Akcje Snapa spadły o 30%, gdy firma zmniejszyła przychody

Od końca kwietnia spółka podała, że ​​„otoczenie makroekonomiczne pogorszyło się szybciej niż oczekiwano. W efekcie spodziewamy się korekty EBITDA, raportując wyniki poniżej naszych wytycznych na II kwartał 2022 r.”. Składanie obligacji amerykańskich.

Akcje Pstryknąć (PSTRYKNĄĆ) Spadł 31% listy (Google) Spadł 3,6% Amazonka (AMZN) Zmniejszona o 2,2%. Kontrakty terminowe Nasdaq również gwałtownie spadły, a handlowcy obwiniają Snap.

Akcje amerykańskie zakończyły w poniedziałek wzrosty, napędzane przez wzrosty w bankach i technologii, ale po długiej serii cotygodniowych spadków na Wall Street po przerwie w dotcomach 20 lat temu i wielu inwestorów na krawędzi.

Dyrektor generalny Snap, Evan Spiegel, powiedział Reuterowi w notatce, że firma zwolni w tym roku zatrudnienie i poruszyła wiele problemów.

„Podobnie jak wiele firm, stoimy w obliczu stale rosnącej inflacji i stóp procentowych, niedoborów w łańcuchach dostaw i zakłóceń pracy, zmian w polityce platform, skutków wojny na Ukrainie i wielu innych kwestii” – napisał.

W zeszłym miesiącu Snap prognozował wzrost przychodów w drugim kwartale o 20% do 25% w stosunku do poprzedniego roku.

Nowości po raportach z firm m.in. Uber (UBER) I właściciel Facebooka Meta platformy (pełne wyżywienie) Na początku tego miesiąca będą kontrolować koszty i zatrudnienie.

W oświadczeniu Spiegel powiedział, że Snap oceni budżet na pozostałą część roku i że „przywódcy zostali poproszeni o dokonanie przeglądu wydatków w celu znalezienia dodatkowych oszczędności”.

Chociaż firma spodziewa się zatrudnić ponad 500 osób do końca tego roku, część z planowanych pracowników zostanie przesunięta na przyszły rok, powiedział.

READ  Minister Kumas oczekuje, że szkoły buddyjskie zabłysną w całym kraju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *