Indonezja obchodzi 618. rocznicę nawigatora z chińskiej dynastii Ming, Zheng He Semarang-Xinhua

Ludzie biorą udział w wydarzeniu kulturalnym upamiętniającym 618. rocznicę Zheng He, nawigatora z chińskiej dynastii Ming, w świątyni Sam Bu Kong w Semarang, prowincja Jawa Środkowa, Indonezja, 19 sierpnia 2023 r. (Zdjęcie: Galila/Xinhua)

JAKARTA, 20 sierpnia (Xinhua) – Miasto Semarang, stolica prowincji Jawa Środkowa, zorganizowało w sobotę wydarzenia upamiętniające 618. rocznicę przybycia chińskiego marynarza z dynastii Ming Zheng He podczas jego podróży do Indonezji.

W ciągu 28 lat podróży Zheng He duża flota dowodzona przez Zheng He kilkakrotnie odwiedzała Indonezję i wyspy Jawa i na różne sposoby prowadziła wymianę gospodarczą z miejscową ludnością. Wymiana gospodarcza i handlowa między Zheng He’s i Semarang miała pozytywny wpływ zarówno na starożytną gospodarkę, jak i na współczesną współpracę gospodarczą między dwoma krajami.

Miasto Semarang ma głęboki historyczny związek z Zheng He i Chinami. Oryginalne imię Zheng He to „San Bao” od chińskiej nazwy miasta Semarang, „San Bao Long”. Na cześć Zheng He miejscowa ludność nazwała miejsce, w którym po raz pierwszy wylądował na Jawie, jako „Semarang”. Zarówno Sam Bu Kang, jak i Dae Kak Chee w Semarang nadal palą kadzidła ku czci Zheng He przez cały rok, przyciągając wielu turystów z Indonezji i zagranicy, którzy okazują szacunek Zheng He.

Ludzie tańczą smoka i lwa podczas imprezy kulturalnej upamiętniającej 618. rocznicę Zheng He, żeglarza z chińskiej dynastii Ming, który udał się do Semarang w Tuku Muda, Semarang, prowincja Jawa Środkowa, Indonezja, 19 sierpnia 2023 r. (Zdjęcie: Galila/Xinhua)

Mężczyzna w chińskim makijażu zmieniającym twarz bierze udział w wydarzeniu kulturalnym upamiętniającym 618. rocznicę żeglarza z dynastii Ming Zheng He w Semarang, Tuku Muda, Semarang, prowincja Jawa Środkowa, Indonezja, 19 sierpnia 2023 r. (Zdjęcie: Galila/Xinhua)

Mężczyzna w chińskim makijażu zmieniającym twarz bierze udział w wydarzeniu kulturalnym upamiętniającym 618. rocznicę żeglarza z dynastii Ming Zheng He w Semarang, Tuku Muda, Semarang, prowincja Jawa Środkowa, Indonezja, 19 sierpnia 2023 r. (Zdjęcie: Galila/Xinhua)

READ  Indonezja upamiętnia Dzień ASEM 2024 azjatyckimi i europejskimi wydarzeniami kulturalnymi w Surakarcie

Ludzie biorą udział w wydarzeniu kulturalnym upamiętniającym 618. rocznicę śmierci Zheng He, nawigatora z chińskiej dynastii Ming, w świątyni Sam Bu Kong w Semarang w prowincji Jawa Środkowa w Indonezji, 19 sierpnia 2023 r. (Zdjęcie: Galila/Xinhua)

Ludzie wykonują taniec smoka i lwa podczas wydarzenia kulturalnego upamiętniającego 618. rocznicę Zheng He, żeglarza z chińskiej dynastii Ming, do Semarang, w Tuku Muda, Semarang, prowincja Jawa Środkowa, Indonezja, 19 sierpnia 2023 r. (Zdjęcie: Galila/Xinhua)

Ludzie biorą udział w wydarzeniu kulturalnym upamiętniającym 618. rocznicę śmierci chińskiego nawigatora z dynastii Ming, Zheng He, w świątyni Sam Bu Kong w Semarang, indonezyjska prowincja Jawa Środkowa, 19 sierpnia 2023 r. (Zdjęcie: Galila/Xinhua)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *