Aby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza, mieszkańcom Dżakarty wezwano do przejścia na transport publiczny

Tempo.co, DjakartaIndonezyjski minister zdrowia Budi Kunadi Sadikin wezwał mieszkańców Dżakarty do korzystania z transportu publicznego w celu zmniejszenia zatorów. Zanieczyszczenie powietrza Dzieje się to obecnie w dużych miastach, takich jak Dżakarta.

Na marginesie niedzielnego spaceru z okazji Dnia bez pojazdów silnikowych w centrum Dżakarty Sadikin przypomniał mieszkańcom, aby ograniczyli korzystanie z pojazdów prywatnych i przerzucili się na transport publiczny.

„Społeczeństwo może pomóc rządowi uczynić powietrze czystszym i zdrowszym, ograniczając korzystanie z samochodów i motocykli” – powiedział.

Zalecił mieszkańcom regularne poruszanie się na rowerze, spacery i ćwiczenia, aby zachować zdrowie.

„W dzisiejszych czasach wiele chorób nie wynika z braku pożywienia, ale z nadmiernego jedzenia, a ci, którzy lubią jeść, muszą to równoważyć dużą ilością ruchu, np. chodzeniem, bieganiem czy jazdą na rowerze” – zauważył. poza.

Następnie przypomniał społeczeństwu, aby rozpocząć zdrowy tryb życia od ćwiczeń.

Minister zauważył, że zanieczyszczenie powietrza na obszarach miejskich powodowane jest przez emisje z pojazdów mechanicznych oraz źródeł energii z elektrowni i maszyn przemysłowych.

Sadiqin podkreślił, że zanieczyszczenie powietrza można zmniejszyć poprzez ograniczenie wykorzystania pojazdów silnikowych i wykorzystanie czystych źródeł energii w pracy elektrowni i maszyn przemysłowych.

Wcześniej pracował z domu (WFH) Polityka ta pomoże zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przez pojazdy w związku z zanieczyszczeniem powietrza w Wielkiej Dżakarcie i okolicach.

Dodał, że wpływ zanieczyszczenia powietrza na zdrowie można również zmniejszyć dzięki maskom i aplikacjom monitorującym jakość powietrza.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: zanieczyszczenie powietrza; Jakarta Industry zainstaluje płuczki, CEMS

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  MuchBetter: krótka recenzja nowego e-portfela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *