Akcje spółek technologicznych spadają w niestabilnej sesji, podczas gdy Dow, S&P 500 spadają

Ponieważ obawy inwestorów o wzrost gospodarczy i rosnące stopy procentowe nadal ciążyły na rynkach, indeksy giełdowe w USA spadły, a sprzedaż akcji spółek technologicznych pogłębiła się.

S&P 500 spadł o 1,2% we wtorek po południu. Indeks Dow Jones Industrial Average stracił 0,2%, podczas gdy obciążony technologią Nasdaq spadł o 2,6%.

Inwestorzy rozważają różne sygnały, próbując odwzorować trajektorię amerykańskiej gospodarki. Wielu obawia się, że zaostrzenie planów Rezerwy Federalnej w celu obniżenia inflacji może wepchnąć gospodarkę w recesję.

Wtorkowe straty wskazują na gwałtowne odwrót od poniedziałku. Podczas mobilizacji kluczowych kodów US Po niestabilnej sesji handlowej w poprzednim tygodniu. Ale to był późny poniedziałek Powiadomienie o zyskach i przychodach Od firmy zajmującej się mediami społecznościowymi

Pstryknąć

Ponownie zepsuł nastroje inwestorów. Wtorkowy rozczarowujący raport jeszcze bardziej osłabił powolny nastrój w zakresie sprzedaży nowych domów w USA w kwietniu.

Akcje Snapdragona spadły o 42% we wtorek po południu, gdy inwestorzy przetrawili komentarze, że otoczenie makroekonomiczne było gorsze niż oczekiwano. Obawy o zakłócenia w przychodach Snap z reklam pojawiły się również w przypadku innych spółek technologicznych, których dotyczył ten rok.

Meta platformy

9,6% i rodzic Google

listy

Spadł 6,7%.

Tymczasem główny ekonomista Steven Ricciuto powiedział, że dane o sprzedaży domów, które nie spełniły oczekiwań ekonomistów, są kolejną wskazówką, że podwyżka stóp przez bank centralny już spowalnia realną gospodarkę.

Misuho

Obligacje USA.

„To bardzo słaba liczba”, powiedział, dodając, że ten trend jest znakiem, że coraz więcej nabywców domów jest wypychanych z rynku. Wzrasta oprocentowanie kredytów hipotecznych.

Obawy o spowolnienie wzrostu w warunkach wysokiej inflacji były jednym z bodźców, które spowodowały spadek indeksu S&P 500 o 17% od stycznia do poniedziałku. Inwestorzy bacznie obserwują teraz, czy S&P 500 wejdzie w region bessy, który ogranicza się do co najmniej 20% spadku w stosunku do niedawnego wzrostu. W piątek indeks benchmarkowy zamknął się przed bessą Spóźnioną sesję uratował rajd.

READ  Aktualizacja Damar Hamlin: Jego pierwsze pytanie brzmiało: „Czy wygraliśmy?” Lekarz mówi, że kilka dni po zatrzymaniu akcji serca podczas meczu NFL

We wtorek akcje, które zyskały przyczółek w gospodarce fizycznej, nadal krótko traciły lub zyskiwały, gdy spadały duże firmy technologiczne. Podstawowe produkty konsumenckie indeksu S&P 500, pakowana żywność i sektory użyteczności publicznej to tylko trzy z 11 elementów indeksu o wartości dodatniej.

Tim Courtney, dyrektor ds. inwestycji w Exencial Wealth Advisors, zakwestionował inflację i reakcję banku centralnego jako wskazówkę, że fundamentalna kondycja gospodarki jest większym problemem dla wielu inwestorów.

Klienci zarządzający majątkiem przeżywają w tym roku załamanie na giełdzie z poprawą, ale gdy poziom bessy zbliża się do indeksu S&P 500, ich obawy wzrosły, panie. – powiedziała Courtney.

„W zeszłym tygodniu, kiedy zbliżyliśmy się do magicznego zakazu targu niedźwiedzi, myślę, że pojawiły się obawy” – powiedział.

Rozczarowujące przychody i ostrzeżenia w krajobrazie korporacyjnym zwiększyły obawy.

Abercrombie & Fitch

Po stracie w pierwszym kwartale w związku z wysokimi kosztami, we wtorek stał się ostatnim detalistą, który zaimponował inwestorom. Akcje spółki spadły o 31%.

Pan Mizuho. Ricchiuto ostrzegł, że oczekiwania dotyczące zysków spółek z Wall Street mogą dalej się osłabiać i obniżać ceny akcji, ponieważ coraz więcej analityków zgadza się z silnym zaangażowaniem banku centralnego w kontrolowanie inflacji.

Są jednak przebłyski nadziei. W poniedziałek,

JPMorgan Chase

Powiedział Amerykańscy konsumenci wydają się być w dobrej kondycji finansowej. Ale ten wizerunek Sunquina został szybko zbalansowany przez rewelacje firmy Snap. Żadne ostrzeżenie o przychodach nie zostało wydane wcześniej.

„Będziemy przez jakiś czas jechać kolejką górską, a inwestorzy nadal trzymają się bardziej wiarygodnych punktów danych i doznają nowych rozczarowań, jeśli chodzi o kolejny odczyt w dół”, powiedziała Susannah Streeter, starszy analityk ds. inwestycji i rynku w Hargreaves. Lansdown. . „Nie znamy jeszcze pełnej ścieżki podwyżek stóp procentowych ani tego, jak elastyczni będą konsumenci”.

Mimo powszechnej sprzedaży technologii we wtorek na rynku pojawiły się jasne punkty.

READ  Jokowi podkreśla potrzebę większej liczby lekarzy specjalistów z uczelni wyższych

Powiększ kontakty wideo

Usługa wideokonferencji wzrosła o 4,6% po firmie Podniósł perspektywę zysku.

Akcje spółek technologicznych we wtorek zwyżkowały rządowe papiery wartościowe dla inwestorów, a rentowności 10-letniego indeksu skarbowego USA spadły w poniedziałek do 2,756% z 2,857%. Rentowność obligacji spada wraz ze wzrostem jej ceny.

Złoto, kolejna bezpieczna przystań, wzrosło o 0,9% do 1864,70 USD za uncję trojańską.

Traderzy pracowali w poniedziałek na parkiecie nowojorskiej giełdy.


Zdjęcie:

Spencer Flat / Getty Images

Cena ropy Brent wynosiła 113,48 USD za baryłkę, zgodnie z międzynarodowymi standardami naftowymi.

„To nie jest duży wskaźnik kondycji światowej gospodarki. Ceny ropy nieco spadają z powodu globalnego wzrostu”.

W Europie pankontynentalny Stoxx Europe 600 stracił 1,1%. W Azji Hong Cheng spadł o 1,7%. Japoński Nikkei 225 stracił 0,9%, podczas gdy chiński Shanghai Composite spadł o 2,4%.

Napisz do Caitlin McCabe na [email protected] i Matta Grossmana na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *