Akcje są niższe, a japoński jen zbliża się do 150 za dolara

Linie lotnicze notowane w Hongkongu krótko wzrosły, gdy Chiny dyskutowały o złagodzeniu kwarantanny

Akcje niektórych chińskich linii lotniczych notowanych w Hongkongu krótko wzrosły po doniesieniu Bloomberga, że ​​chińscy urzędnicy dyskutują o skróceniu okresów kwarantanny dla przylatujących pasażerów.

Krótko po raporcie, China Southern Airlines wzrosły o około 3%, Air China o około 2%, a China Eastern Airlines o ponad 1%. Akcje od tego czasu straciły większość swoich zysków.

W Japonii ANA Holdings wzrosła o 1,54%, a Japan Airlines o 1,36%.

Tymczasem akcje Cathay Pacific spadły o 2%, a koreańskie linie lotnicze i akcje związane z podróżami nadal notowane były o około 2% niżej.

– Jihye Lee

Gundlach z DoubleLine Capital powiedział, że rentowności obligacji skarbowych mogą osiągnąć szczyt do końca roku

Dyrektor generalny DoubleLine Capital, Jeffrey Gundlach, powiedział, że rentowność amerykańskich obligacji skarbowych „może osiągnąć szczyt od teraz do końca roku”.

„Zauważ, że długi koniec jest płaski” – powiedział w tweecie, postępując zgodnie z listą aktualnych poziomów rentowności. „Zmęczenie jest oznaką zwiększonej produktywności”.

The Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych Rynek amerykański wzrósł aż do 4,154% po osiągnięciu najwyższego poziomu w trakcie sesji od lipca 2008 roku. Było to ostatnie 4,1485%. The Dwuletnia nota skarbowa Ostatni handel po 4,5695% 5 lat odniesienia Handlowano po 4,3712%.

– Jihye Lee

Ceny ropy rosną pomimo uwolnienia strategicznych dostaw ropy w USA

Ceny ropy wzrosły w czwartek, ponieważ rynki zlekceważyły ​​zapowiedzi, że Stany Zjednoczone uwolnią więcej ropy ze swoich zapasów.

Kontrakty terminowe na ropę Brent Wzrosła o 0,85%, czyli 0,80 USD, do 92,41 USD za baryłkę Amerykański Zachodni Teksas Średniozaawansowany Wzrosła o ponad 1 USD, czyli 1,45%, do 85,55 USD za baryłkę.

„Presja na wzrost wynika z cięć dostaw OPEC+ i zbliżających się sankcji UE na import rosyjskiej ropy drogą morską” – napisał w notatce Vivek Dhar z australijskiego Commonwealth Bank.

READ  Ministerstwo docenia województwa, które poczyniły największe postępy w inicjatywie Smart Village

Powiedział, że uwolnienie 15 milionów baryłek strategicznych rezerw ropy w USA było już oczekiwane i „zbyt małe, aby wpłynąć na rynek”.

– Lee Ying Shan

Stopa bezrobocia w Australii wynosi 3,5%

Stopa bezrobocia w Australii we wrześniu pozostała na niezmienionym poziomie 3,5% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Według Australijskiego Biura Statystycznego – zgodnie z oczekiwaniami analityków w ankiecie Reuters.

Diana Moussina, starszy ekonomista w AMP Capital, powiedziała, że ​​spodziewa się, że stopa bezrobocia pozostanie na obecnym poziomie, zanim wzrośnie w przyszłym roku.

„Wzrost zatrudnienia musiałby znacznie spowolnić, aby stopa bezrobocia wzrosła w krótkim okresie”, napisał w nocie.

– Off Abigail

CNBC Pro: Zabezpieczenie obligacji przed recesją? BlackRock mówi, że to „przestarzały” poradnik

Obawy przed recesją budzą na rynkach burzę, ale wspólny podręcznik dotyczący pokrywania obligacji skarbowych jest „przestarzały”, mówi BlackRock.

„W tym środowisku obserwatorzy obligacji wracają i ogłaszają powrót premii terminowej” – powiedział Blackrock, który jest niedoważony w obligacjach rządowych.

Jednak zarządzający aktywami twierdzi, że inwestorzy nadal mogą kupować inne rodzaje obligacji.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

Chiny utrzymują stopy referencyjne na niezmienionym poziomie

Chiński bank centralny pozostawił swoje kluczowe stopy procentowe bez zmian drugi miesiąc z rzędu, co odpowiadało oczekiwaniom większości analityków w sondażu Reutersa.

Ludowy Bank Chin podał, że utrzymał roczną stopę procentową kredytu na poziomie 3,65%, a pięcioletnią stopę procentową na poziomie 4,30%. Zgodnie z powiadomieniem.

Wcześniej w tym tygodniu LBCh ogłosił, że utrzyma średnioterminowe stopy procentowe w polityce pieniężnej.

– Jihye Lee

Akcje technologii spadają w Hongkongu, ciągnąc za sobą szerszy indeks

Japoński jen zbliża się do 150 w stosunku do dolara amerykańskiego

Japonka Jen Bliżej 150 przeciwko dolarowi nie widziano od sierpnia 1990 roku. Ostatnia wyniosła 149,94 za dolara.

Jen oscylował wokół poziomu 159,8 w kwietniu 1990 r., a ostatnio przekroczył poziom 160 w grudniu 1986 r.

Japońscy urzędnicy w czwartek opowiedzieli się przeciwko dalszemu osłabieniu waluty, a minister finansów Shunichi Suzuki powiedział, że rząd „podejmie odpowiednie środki przeciwko nadmiernej zmienności”. Reuters doniósł.

„Ostatnie gwałtowne i jednostronne spadki jena są niepożądane. Absolutnie nie możemy tolerować nadmiernie niestabilnych ruchów napędzanych przez handel spekulacyjny” – powiedział.

– Jihye Lee

CNBC Pro: Akcje żetonów spadały przez cały rok – ale jeden „naprawdę wzywa”, mówi menedżer funduszu

Akcje półprzewodników pobiły w tym roku, ale inwestorzy z długoterminowym spojrzeniem na znaczenie chipów dla świeckich trendów, takich jak 5G, elektryfikacja i sztuczna inteligencja, mogą kupić spadek.

Menedżer funduszu hedgingowego, David Neuhauser, dzieli się swoimi ulubionymi żetonami.

Subskrybenci Pro Możesz przeczytać więcej tutaj.

– Javier Ong

Deficyt handlowy Japonii nieznacznie się zmniejszył we wrześniu

Deficyt handlowy Japonii za wrzesień wyniósł 2,09 biliona jenów (13,97 miliarda dolarów). Według wstępnych danych rządu Govt – Brakujące dane z sondażu Reuters, który przewidywał deficyt 2,17 biliona jenów.

Krajowy deficyt handlowy wyniósł w sierpniu 2,82 biliona jenów.

Eksport we wrześniu wyniósł 8,82 bln jenów, a import 10,9 bln jenów.

Deficyt handlowy Japonii w pierwszej połowie roku fiskalnego 2022-2023 był najwyższy w historii, podało ministerstwo finansów w raporcie Reutersa.

Rok fiskalny Japonii rozpoczyna się w kwietniu, a dane pokazują, że w okresie kwiecień-wrzesień deficyt wyniósł 11 bilionów jenów.

READ  Akcje, wiadomości, dane i zarobki

– Off Abigail

Chiński juan offshore osiągnął rekordowo niski poziom w ciągu nocy

Zagraniczny juan osiągnął rekordowy poziom 7,2745 w stosunku do dolara w nocy dzięki serii Kongresu Narodowego Komunistycznej Partii Chin. The Yuan morski Ostatnio notowano po 7,2708 za dolara.

Zgodnie z notatką Commonwealth Bank of Australia „Istnieje ogromna niepewność co do tego, kiedy rząd Zero złagodzi swoją ścisłą politykę zerowej covid.

Analitycy napisali, że surowe środki potrwają do początku 2023 roku.

„Ograniczenia te przedłużą okres słabości chińskiej gospodarki i obniżą AUD/USD i NZD/USD w dłuższej perspektywie oraz podniosą USD/CNH do 7,30” – czytamy w notatce.

Wrażliwość na ryzyko dolar australijski Azja była początkowo słaba na poziomie 0,6264 Dolar nowozelandzki Zmieniono ręce za 0,5662 $.

– Off Abigail

Inwestorzy ważą rosnące rentowności obligacji skarbowych

Inwestorzy obserwowali rentowności obligacji skarbowych pod kątem oznak recesji w środę, ponieważ silniejszy niż oczekiwano początek sezonu wyników pomógł rynkom w tym tygodniu.

Według danych FactSet z 64 spółek z indeksu S&P 500, które do środy opublikowały wyniki za trzeci kwartał, 69,4% przekroczyło oczekiwania.

Jednak rosnące rentowności obligacji skarbowych pomogły w środę wrócić do „prawdziwego życia”, według Quincy Crosby z LPL Financial. W środę rentowność 10-letniego Skarbu Państwa wzrosła do 4,136%, najwyższego poziomu od lipca 2008 roku.

„Spójne odwrócenie trendu w okresie 3 miesięcy/10 lat wzmacnia sygnał rynku skarbowego, że recesja ma się rozpocząć, ponieważ ma on reputację przewidującą poważne spowolnienie gospodarcze” – napisał Crosby.

– Sarah Min

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *