Ciągła integracja w celu kontrolowania inflacji w celu utrzymania bezpieczeństwa żywnościowego: BI

Dżakarta (Antara) – Bank Indonesia (BI) nadal wzmacnia koordynację i koordynację ze wszystkimi stronami, w tym rządami centralnymi i regionalnymi, w celu budowania bezpieczeństwa żywnościowego i utrzymania dostępności żywności w celu kontrolowania inflacji, powiedział starszy zastępca gubernatora BI, Destri Tamayanti.

Stopa inflacji w Indonezji jest obecnie pod kontrolą, ale wszyscy powinni zachować czujność, dodał podczas transmisji internetowej „Bali and Nusa Tenggara (Balinusra) Food Inflation Control National Movement (GNPIP)” w środę.

Wynika to z prognozy zakłóceń pogodowych El Nino na drugą połowę 2023 roku. Dlatego utrzymanie dostępności i bezpieczeństwa żywności powinno być wspólną rozwagą i wysiłkiem, powiedział.

Według BI inflacja bazowa ma pozostać pod kontrolą na poziomie minus 3 i 1 proc. pod koniec 2023 r.

Powiedział również, że spodziewa się, że wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (IHK) powróci do docelowego poziomu trzech plus minus jeden procent, powyżej poprzedniego szacunku.

„Ta inflacja nie jest tylko zjawiskiem monetarnym, ponieważ wspólnie będziemy utrzymywać inflację” – powiedział Damayanti.

„Ta inflacja jest realna i jest też w realnej gospodarce i dlatego razem sobie z nią poradzimy i razem będziemy pracować” – dodał.

Według danych dostarczonych przez Statistics Indonesia (BPS), w kwietniu 2023 r. IHK wyniósł 0,33 proc. (miesiąc do miesiąca).

W ujęciu rok do roku wartość ta wyniosła 4,33 proc. (r/r), co oznacza spadek z 4,97 proc. (r/r) w poprzednim miesiącu.

Ten rozwój jest nierozerwalnie związany z proaktywną i przyszłościową polityką pieniężną BI.

Jest to napędzane ścisłą koordynacją między BI a rządem centralnym, samorządami regionalnymi i innymi partnerami strategicznymi w walce z inflacją.

„Doceniamy wszystkie strony, które nadal walczą ramię w ramię w kontrolowaniu krajowej inflacji, a także kontrolowaniu inflacji na Bali i Nusa Tenggara” – powiedział Tamayanti.

Powiązane wiadomości: Gubernator BI przedstawia trzy wyzwania mające na celu ograniczenie inflacji żywności
Powiązane wiadomości: BI ma poprawić rolę pesantrenu we wspieraniu bezpieczeństwa żywnościowego

READ  Rosyjska okupacja Chersoń Ukraina odcięta przez kontrataki - Wielka Brytania

Przetłumaczone przez: Martha HS, Fathli Ruhman
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *