Wiadomości z Indii | Statek straży przybrzeżnej Samudra Prahari został wysłany za granicę do krajów ASEAN

Indie | Reprezentatywny obraz

New Delhi, 17 września (PTI) Statek indyjskiej straży przybrzeżnej (ICG) Samudra Prahari, specjalny statek do kontroli zanieczyszczeń, jest obecnie wysyłany za granicę do krajów ASEAN, podali w niedzielę urzędnicy.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, rozmieszczenie od 11 września do 4 października.

Przeczytaj także | Ameba zjadająca mózg zabija chłopca w USA: małe dziecko zmarło z powodu zakażenia Naegleria fowleri podczas zabawy w parku w Arkansas

Rozmieszczenie jest częścią indyjskich inicjatyw ASEAN dotyczących zanieczyszczenia morza i demonstruje możliwości ICG w zakresie reagowania na zanieczyszczenia oraz jej zaangażowanie w rozwiązywanie problemów związanych z zanieczyszczeniem morza i budowanie potencjału w regionie.

Statek jest wyposażony w śmigłowcową konstrukcję reagowania na zanieczyszczenia Chetak, co zwiększa jego możliwości w tym obszarze. Inicjatywę ogłosił minister obrony Rajnath Singh podczas spotkania ministrów obrony ASEAN w listopadzie 2022 r. w Kambodży.

Przeczytaj także | Aktywiści klimatyczni spryskują Bramę Brandenburską na pomarańczowo.

W trakcie wdrażania statek będzie zawijał do portów w Bangkoku, Ho Chi Minh i Dżakarcie. Urzędnicy oświadczyli, że zademonstruje możliwości ICG w zakresie reagowania na zanieczyszczenia i zaangażowanie we wspólne wysiłki w zakresie reagowania na zanieczyszczenia morza.

W oświadczeniu napisano, że w ramach programu wymiany zagranicznej na statku znajduje się 13 kadetów NCC, którzy wezmą udział w „Puneet Sagar Abhiyan”, sprzątaniu plaży i międzynarodowym programie informacyjnym we współpracy z krajami partnerskimi.

Wizyta ma istotne znaczenie dla wzmocnienia dwustronnych powiązań z kluczowymi agencjami morskimi, w tym z Tajskim Centrum Dowodzenia ds. Egzekucji Morskich i BAKAMLA (Indonezyjska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego). W oświadczeniu stwierdzono, że stosunki te ewoluowały przez lata, aby zapewnić bezpieczeństwo, ochronę i czystość mórz w regionie.

Dodała, że ​​spotkania z wyższymi urzędnikami i personelem tych instytucji podczas wizyty jeszcze bardziej poprawią bezpieczeństwo i ochronę w regionie.

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z syndykowanego źródła wiadomości, nowi pracownicy mogli nie zmieniać ani nie edytować struktury treści)

READ  Paul Whelan mówi CNN, że jest „rozczarowany”, że administracja Bidena nie zrobiła więcej, aby go uwolnić
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *