Pekin rozpoczął badania przesiewowe covit, aby zapobiec chaosowi, jak w Szanghaju

  • Pekin ma w tym tygodniu przetestować większość z 22 milionów mieszkańców
  • Od 22 kwietnia w Pekinie zgłoszono ponad 160 infekcji
  • Pekin intensyfikuje środki ostrożności, aby uniknąć blokady w Szanghaju
  • Szanghaj skupia się na szczepieniu osób starszych

PEKIN / SZANGHAJ, 28 kwietnia (Reuters) – Pekin w czwartek zamknął niektóre przestrzenie publiczne i zintensyfikował kontrole innych, ponieważ większość z 22 milionów mieszkańców chińskiej stolicy przybyła na masowy test na COVID-19, którego celem jest zapobieganie zamkom takim jak Szanghaj. .

Większość ludzi w centrum biznesowym była przez miesiąc odizolowana w stresującym domu, mając trudności z zaspokojeniem podstawowych potrzeb. Ale na horyzoncie pojawiła się nadzieja, ponieważ liczba nowych przypadków nadal spadała, a urzędnicy powiedzieli, że skupili się na zwiększeniu szczepień wśród osób starszych. Czytaj więcej

Jednak narastają obawy, że w nadchodzących miesiącach Chiny zostaną uwikłane w grę polegającą na przebudzeniu i przebudzeniu, znosząc blokady w niektórych miejscach i narzucając inne, powodując poważne szkody gospodarcze i denerwując swoich obywateli.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Zamknął trzy kompleksy mieszkalne, biura i uniwersytet, ponieważ w tym tygodniu przeprowadził trzy rundy masowych inspekcji w większości części Pekinu. Zamknięto także niektóre szkoły, miejsca rozrywki i obiekty turystyczne.

Andrew Ward, 36-letni Kanadyjczyk, który mieszka w jednym z najwęższych uliczek domów na dziedzińcu Hoodongs w Pekinie, został w czwartek wysłany do hotelu na izolację, mimo że jego wyniki testów były negatywne.

W środę ludzie Hazmata przeszukali dom po tym, jak Ward został zidentyfikowany jako bliski współpracownik w sprawie rządowej.

„Trochę się denerwuję, ponieważ spędziłem tak dużo pieniędzy i czasu na przechowywanie jedzenia w domu, będąc zamkniętym”, powiedział Ward, który pracuje w międzynarodowej szkole.

Universal Studios w Pekinie poinformowało w piątek, że odwiedzający muszą pokazać negatywne wyniki testów przed wejściem do parku rozrywki.

READ  „Czarny Adam” prowadzi sprzedaż biletów na Halloween z 27,7 milionami dolarów – The Hollywood Reporter

Pekin w czwartek 27 kwietnia odnotował 50 nowych infekcji, z których część wykryto w prawie 20 milionach próbek uzyskanych w pierwszej rundzie testu masowego. To było 34 dzień wcześniej.

Od 22 kwietnia Pekin wykrył ponad 160 przypadków, z których ponad połowa znajduje się w Seoung, najbardziej zaludnionej dzielnicy znanej z życia nocnego, centrów handlowych i ambasad.

Chińska polityka zerowej tolerancji wobec COVID wywołała publiczne oburzenie w krytycznym roku dla prezydenta Xi Jinpinga, pomimo wybuchu epidemii i działań, które wydają się surrealistyczne dla większości świata zewnętrznego, który zdecydował się żyć z wirusem.

Oczekuje się, że Xi przejmie trzecią prezydenturę tej jesieni, a urzędnicy chcą, aby sceny z Szanghaju nigdy więcej się nie powtórzyły w stolicy, z niektórymi mieszkańcami wychylającymi się z okien i gniewnymi grodzącymi swoje domy garnkami i patelniami.

Chiński juan spadł w czwartek do najniższego poziomu od 18 miesięcy w stosunku do dolara amerykańskiego, a erupcja Kovitu zagroziła tegorocznemu celowi wzrostu gospodarczego na poziomie 5,5%.

Giełdy (.CSI 300), (.SSEC) Jednak po tym, jak premier Lee Keqiang obiecał ustabilizować zatrudnienie i odnowić zerwane łańcuchy dostaw, oczekiwanie większej liczby zachęt było bezprecedensowe w ciągu dwóch lat.

Naukowcy z Nomura twierdzą, że 46 miast jest obecnie całkowicie lub częściowo zamkniętych, dotykając 343 miliony ludzi.

Towarzystwo Generalne szacuje, że 80% PKB to prowincje, w których występują znaczne ograniczenia w przemieszczaniu się. Czytaj więcej

Miliony pracowników umysłowych i fizycznych, których źródła utrzymania zależą od nieograniczonego przemieszczania się między miastami, doświadczyły w ostatnich tygodniach poważnych ograniczeń w podróżowaniu, a także przepływ towarów. Czytaj więcej

Jednak jego wpływ wykracza poza Chiny, a jego gospodarka ma kluczowe znaczenie dla globalnych łańcuchów dostaw.

Partnerstwa przemysłowe GE (G.N.) i 3 mln (MMM.N)i Chipmakers Texas Instruments (TXN.O) I SK Hynix (000660.KS) Rząd Chin ostrzegł, że sankcje wpływają na ich dochody. Czytaj więcej

READ  Maritec: Bunkry o niskiej temperaturze zapłonu w Singapurze i Indonezji

Zamek w Pekinie, mała produkcja i wielu pracowników może wykonywać swoją pracę z domu, co nie jest ekonomicznie zagrożone. Mimo to stolica Szanghaju rywalizowała z czasem o uniknięcie wypadków.

Nowe infekcje w Szanghaju wynosiły mniej niż 100 dziennie na początku marca, a pod koniec miesiąca wzrosły do ​​tysięcy w największej chińskiej erupcji, która spowodowała lokaut w całym mieście i poprawiła życie 25 milionów mieszkańców.

Większość jest zamknięta w swoich domach, ale miasto przygotowuje się teraz do operacji po zamknięciu.

„Aktywnie promujemy szczepionkę COVID-19, z osobami starszymi jako punktem centralnym, pod warunkiem, że ryzyko infekcji jest kontrolowane” – powiedział Zhao Tandon, zastępca dyrektora Miejskiej Komisji Zdrowia.

Powiedział, że okręgi organizują teraz pojazdy do szczepień społecznych i tworzą tymczasowe ośrodki szczepień w domach opieki. Chińscy eksperci medyczni uzasadnili rygorystyczną politykę COVID, sygnalizując liczbę zgonów tysięcy osób starszych.

Średni wiek 47 osób, które zmarły z powodu choroby wieńcowej w Szanghaju 27 kwietnia, wynosił 84,7, poinformowali w czwartek urzędnicy.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Ryana Woo, Davida Stanwaya, Thomasa Suena, Eduardo Baptisty, Albee Zhanga i Yifana Wanga; Napisane przez Mariusa Zaharię; Edycja Święta Lincolna

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *