Trump podpisał dokumenty sądowe zawierające fałszywe numery oszukańcze wyborców, mówi sędzia

Komentarz

Były prezydent Donald Trump i jego polityczni sojusznicy rozumieją, że powszechne oskarżenia o oszustwa wyborcze w Gruzji są bezpodstawne, ale zgodnie z niedawnymi aktami sądu federalnego nadal wysuwają nieuzasadnione roszczenia do sądów i opinii publicznej.

18-stronicowa opinia została opublikowana w środę przez sojusznika Trumpa i konserwatywnego prawnika Johna Eastmana, który sprzeciwił się wezwaniu do sądu w sprawie e-maili sondażowych komisji Izby Reprezentantów. 6 stycznia2021, Capitol zaatakowany przez moby pro-Trump.

Sędzia Sądu Okręgowego USA David O. Carter stwierdził, że kilka dokumentów między współpracownikami Trumpa powinno zostać upublicznionych, ponieważ ich grupa brała udział w „fałszywym przedstawianiu numerów wyborczych w Gruzji i dążeniu do obalenia wyników wyborów w sądzie federalnym”.

„Wiadomości e-mail pokazują, że prezydent Trump wiedział, że niektóre fałszywe liczby wyborców są fałszywe, ale nadal fałszował te liczby w sądzie i opinii publicznej” – napisał Carter. „Trybunał stwierdza, że ​​te e-maile są wystarczająco powiązane z i wspierają spisek mający na celu oszukanie Stanów Zjednoczonych”.

W marcu Carter powiedział Trump „wyolbrzymił” przestępstwa federalne, próbując zablokować liczbę głosów w Kolegium Elektorów 6 stycznia. Ta decyzja zapadła w orzeczeniu dotyczącym kilku krytycznych e-maili. Eastman Sprzeciwiał się przeprowadzce do komitetu Izby.

Eastman napisał kluczowe dokumenty prawne mające na celu zaprzeczenie zwycięstwa demokraty Joe Biden Cytowane później Przywilej adwokata-klienta jest tarczą przed przekazaniem dokumentów żądanych przez grupę, która, jak powiedział, była wówczas przedstawicielem Trumpa.

Komitet argumentował we wniosku, że roszczenie Eastmana dotyczące przywileju zostało zniesione przez „zrzeczenie się prawa do przestępstwa/oszustwa”. Zwolnienie to oznacza, że ​​komunikacja między prawnikiem a jego klientem nie musi być utrzymywana w tajemnicy, jeżeli okaże się, że prawnik pomaga klientowi w popełnieniu przestępstwa. Aby rozwiązać spór, panel poprosił sędziego Cartera o osobiste przejrzenie dokumentów, aby sprawdzić, czy uważa, że ​​Eastman rzeczywiście pomaga Trumpowi w działalności przestępczej.

READ  Forum IICCS 2023: Przyspieszenie wychwytywania i składowania dwutlenku węgla w Indonezji

We środowym oświadczeniu Carter wywnioskował ze wspólnych dokumentów, że zespół prawników Trumpa „wyjaśnia, że ​​prezydent Trump wniósł pewne pozwy do sądów nie po to, by szukać ulgi prawnej, ale by utrudniać lub opóźniać działania Kongresu 6 stycznia”.

Stan głównych śledztw dotyczących Donalda Trumpa

Eastman powiedział w e-mailu, że Trump podpisał dokumenty dotyczące pozwu w Gruzji 1 grudnia, ale dowiedział się, że „niektóre z zawartych w nim zarzutów są fałszywe”. Eastman napisał, że podpisanie przez Trumpa nowych dokumentów w tej sprawie „nie byłoby zgodne z tą wiedzą (i włączeniem przez odniesienie)”.

Ale Carter napisał, podając świadomie niedokładne liczby, że „Trump i jego prawnicy w końcu złożyli skargę”. Carter napisał również, że Trump podpisał dokument prawny w sądzie w Gruzji, poświadczając, że jest on „prawdziwy i poprawny” zgodnie z jego najlepszą wiedzą.

Carter nakazał Eastmanowi ujawnienie ponad 30 dokumentów, o które poprosiła komisja Izby Reprezentantów, do godziny 14.00 28 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *