Nawozy niesubsydiowane sprzedawane są w Ngawi z 40% rabatem w związku z zanikaniem El Nino

Tempo.co, Djakarta – Indonezji Nawóz Producent PT Pupuk Indonezja wraz z PT Petrokimia Gresik sprzedaje tanie, niesubsydiowane nawozy podczas imprezy rabatowej w Ngawi na Wschodniej Jawie. Nawozy obejmują mocznik Nitria i NPK Ponsca Plus.

Podczas wydarzenia 25-kilogramowe nawozy sprzedawane są po 270 000 rupii, co stanowi 40% zniżki w stosunku do normalnej ceny 450 000 rupii za opakowanie.

„Wydarzenie pomogło rolnikom przyspieszyć uprawy ryżu, ponieważ ucierpieli na skutek niedawnego zjawiska El Niño” – stwierdził styczeń. Dyrektor ds. operacyjnych i produkcji PT Petrokimia Gresik Digna Jatiningsih powiedział w Ngawi w środę 17-go.

Według Digny zdarzenie El Niño wywołało długą suszę, w wyniku której większość produktów rolnych nie zebrała się. „Pierwszy sezon siewu w tym roku będzie udany” – powiedział.

Program skierowany jest do 5000 rolników, powiedział Superdi, szef Biura ds. Odporności Żywności i Rolnictwa w Ngawi. „Chwała niech będzie Bogu za tę imprezę zniżkową, ponieważ przydział dotacji nawozów został zmniejszony o 50 procent w porównaniu z zeszłym rokiem” – powiedział, nie podając dokładnej liczby przydziałów dotacji nawozów w tym roku.

Suberdi wyjaśnił, że zbiory w Naqavi spadły o 15 procent z powodu El Niño, a wodę dostarcza 22 000 studni pompowych w całym regionie. „Rolnicy nie są dotknięci w większym stopniu [by El Nino]– podsumował.

Nofica Dion Nugroho

Wybór nauczyciela: Jokowi obiecał zwiększyć dotacje do nawozów, aby zwiększyć produkcję

Kliknij tutaj, aby uzyskać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Indonezyjscy kandydaci na prezydenta rejestrują się na przyszłoroczne wybory przy wiwatujących zwolennikach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *