Hakeem Jeffries złożył ofertę na następcę Nancy PelosiCNN

Wygląda na to, że Demokraci z Izby Reprezentantów wybiorą kongresmana z Nowego Jorku Hakeema Jeffriesa Po mówczyni Nancy PelosiPotencjalnie historyczny ruch polegający na wybraniu pierwszej czarnoskórej osoby na czele partii w Kongresie.

Jeffries Rozpoczął swoją kandydaturę na marszałka Izby Reprezentantów Demokratów W piątek zobowiązał się w liście do swoich kolegów, że wzmocni ich i ochroni – i rozszerzy ich szeregi.

„Z korzyścią dla narodu amerykańskiego naszym najważniejszym pozarządowym priorytetem jest przywrócenie większości w listopadzie 2024 r.” – napisał Jeffries.

Na znak rosnącej potęgi Jeffriesa, Pelosi, przywódca większości Izby Reprezentantów Steny Hoyer i bicz większości Izby Reprezentantów Jim Clyburn szybko go poparli po tym, jak ogłosili, że ustępują ze swoich stanowisk kierowniczych.

Pelosi w piątkowym oświadczeniu pobłogosławiła nowe trio przywódców – Jeffriesa, kongresmena Catherine Clark z Massachusetts i kongresmena Petera Aguilara z Kalifornii. Wybory lidera Izby Demokratów odbędą się 30 listopada.

„Nadchodzi nowy dzień – i jestem przekonany, że ci nowi przywódcy skutecznie pokierują naszym klubem i Kongresem” – powiedziała Pelosi.

„Mówczyni Pelosi pozostawiła niezatarty ślad w Kongresie i narodzie i nie mogę się doczekać jej dalszej służby i robienia wszystkiego, co w mojej mocy, aby pomóc naszemu nowemu pokoleniu demokratycznych przywódców” – powiedział Clyburn w oświadczeniu. Jeffries „stworzy historię dla Izby i naszego kraju” – powiedział Hoyer.

W wieku 52 lat Jeffries będzie reprezentował zmianę pokoleniową w stosunku do obecnego trio przywódców Partii Demokratycznej, którzy są od niego o trzy dekady starsi. Został przewodniczącym Partii Demokratycznej w 2019 roku, co czyni go najmłodszym członkiem pełniącym rolę lidera.

W piątkowym liście Jeffries pochwalił dawne przywództwo, ale powiedział, że „trzeba zrobić więcej, aby walczyć z inflacją, chronić naszą demokrację, chronić wolność reprodukcyjną, witać nowych Amerykanów, promować równą ochronę prawną i poprawiać bezpieczeństwo publiczne w całym kraju”.

READ  Kontrakty terminowe Dow spadają o 400 punktów w związku z obawami, że Fed przesadza z tym, co powoduje, że akcje mają tendencję do ciężkich strat w tygodniu.

Zapewnił swoich szeregowych kolegów, że da im więcej władzy w procesie legislacyjnym, pisząc: „Musimy wrócić do normalności”. Powiedział, że w „niebezpiecznych czasach” Kongres musi skupić się na uchwalaniu ustaw, które „zwalczają przestępczość” dla Amerykanów i „znacząco poprawiają bezpieczeństwo wszystkich członków i ich rodzin”.

Jeffries cieszy się szerokim poparciem wśród klubu Demokratów Izby Reprezentantów.

Przed ogłoszeniem Pelosi przewodniczący Kongresu Czarnego Klubu Rep. Joyce Beatty powiedziała CNN, że spodziewa się, że klub poprze Jeffriesa.

„Jeśli ustąpi, jestem pewien, że Hakeem Jeffries jest osobą, na którą zagłosuję i poprowadzę głosowanie dla Kongresowego Czarnego Klubu” – powiedział Beatty. „Nie zawsze mówię w imieniu wszystkich, ale czuję się komfortowo, wierząc, że każdy członek Kongresowego Czarnego Klubu zagłosuje na Hakeema Jeffriesa”.

Przedstawiciel Mark Bogan z Wisconsin, były przewodniczący Congressional Progressive Caucus, rzucił się za Jeffriesem. „Hakeem Jeffries przyszedł do mojej klasy i jestem wielkim fanem Hakeema” – powiedział Pocan CNN. „Myślę, że jest bardzo mądry, jest dobrą osobą do osiągnięcia konsensusu w klubie. Myślę, że będzie świetnym liderem.

Demokratyczni prawodawcy od miesięcy szeptali, że odejście Pelosi z Kongresu utoruje drogę Jeffriesowi. Adwokat z Brooklynu ukończył State University of New York w Binghamton, Georgetown i New York University School of Law, zanim został wybrany do legislatury stanu Nowy Jork w 2006 roku. Służył w 8. dystrykcie Nowego Jorku od czasu wygrania swoich pierwszych wyborów do Kongresu. Dekadę temu. W erze Trumpa Jeffries odegrał kluczową rolę w uchwaleniu ponadpartyjnej ustawy o reformie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, znanej jako ustawa pierwszego kroku, oraz w opowiadaniu się za oskarżeniem byłego prezydenta jako przewodniczącego Izby Reprezentantów podczas pierwszej rozprawy. Kontynuował kształtowanie przekazu partii podczas administracji Bidena.

Niektórzy Demokraci Izby Reprezentantów czekali zbyt długo, aby przejść do ery Pelosi. Stanowisko marszałka zdobył po wyborach w 2006 r., stracił je po wyborach w 2010 r. i ponownie zdobył po wyborach w 2018 r.

READ  1 zabity, 17 rannych w wypadku podczas zbiórki na rzecz ofiar pożaru

„Jest mówcą historycznym, ma niewiarygodne osiągnięcia, ale myślę, że wielu Demokratów jest gotowych na nowy rozdział” – powiedział CNN przedstawiciel Massachusetts Seth Moulton, który wcześniej próbował usunąć Pelosi.

Ale ktokolwiek zastąpi Pelosi, będzie działał w cieniu jej dziedzictwa jako jednej z najpotężniejszych i najbardziej polaryzujących postaci w amerykańskiej polityce. Mówca odegrał kluczową rolę w uchwaleniu ustawy Affordable Care Act, ustawy o bodźcach ekonomicznych z 2008 r., ustawy o ulgach w związku z koronawirusem o wartości 1,9 biliona dolarów, dwupartyjnego pakietu infrastrukturalnego o wartości 1,2 biliona dolarów, a ostatnio ustawy o zdrowiu i podatkach o wartości 750 miliardów dolarów, która obejmowała największą inwestycję w Ameryce. Historia walki ze zmianami klimatycznymi.

Pelosi, która nadal zasiada w Kongresie reprezentując San Francisco, odejdzie z większą mniejszością Izby Reprezentantów niż spodziewał się jej następca po wyborach śródokresowych w 2022 roku. Niektórzy Demokraci powiedzieli, że chcą, aby pozostał prezydentem.

Zapytany o decyzję Pelosi, przywódca większości w Senacie Chuck Schumer powiedział, że chwycił się za klatkę piersiową i błagał ją, by została.

„Kiedy zadzwoniła do mnie i powiedziała to i tamto, powiedziałem jej:„ Proszę, zmień zdanie. Potrzebujemy cię tutaj” – powiedział Schumer.

Ta historia i temat zostały zaktualizowane o dodatkowe ulepszenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *