Bali opracowuje nową aplikację do śledzenia lekceważących turystów

Rząd Bali Próbować Nowe techniki Aby uporać się z problemem dużej liczby niewłaściwie zachowujących się obcokrajowców.

Utworzono Dyrekcję ds. Imigracji Aplikacja APOA ułatwiająca zainteresowanym mieszkańcom i firmom Bali zgłaszanie lokalizacji i działań obcokrajowców odwiedzających lub przebywających na Bali. Aplikację można pobrać ze Sklepu Play lub z oficjalnej strony APOA imigracja.go.id.

Departament Imigracji TPI Ngurah Rai wezwał wszystkie hotele turystyczne na Bali do wsparcia ogólnokrajowej inicjatywy mającej na celu karanie niesfornych gości z zagranicy.

Aby to zrobić, Obiekty noclegowe, w tym hotele, apartamenty, pensjonaty i pensjonaty, zostaną poproszone o przesłanie za pośrednictwem aplikacji informacji o swoich gościach.

Publiczny pobierz także tę aplikację, a RUważają, że zagraniczni goście naruszają lokalne balijskie zwyczaje lub przepisy.

Ngurah Rai Sugito, szefowa Urzędu Imigracyjnego Klasy I TPI, powiedziała reporterom, że aplikacja Aliens Reporting App (APOA) usprawnia „śledzenie” osób przybywających na wyspę. „Dzięki zgłoszeniu do APOA można szybko podjąć działania wobec osób naruszających prawo,” powiedział.

Sugito powiedział mediom, że konieczna jest współpraca na całej wyspie, aby zwalczać nieodpowiedzialne i nielegalne działania cudzoziemców.

Sugito powiedział, że on i jego zespół dołożą wszelkich starań, aby właściciele obiektów noclegowych, operatorzy turystyczni i lokalni obywatele zgłaszali cudzoziemców łamiących prawo obowiązujące w ich kraju.

Każdego dnia na Bali przyjeżdża około 18 000 zagranicznych gości, powiedział Sugito na konferencji prasowej ogłaszającej nowy projekt.

„Niegrzeczni cudzoziemcy objęci sankcjami Do przestępstw zalicza się nadużywanie zezwoleń na pobyt, zaniedbywanie zezwoleń na pobyt oraz łamanie przepisów prawa i zasad obowiązujących w Indonezji.

Według niedawno opublikowanych danych Biura Regionalnego Ministerstwa Prawa i Praw Człowieka na Bali do końca sierpnia 2023 r. z wyspy deportowano łącznie 188 cudzoziemców.

Deportowani pochodzą z 45 różnych krajów, w tym 12 Austriaków, 13 Brytyjczyków, 14 Amerykanów i 9 Nigeryjczyków.

READ  Pożary w Teksasie napędzane porywistymi wiatrami skłaniają do ewakuacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *