Indonezyjski szef antykorupcyjny podejrzany w sprawie o wymuszenia – prawnik

Ade Safri Simanjuntak, dyrektor policji w Dżakarcie ds. przestępstw specjalnych, Potwierdzony W środę istnieją „wystarczające dowody”, aby zidentyfikować Firli Bahuri, szefa indonezyjskiej komisji antykorupcyjnej (KPK), jako podejrzanego w sprawie o wymuszenie z udziałem byłego indonezyjskiego ministra rolnictwa Saihrula Yasina Limpo.

Policja podała, że ​​zarzuty postawione Bahuriemu obejmują przestępstwa korupcyjne, takie jak wymuszenia, przyjmowanie łapówek lub otrzymywanie prezentów lub obietnic związanych z jego stanowiskiem publicznym. W zeszłym miesiącu urzędnicy Został aresztowany Limbo w obliczu zarzutów o sprzeniewierzenie ponad 800 000 dolarów ze środków publicznych. Na konferencji prasowej w poniedziałek, zanim Bahuri został oficjalnie uznany za podejrzanego podkreślił „Nie brał udziału w wymuszeniach ani przekupstwach od nikogo”.

Prezydent Indonezji ma obowiązek zgodnie z prawem zawiesić każdego przywódcę KPK uznanego za podejrzanego. Prezydent Joko Widodo Potwierdzony Zapytany w czwartek o zarzuty wobec Bahuriego, zobowiązał się do „przestrzegania należytego procesu prawnego”. oraz Ari Twipayana, koordynator specjalnego sztabu prezydenta Powiedział Wstępne zarządzenie prezydenta dotyczące tymczasowego usunięcia Bahuriego ze stanowiska szefa Komisji Antykorupcyjnej jest „obecnie przygotowywane”.

Indonezja jest obecna rankingowe 110 ze 180 krajów uwzględnionych w Indeksie Percepcji Korupcji prowadzonym przez Transparency International, organizację pozarządową zajmującą się monitorowaniem korupcji w rządzie na całym świecie.

READ  Toyota wycofuje pierwsze seryjnie produkowane pojazdy elektryczne w ciągu 2 miesięcy od premiery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *