Korea Południowa twierdzi, że Korea Północna przetestowała ICBM i dwa pociski

Korea Południowa poinformowała, że ​​ICBM został zestrzelony około 6 rano czasu lokalnego w środę na wysokości około 360 kilometrów (223 mil) i wysokości około 540 kilometrów (335 mil).

O 6:37 rano Korea Północna wystrzeliła drugi pocisk balistyczny – nie uważany za ICPM – który zniknął 20 kilometrów (12 mil) od południowokoreańskiego nadzoru.

Trzeci pocisk, uważany za pocisk balistyczny krótkiego zasięgu (SRBM), przeleciał około 760 kilometrów (472 mil) i znajdował się na wysokości 60 kilometrów (37 mil), dodał południowokoreański JCS.

JCS powiedział, że urzędnicy wywiadu z Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych badają testy w celu uzyskania dalszych szczegółów.

Japonia ogłosiła, że ​​co najmniej dwa pociski zostały wystrzelone z Korei Północnej, z których jeden leciał około 750 kilometrów (466 mil) „na nieregularnej orbicie”, powiedział japoński minister obrony Nobuo Kishi.

Kishi powiedział, że pocisk wylądował poza japońską Specjalną Strefą Ekonomiczną (WSE).

JCS powiedział, że Korea Południowa i Stany Zjednoczone wystrzeliły pociski w morze w pobliżu Półwyspu Koreańskiego w odpowiedzi na ostatnie testy przeprowadzone przez Koreę Północną. Oświadczenie wojska USA potwierdziło start.

„To dowodzi, że nasza armia ma zdolność i gotowość do celnego rażenia pozorów prowokacji naszymi dużymi siłami” – dodał JCS.

Siły Powietrzne Korei Południowej przeprowadziły w środę „spacer słoni”, ładując około 30 uzbrojonych myśliwców F-15K na pasie startowym, aby pokazać siłę, powiedział JCS.

W zeszłym tygodniu urzędnik z USA Ostrzeżony Podczas podróży Pythona Korea Północna wydawała się przygotowywać do testu ICBM, po tym, jak zdjęcia satelitarne ujawniły aktywność w miejscu startu w pobliżu stolicy, Pjongjangu.
Biden met Nowa prezydent Korei Południowej Eun Suk Yol W weekend obaj przywódcy zapowiedzieli, że zaczną badać możliwość rozszerzenia wspólnych ćwiczeń wojskowych między ich krajami.

Zapytany, czy przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotka się z nim, Biden powiedział: „To zależy od tego, czy jest uczciwy i czy jest poważny”.

READ  Greta Thunberg, która brała udział w strajku górników w Niemczech, została zatrzymana przez policję

Do tej pory strategia Bidena nie przewidywała spotkania roboczego z Koreą Północną za ponad rok.

Tymczasem Yoon powiedział, że Korea Południowa i jej sojusznicy są gotowi na prowokacyjne działania Korei Północnej.

W zeszłym miesiącu Kim obiecał „wzmocnić się i poprawić”. Jego moce nuklearne Z „najwyższą możliwą” prędkością.

Najnowsze pociski Korea Północna przetestowała swoje pociski po raz 16 w tym roku, przy czym Stany Zjednoczone wierzą, że 4 maja był nieudanym testem ICBM, który eksplodował wkrótce po wystrzeleniu.

Uważa się jednak, że Korea Północna przetestowała ICBM pod koniec marca.

Według japońskiego Ministerstwa Obrony pocisk przeleciał na wysokości 6000 kilometrów (3728 mil) i 1080 kilometrów (671 mil) w ciągu 71 minut i wpadł do wody u zachodniego wybrzeża Japonii.

Amerykańskie agencje wojskowe i wywiadowcze szacują, że Pjongjang może być gotowy na swój pierwszy podziemny test nuklearny od prawie pięciu lat.

Jeremy Diamond z CNN, Jack Quan, Brad London, Oren Lieberman, Kevin Liptok, Jesse Jung i Paula Hancox przyczynili się do powstania raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *