Nowy amfiteatr na Bali to zupełnie nowy sposób na podziwianie górskich widoków

Udostępnij artykuł

Chociaż wędrówki po górach Bali zostały w ostatnich tygodniach zakazane przez gubernatora prowincji Wayne’a Kostera, trwają prace nad najbardziej charakterystycznym wulkanem wyspy i wokół niego.

Nowy amfiteatr zostanie zbudowany w Kindamani na potrzeby wydarzeń kulturalnych i będzie oferował zapierające dech w piersiach widoki na górę Badur.

Pura Sekara Jezioro Batur.jpg

Nowy amfiteatr powstanie w pobliżu świątyni Sekara nad jeziorem Badur w Kindamani. Scena zostanie ustawiona tak, aby występy były otoczone zapierającymi dech w piersiach widokami na jezioro Patur, wzgórze Patur, aw pogodny dzień górę Agung.

Wielomiliardowy projekt rupii indonezyjskiej został zatwierdzony przez I Wayana Sugiartę, szefa Biura Turystyki i Kultury Bangla.

Budowa amfiteatru pomoże przyciągnąć więcej turystów do świątyni Sekara, powiedział Sugiarda w oświadczeniu.

Powiedział: „Funkcjonalność platformy jest wszechstronna. Oprócz celów turystycznych służy również do wykonywania świętych tańców podczas ceremonii religijnych w świątyni Sekara. Na przykład taniec Paris Gédé.

Projekt jest obecnie w trakcie procedury przetargowej, a kilku wykonawców stara się o przejęcie budynku. – powiedział Sugiarta„Prace budowlane są obecnie dopiero na etapie przetargu. Jest już 15 oferentów. Budowa potrwa 150 dni kalendarzowych lub pięć miesięcy.

Fundusze zostały wydzielone z rządu centralnego w ramach specjalnego funduszu alokacyjnego, co oznacza, że ​​pieniądze można wykorzystać wyłącznie na inicjatywę w ramach umowy typu „wykorzystaj lub strać”.

5 najlepszych planów ubezpieczenia podróżnego na rok 2023 Już od 10 USD tygodniowo

@uunentertainment Pura Segara Ulun Danu Badur: Świątynia Jeziora w Kintamani na Bali #Ulundhanuberathanbali #Ulundhanupadhur #Ulundhanupali #Puraulundanuphadur #Puraulundanuperathanpedukul #Świątynia Ulundanuperatan #W świątyni # Inni #Kintamanimalai #purasekaraulundanupadhur ♬ Oryginalny dźwięk – Polyvisathattravel

Kontrowersyjny zakaz trekkingu na dwudziestu dwóch górach Bali niewątpliwie pobudzi dalsze innowacje w okolicach Mount Badur i Mount Agung.

Podmioty zajmujące się turystyką na Bali podejmują skoordynowane wysiłki w celu promowania turystyki kulturowej i duchowej wśród ludzi.

READ  Rząd Indonezji wprowadził Przewodnik po pracy Pancasila

Posunięcie polegające na stworzeniu amfiteatru dla regularnych programów kulturalnych z niezrównanym tłem wzgórza Bhatur i rozległego jeziora z pewnością przyciągnie tłumy.

Najsłynniejszy amfiteatr na Bali znajduje się w świątyni Uluwatu. Znajdujący się na południu wyspy turyści z całego świata odwiedzają jego kraniec, aby być świadkami hipnotyzującego tańca z ogniem Kecak.

Taniec został opracowany w latach trzydziestych XX wieku iw ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat okazał się bardzo popularnym przedstawieniem kulturalnym wśród turystów.

Enigmatyczny taniec Kesak opowiada historię Ramajany, historię miłości Ramy i Sity oraz triumf dobra nad złem.

Występ Kecak w świątyni Uluwatu to kulturalna atrakcja, której nie można przegapić podczas żadnej wycieczki na Bali.

Spektakl odbywa się, gdy słońce zachodzi nad wyspą, więc publiczność jest obdarowana spektakularnym widokiem olśniewającej kultury i matki natury.

Tysiące turystów na Bali

Dla tych, którzy chcą naprawdę zanurzyć się w balijskiej kulturze podczas wakacji, istnieje wiele możliwości zarówno obserwacji, jak i praktycznego doświadczenia. Ubud, artystyczna i kulturalna stolica Bali, co wieczór organizuje występy różnych tańców kulturowych, w tym Kecak.

Jeśli szukasz naprawdę wciągających wrażeń, sprawdź wydarzenia i warsztaty oferowane w galeriach i muzeach Ubud. Muzeum ARiMR oferuje turystom możliwość spróbowania wszystkiego, od tradycyjnego rzeźbienia w drewnie po lekcje orkiestrowe.

Wejście do Ubud-ARMA-Museum

Sprawdź warsztaty i wydarzenia kulturalne w Usada Kitchen w Ubud. W restauracji i przestrzeni socjalnej w każdą niedzielę odbywają się warsztaty robienia jamu.

Jamu to tradycyjny balijski napój ziołowy, który jest często stosowany w leczeniu przeziębienia i gorączki. Usada oferuje wycieczki do wiejskich wiosek, w których rękodzieło jest nadal praktykowane w bardzo tradycyjny i autentyczny sposób.

Chociaż rozpoczęcie wydarzeń w Kindamani może trochę potrwać, istnieje niezliczona ilość sposobów, aby połączyć się z Bali w znaczący sposób, jednocześnie upewniając się, że masz wystarczająco dużo czasu, aby rozkoszować się słońcem i opalać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *