Trwają rządowe rozmowy stymulacyjne, ale Biały Dom twierdzi, że gospodarka jest silna

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi (T-CA) i przywódca większości w Senacie, Chuck Schumer, demonstrują „amerykański plan naprawy” podczas ceremonii rejestracji po przejściu przez prezydenta USA Joe Bidena ustawy o pomocy w wysokości 1,9 biliona dolarów na koronawirusa (COVID-19) na Kapitolu w Waszyngton. USA, 10 marca 2021 r. REUTERS / Erin Scott

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

WASZYNGTON, 5 stycznia (Reuters) – Biały Dom nadal angażuje się w dialog z amerykańskimi prawodawcami i innymi osobami na temat finansowania zachęt rządowych, ale rzecznik Białego Domu powiedział w środę, że obecna gospodarka jest silna.

„Jesteśmy w zupełnie innym miejscu niż rok czy sześć miesięcy temu”, powiedziała Jen Zhaki dziennikarzom w Białym Domu, powołując się na tworzenie miejsc pracy, wzrost gospodarczy, niższe stopy bezrobocia i wyższe wskaźniki szczepień.

„Jesteśmy w ciągłej rozmowie” – powiedział Psaki, dodając, że nie ma konkretnej opinii na temat możliwych nowych działań.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Ostatnie dane gospodarcze sugerują, że płace osób prywatnych w USA rosną wyżej niż oczekiwano, co łagodzi problemy związane z wakacyjnym handlem detalicznym i łańcuchem dostaw. Jednak szybko rozprzestrzeniający się wariant Govit-19 Omigran miał pewne sektory dotknięte odwołaniem lub odroczeniem niektórych wydarzeń, a pracownicy zostali dotknięci pozytywnymi wydarzeniami.

The Washington Post donosił wcześniej, że członkowie kongresów Demokratów i Republikanów dyskutują o kolejnej możliwej rundzie wydatków motywacyjnych Govt-19 wśród szybko rozwijającego się wariantu Omigran, skierowanego do restauracji, sal widowiskowych, siłowni i miniligowych grup sportowych.

Demokratyczny senator USA Ben Cardin powiedział CNN osobno, że ponadpartyjna grupa bada, czy Kongres może pomóc restauracjom i innym porównywalnym firmom dotkniętym ostatnimi falami, ale nie było jeszcze formalnej propozycji.

READ  Inflacja: CPI spadł w sierpniu wraz ze spadkiem cen gazu

„Przywództwo nas motywuje” – powiedział Cartin reporterowi CNN na Twitterze.

Biały Dom odmówił komentarza dla Washington Post, powołując się na dwóch ustawodawców stojących za rozmowami.

Gdyby taki ruch został przyjęty przez Kongres i podpisany przez prezydenta USA Joe Bidena, obecna powieść byłaby najnowszym federalnym pakietem pomocy, gdy epidemia koronawirusa wkracza w trzeci rok.

Biden, Demokrata, zatwierdził w marcu 2021 roku „amerykański plan naprawczy” o wartości 1,9 biliona dolarów.

Były republikański prezydent USA Donald Trump w grudniu 2020 r. zatwierdził prawie 900 miliardów dolarów na finansowanie wirusa koronowego w ramach 2,3 biliona dolarów pomocy na epidemię i pakietu wydatków.

Wcześniej w marcu 2020 r. Kongres przeznaczył 3 biliony dolarów na walkę z epidemią, która objęła znaczną część Stanów Zjednoczonych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Trevora Hannigat; Napisane przez Susan Heavy w Waszyngtonie; Dodatkowy raport Sivama Patel w Bangalore; Montaż przez Andrew Heavensa i Sisu Nomiyama

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *