Wiadomości z Indii | Statek straży przybrzeżnej Samudra Prahari został wysłany za granicę do krajów ASEAN

Indie | Reprezentatywny obraz

New Delhi, 17 września (PTI) Statek indyjskiej straży przybrzeżnej (ICG) Samudra Prahari, specjalny statek do kontroli zanieczyszczeń, jest obecnie wysyłany za granicę do krajów ASEAN, podali w niedzielę urzędnicy.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, rozmieszczenie od 11 września do 4 października.

Przeczytaj także | Ameba zjadająca mózg zabija chłopca w USA: małe dziecko zmarło z powodu zakażenia Naegleria fowleri podczas zabawy w parku w Arkansas

Rozmieszczenie jest częścią indyjskich inicjatyw ASEAN dotyczących zanieczyszczenia morza i demonstruje możliwości ICG w zakresie reagowania na zanieczyszczenia oraz jej zaangażowanie w rozwiązywanie problemów związanych z zanieczyszczeniem morza i budowanie potencjału w regionie.

Statek jest wyposażony w śmigłowcową konstrukcję reagowania na zanieczyszczenia Chetak, co zwiększa jego możliwości w tym obszarze. Inicjatywę ogłosił minister obrony Rajnath Singh podczas spotkania ministrów obrony ASEAN w listopadzie 2022 r. w Kambodży.

Przeczytaj także | Aktywiści klimatyczni spryskują Bramę Brandenburską na pomarańczowo.

W trakcie wdrażania statek będzie zawijał do portów w Bangkoku, Ho Chi Minh i Dżakarcie. Urzędnicy oświadczyli, że zademonstruje możliwości ICG w zakresie reagowania na zanieczyszczenia i zaangażowanie we wspólne wysiłki w zakresie reagowania na zanieczyszczenia morza.

W oświadczeniu napisano, że w ramach programu wymiany zagranicznej na statku znajduje się 13 kadetów NCC, którzy wezmą udział w „Puneet Sagar Abhiyan”, sprzątaniu plaży i międzynarodowym programie informacyjnym we współpracy z krajami partnerskimi.

Wizyta ma istotne znaczenie dla wzmocnienia dwustronnych powiązań z kluczowymi agencjami morskimi, w tym z Tajskim Centrum Dowodzenia ds. Egzekucji Morskich i BAKAMLA (Indonezyjska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego). W oświadczeniu stwierdzono, że stosunki te ewoluowały przez lata, aby zapewnić bezpieczeństwo, ochronę i czystość mórz w regionie.

Dodała, że ​​spotkania z wyższymi urzędnikami i personelem tych instytucji podczas wizyty jeszcze bardziej poprawią bezpieczeństwo i ochronę w regionie.

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z syndykowanego źródła wiadomości, nowi pracownicy mogli nie zmieniać ani nie edytować struktury treści)

READ  Gubernator wzywa finalistów Language Ambassador do poprawy umiejętności czytania i pisania
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *