, oznacza to, że nie może negocjować niczego kontrowersyjnego i uzyskać 218” – powiedział członek. Teraz. „Może nikt inny nie może, ale on na pewno nie”.

Ten sam członek wydał w środę rano oświadczenie na temat byłego prezydenta Donalda Trumpa, potwierdzając jego poparcie dla McCarthy’ego i wzywając Republikanów do poparcia go – choć było to bardziej pomocne niż jego wysadzanie McCarthy’ego, czego się nie spodziewano. Przesuń igłę.

Inny członek ostrzegł później we wtorek, że było jasne, że sprzeciw wobec McCarthy’ego był osobisty – co oznaczało, że niewiele mógł zrobić, aby odwrócić bieg w tym momencie.

Zapytany, czy oświadczenie Trumpa coś zmieni, osoba przyznała, że ​​w to wątpi.

Reprezentanci Izby Reprezentantów mają 222 miejsca w nowym Kongresie, więc aby McCarthy osiągnął 218, może stracić tylko cztery głosy GOP. Jego przeszkodą jest to, że ma do czynienia z niewielką, ale zdeterminowaną grupą konserwatystów.

Grupa wykorzystała swoje wpływy w republikańskiej większości, aby zapewnić sobie ustępstwa. McCarthy poddał się już wielu ich żądaniom, w tym ułatwieniu usunięcia siedzącego mówcy, ale jak dotąd jego wysiłki były niewystarczające.

Kiedy głosowanie zostało przedłużone we wtorek, sytuacja pogorszyła się, ponieważ wzrosła liczba głosów przeciwko kandydaturze McCarthy’ego na mówcę.

Pierwsze głosowanie na marszałka było 203 dla McCarthy’ego, a 19 Republikanów głosowało na innych kandydatów. W drugim głosowaniu McCarthy miał 203 głosy, a przedstawiciel GOP Jim Jordan z Ohio miał 19 głosów. McCarthy otrzymał 202 głosy w trzeciej turze głosowania i 20 głosów dla Jordanii, Reprezentant Byron Donalds dołączył do 19 innych prawodawców GOP, którzy głosowali przeciwko McCarthy’emu w pierwszych dwóch turach.

READ  Meczet w Aksen w Indonezji korzysta z systemu zbierania wody deszczowej

Po raz pierwszy od 1923 roku wybory na marszałka odbyły się w wielu głosowaniach.

„Mój wczorajszy głos polegał zasadniczo na przełamaniu impasu, ponieważ tkwimy w impasie i nigdzie się nie wybieramy” – powiedział Donalds, republikanin z Florydy, w środę w „CNN This Morning”. „W tej chwili (McCarthy) nie ma sposobu, aby się tam dostać. Jeśli to się powtórzy, tak, mogę tam być i to jest w porządku, ale teraz ważne jest, aby Republikanie się zjednoczyli i znaleźli sposób na wybranie głośnik.”

W czwartej turze głosowania 20 Republikanów wspólnie głosowało na Donalda, grupa przenosząca swoje zbiorowe poparcie z Jordanii na Donalda. Reprezentantka Victoria Sports z Indiany głosowała, zmniejszając limit McCarthy’ego do 217.

Sparts powiedział CNN, że zrobił to, ponieważ chciał umożliwić dalsze negocjacje w ramach konferencji, aby rozwiać obawy 20 członków.

Ostateczny wynik piątego głosowania ponownie wyniósł 201 głosów na McCarthy’ego, 20 głosów na Donalda i jeden głos obecny.

Trump uważnie obserwuje ruch na Kapitolu, a jego poparcie społeczne jest kluczowym elementem wysiłków McCarthy’ego.

Sojusznicy McCarthy’ego wpadli w panikę, gdy były prezydent zapytał NBC News o jego poparcie dla McCarthy’ego we wtorek, powiedziały dwa źródła GOP zaznajomione z tą sprawą. Były prezydent odmówił wydania oświadczenia w poniedziałek, powtarzając swoje poparcie dla McCarthy’ego pomimo zakulisowych prób kilku współpracowników McCarthy’ego, aby skłonić do tego Trumpa, podają dwa źródła.

Bliski sojusznik McCarthy’ego zaczął następnie pracować za kulisami, aby przeprowadzić sprzątanie i zaczął naciskać na Trumpa, aby wydał oświadczenie wyjaśniające jego poparcie. McCarthy i Trump połączyli się później przez telefon, gdzie McCarthy wyraził swoje zaangażowanie we wspieranie Trumpa. Trump mocno poparł Truth Social w środę rano, błagając Republikanów, aby „nie zamieniali dużej wygranej w wielką wygraną” i zachęcając ich do głosowania na McCarthy’ego.

READ  Ministerstwo Energii oczekuje, że fundusz CSR będzie bezpośrednio odpowiadał na potrzeby ludzi

Chociaż oświadczenie Trumpa nie poruszyło igły wśród zagorzałych przeciwników McCarthy’ego, jedno ze źródeł powiedziało, że McCarthy martwił się, że świat jest „słaby” i że wydawał się okazywać wsparcie, więc uznali, że ważna jest zmiana narracji.

Gates, jeden z republikanów w Izbie Reprezentantów sprzeciwiający się kandydaturze McCarthy’ego na mówcę, odrzucił ostatnią próbę Trumpa, by pomóc Republikaninowi z Kalifornii, jako „tragiczną”.

„To nie zmienia mojego poglądu na McCarthy’ego, Trumpa ani mojego głosu” – powiedział Getz w oświadczeniu dla Fox News Digital w środę, krótko po tym, jak Trump stanął w obronie McCarthy’ego w poście Truth Social.

Odmowa Getza, wieloletniego zagorzałego sojusznika Trumpa, by pokłonić się pragnieniu Trumpa dotyczącego mówcy McCarthy’ego, rodzi nowe pytania o słabnący wpływ byłego prezydenta na Republikanów w trakcie jego trzeciej kampanii prezydenckiej.

„Jeśli Matt Gates cię ignoruje, to nie jest dobry znak” – powiedział jeden ze współpracowników Trumpa zaangażowany w kampanię w 2024 roku.

Trump dzwonił w imieniu McCarthy’ego przez ostatnie 24 godziny, próbując przełamać konserwatywną blokadę przeciwko niemu, ale jego wysiłki jak dotąd były bezowocne.

Ustawodawca, który rozmawiał z Trumpem późnym wtorkiem, zasugerował, aby były prezydent sam kandydował na mówcę, powiedział ktoś. Trump odepchnął i nadal naciskał na mężczyznę, by poparł McCarthy’ego, mówiąc, że byłby solidnym zwolennikiem „America First”.

Ta historia i temat zostały zaktualizowane o dodatkowe ulepszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *