Akcje Hongkongu wzrosły o ponad 4% wraz ze wzrostem akcji technologii; Dane dotyczące wydajności Chin są rozczarowujące

Ekspert mówi, że nawóz jest kluczem do przywrócenia kontraktu zbożowego z Morza Czarnego

Większy nacisk na nawóz może pomóc obniżyć światowe ceny żywności i zapewnić przedłużenie umowy czarnomorskiej, powiedział Michael Vatigiodis, starszy doradca w Centrum Dialogu Humanitarnego.

Wyjaśnił, że Rosja produkuje jedną czwartą światowej produkcji, ponieważ 70% zakładów produkujących nawozy w Europie nie ma wystarczającej ilości saletry amonowej.

„Myślę, że to, czego Rosja szuka, to większe zainteresowanie społeczności międzynarodowej popytem na nawozy, aby mogła wdrożyć to porozumienie”, powiedział Vatigiodis, dodając, że większy nacisk należy położyć na nawozy. Obniża światowe ceny żywności.

– Lee Ying Shan

Japońska polityka pieniężna bez zmian przez następne 9-12 miesięcy: Monex Group

Polityka monetarna Japonii „niedoskonała” w najbliższym czasie: Agencja Usług Finansowych

Bank Japonii pozostanie „ostoją stabilności” przez kolejny rok, ponieważ gospodarka ma lukę podażową, powiedział CNBC Jesper Cole z Monex Group po tym, jak Japonia opublikowała szacunki produktu krajowego brutto za trzeci kwartał.

Powiedział, że dane o PKB, które nie spełniły oczekiwań, potwierdziły „jak wrażliwy japoński konsument jest w negatywny sposób” w obecnych warunkach.

Koll powiedział, że w ciągu najbliższych 12 miesięcy Fed powinien skoncentrować się na tym, czy amerykańska gospodarka zakończy się miękkim czy twardym lądowaniem.

Powiedział, że zastanawia się, czy japoński rząd mógłby opracować strukturalną politykę przemysłową, która zachęciłaby środowisko biznesowe do zaangażowania się we własne wydatki inwestycyjne.

– Off Abigail

Primavera Capital twierdzi, że niektóre chińskie akcje spółek technologicznych mają ogromną wartość

Akcje dużych chińskich firm technologicznych są obecnie „bardzo przygnębione” i „brudnie tanie”, powiedział Fred Hu, założyciel i prezes Primavera Capital.

Indeks Hang Seng Tech w Hongkongu spadł o ponad 30% od początku roku, chociaż w ostatnich tygodniach indeks ten zwyżkował.

Nieustanne represje rządu chińskiego i polityka „zero covid” osłabiły zaufanie wśród przedsiębiorców i inwestorów technologicznych, ale niektóre akcje spółek technologicznych mają „ogromną wartość”, powiedział Hu.

READ  EKSKLUZYWNIE: Mark Meadows stosuje się do DOJ Subpoena na rozprawie 6 stycznia

„Chiny to kraj, którego potrzebuje każdy inny kraj sukcesu [for] Technologia i innowacyjność… Myślę, że wiele takich akcji ma swoje plusy, dodał.

– Charmaine Jacob

Chińskie akcje spółek technologicznych notowane w Hongkongu wzrosły na początku sesji

Akcje chińskich spółek technologicznych notowanych w Hongkongu znacznie wzrosły w pierwszej godzinie handlu.

Tencent 7,6% w górę Meiduan otrzymał 5,9%, oraz Ali Baba 9% w górę. Indeks Hang Seng Tech wzrósł o około 4%.

Ruchy podążają za prezydentem USA Joe Bidenem i prezydentem Chin Xi Jinpingiem, pomimo rozczarowującej aktywności Chin i danych o sprzedaży detalicznej. Spotkanie Przed szczytem G-20 na Bali.

John Rutledge, główny strateg w prywatnej firmie inwestycyjnej Safanad, powiedział, że rozmowy między dwoma liderami poszły „znacznie lepiej” niż oczekiwano, chociaż w dużej mierze przypisywał niższe oczekiwania.

Spotkanie Biden-Jinping poszło lepiej niż się spodziewałem, mówi Routledge Safanad

Akcje TSMC wzrosły o ponad 9% w wiadomościach giełdowych Berkshire Hathaway

Akcje Tajwańska firma produkująca półprzewodniki Skoczył po tym, jak został wymieniony na Tajwanie Berkshire Hathaway Ujawniono 4 miliardy dolarów udziałów w firmie.

Akcje wzrosły aż o 9,44%, osiągając najwyższy poziom od prawie dwóch miesięcy.

Berkshire dodał ponad 60 milionów akcji w amerykańskich kwitach depozytowych tajwańskiego producenta chipów o wartości 4,1 miliarda dolarów (1,2%). TSM) pod koniec trzeciego kwartału, stając się pod koniec września 10. co do wielkości holdingiem Taiwan Semi Group.

Akcje wzrosły aż o 8%.

Produkcja przemysłowa w Chinach, sprzedaż detaliczna w październiku nie spełnia oczekiwań

Produkcja przemysłowa Chin wzrosła w październiku o 5%, o 5% więcej niż rok temu. Wrzesień. Najnowsza liczba pominęła szacunki dotyczące wzrostu o 5,2% przewidywanego w sondażu Reuters.

Oddzielnie sprzedaż detaliczna w Chinach spadła w październiku o 0,5% w porównaniu z rokiem poprzednim, chybiając oczekiwania.

Analitycy ankietowani przez Reuters spodziewali się wzrostu o 1%, a sprzedaż detaliczna wzrosła we wrześniu o 2,5%.

– Off Abigail

CNBC Pro: Najlepszy strateg Morningstar mówi, że akcje są niedowartościowane o 15% i udostępnia 6 ulubionych

Według Morningstar, akcje mogą być niedowartościowane o 15%, ponieważ wiele akcji znajduje się w bessie.

READ  Ketanji Brown Jackson obejmuje stanowisko sędziego Sądu Najwyższego, gdy sąd wydaje ostateczną opinię

Główny amerykański strateg firmy zajmującej się analizą akcji uważa, że ​​trudności na początku roku zaczną ustępować na początku przyszłego roku, co przyniesie korzyści akcjom.

Dave Sekara podzielił się swoją oceną „wartości godziwej” sześciu spółek z „szeroką fosą ekonomiczną”, które mogłyby dobrze radzić sobie w takim środowisku gospodarczym.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Bank centralny Australii wskazuje na zbliżającą się podwyżkę stóp procentowych

Bank Rezerw Australii zasygnalizował dalsze i większe podwyżki stóp procentowych w celu ograniczenia presji inflacyjnej. minuty Zwolniony z ostatniego spotkania.

„Rada uznała wagę przywrócenia inflacji do celu i spodziewa się dalszej podwyżki stóp procentowych w nadchodzącym okresie”, napisano w komunikacie.

Bank centralny rozważał podniesienie stóp gotówkowych o 50 punktów bazowych, ale dostrzegł mocne argumenty za podniesieniem stopy o 25 punktów bazowych.

Wyższe stopy procentowe będą „częścią szerszych wysiłków na rzecz stabilizacji bardziej stabilnego popytu i podaży w australijskiej gospodarce”, powiedział RBA, a członkowie nie wykluczają możliwości powrotu do większych podwyżek, jeśli zajdzie taka potrzeba.

– Jihye Lee

Gospodarka Japonii nieoczekiwanie skurczyła się w trzecim kwartale, jak pokazały dane

Jak wynika z oficjalnych wstępnych szacunków, gospodarka Japonii w trzecim kwartale niespodziewanie skurczyła się w porównaniu z poprzednim rokiem.

PKB skurczył się o 1,2% Ankieta Reutera nie zawierała szacunków dotyczących wzrostu o 1,1% w okresie od lipca do września w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

– Off Abigail

CNBC Pro: Chiny łagodzą środki Covid. Oto jak grają profesjonaliści rynkowi

Które akcje skorzystają, jeśli Chiny wycofają się ze swojej polityki zerowej covid? Ponieważ Chiny łagodzą niektóre ograniczenia dotyczące wirusów, korzyści rynkowe pokazują, jak grać w ponowne otwarcie.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Javier Ong

Niskie stawki sesji w komentarzach Brainard

Indeks S&P 500 odbił się od swoich minimów po tym, jak wiceprzewodnicząca Rezerwy Federalnej Lael Brainard i rentowności obligacji skarbowych nieznacznie spadły z ostatnich szczytów. powiedział W rozmowie z Bloomberg News może być właściwe spowolnienie tempa podwyżek stóp procentowych „wkrótce”.

READ  Bezpośrednie zapowiedzi zimowej burzy: Wschodnie Massachusetts będzie najbardziej dotknięte, mówi ekspert

Indeks S&P 500 spadł o 0,1% po zamknięciu ponad 0,7% w jednym punkcie w zeszły poniedziałek. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 5 punktów bazowych do 3,878%, po poprzednim obrocie na poziomie około 3,90%.

„Myślę, że bardzo ważne jest podkreślenie, że zrobiliśmy dużo, ale mamy jeszcze więcej pracy, zarówno pod względem podnoszenia stóp, jak i utrzymywania kontroli, aby z czasem utrzymać inflację na poziomie 2%” – dodał Brainard.

– John Melloy, Jeff Cox

Przesłanie Fed’a Wallera do rynków: Punkt końcowy stawek „Wciąż droga do zrobienia”

Podczas gdy bank centralny może podnosić stopy w wolniejszym tempie w przyszłym miesiącu, nie powinno to być interpretowane jako oznaka osłabienia w walce o obniżenie inflacji, powiedział prezes Fed Christopher Waller.

„Przestań koncentrować się na prędkości i zacznij koncentrować się na tym, gdzie będzie punkt końcowy. Dopóki inflacja nie spadnie, ten punkt końcowy jest jeszcze daleko”. Waller powiedział w niedzielę.

Na początku tego miesiąca bank centralny podniósł stopy o 75 punktów bazowych Najwyższy poziom od 2008 roku.

– Fred Imbert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *