Nowa polityka rybołówstwa ma na celu zrównoważony rozwój i wzrost gospodarczy: oficjalne

JAKARTA (ANTARA) – Według Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa polityka połowowa oparta na kwotach ma na celu lepsze połowy i stworzenie równowagi między gospodarką a ekologią sektora morskiego i rybołówstwa.

Tb. Heru Rahayu, pełniący obowiązki dyrektora generalnego Ministerstwa Połowów i Rybołówstwa, powiedział w sobotę, że kwoty przydzielone lokalnym rybakom nie są przeznaczone na cele komercyjne lub przemysłowe, związane z badaniami, szkoleniami lub rekreacją.

Polityka została sformułowana tak, aby zapewnić trwałość zasobów rybnych, a także generować optymalne i trwałe korzyści.

Pomiarowe połowy będą stosowane w sześciu strefach w ramach 11 obszarów zarządzania rybołówstwem.

„Działalność połowowa będzie prowadzona w oparciu o ograniczenia produkcyjne, wykorzystując potencjał istniejących zasobów rybnych” – zauważył Rahayu.

Indonezja poprzednio opierała się na ograniczeniach w zakresie nakładów, co ograniczało jej skuteczność w zarządzaniu zasobami rybnymi, powiedział.

Oczekuje się, że zrównoważona polityka rybołówstwa stworzy równowagę między zrównoważeniem środowiskowym, rozwojem gospodarczym i sprawiedliwym wykorzystaniem zasobów rybnych, rozpoczynając tym samym nową erę zarządzania rybołówstwem w Indonezji w oparciu o kontrolę produkcji.

Jeśli chodzi o wdrażanie tej polityki, Ministerstwo uczyniło swoje projekty pilotażowe miastem Tuvalu i wyspami Aru w Maluku.

Ilościowa polityka rybołówstwa ma na celu zapewnienie światowemu rynkowi pewności, że Indonezja jest w stanie wdrożyć zrównoważone rybołówstwo.

Powiązane wiadomości: Akwakultura zastąpi rybołówstwo za 5-10 lat: Minister
Powiązane wiadomości: Minister zakłada, że ​​eksport rybołówstwa do 2024 r. osiągnie wartość 7,2 miliarda dolarów

READ  Szczyt ASEAN staje się inspiracją do motywowania Labuan Bajo: prezydent

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *