Pielgrzymi hadż zapewniają żyzny rynek drobnym producentom patików: Ministerstwo

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Przemysłu zachęcało małe i średnie przedsiębiorstwa do rozwijania możliwości rynkowych, jakie stwarza duży popyt na mundury batikowe dla indonezyjskich pielgrzymów hadżdż.

Indonezyjscy pielgrzymi hadżdż stanowią lukratywny rynek dla małych i średnich przedsiębiorstw – podkreśliła dyrektor generalna ministerstwa ds. małych, średnich i różnych przedsiębiorstw Renee Yanita.

Z informacji Ministerstwa Spraw Religijnych wynika również, że w tegorocznym sezonie pielgrzymkowym do Arabii Saudyjskiej ma odwiedzi 241 000 indonezyjskich pielgrzymów hadżdż.

„Jedną z głównych cech charakterystycznych indonezyjskich pielgrzymów hadżdż jest noszenie batikowych mundurów w celu odróżnienia jednej grupy od drugiej podczas wyjazdu. Jest to lukratywna szansa rynkowa, którą małe i średnie przedsiębiorstwa zajmujące się batikiem powinny wykorzystać” – zauważyła Yanita. Otrzymano tutaj we wtorek.

Zauważył, że aby zachęcić firmy zajmujące się batikiem do udziału w tym sektorze, ministerstwo zobowiązało się do wydawania i nadzorowania certyfikacji batików i halal dla małych i średnich przedsiębiorstw.

„Spodziewamy się, że w przyszłości więcej małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się batikiem odniesie korzyści z tej polityki, dzięki czemu staną się producentami batiku dla indonezyjskich pielgrzymów hadżdż” – powiedział dyrektor generalny.

Powiązane wiadomości: Rząd powinien promować kampanię Pathik Ghod

Powiązane wiadomości: Przemysł batikowy zatrudnia ponad 200 tysięcy pracowników

Yanita wyjaśniła, że ​​aby móc produkować batik dla pielgrzymów pielgrzymujących, małe i średnie przedsiębiorstwa muszą posiadać odpowiednie licencje biznesowe, które spełniają indonezyjską standardową klasyfikację przemysłową (KBLI) kod 13134 dla branży batików.

Podkreślił, że firmy powinny posiadać ujednolicone materiały i technologię produkcji, posiadać certyfikaty patikmark i halal lub być w trakcie ich uzyskiwania, posiadać warsztat produkcyjny i posiadać zdolność produkcyjną do produkcji tkaniny patikmark.

Po zakwalifikowaniu się małe i średnie przedsiębiorstwa będą mogły współpracować z bankami będącymi odbiorcami depozytów w ramach pielgrzymki hadżdż, aby uczestniczyć w procesie zakupu łaźni dla pielgrzymów hadżdż, powiedział urzędnik.

READ  BPBA wydaje ostrzeżenie o powodzi i osuwiskach w Acehu

Ministerstwo Spraw Religijnych ustaliło standardowy strój dla indonezyjskich pielgrzymów hadżdż na tegoroczny sezon pielgrzymkowy. Styl batiku nazwano „Sekhar Arum Sari”, w którym dominował fiolet z sylwetkami ptaków Garuda.

Ten wzór batiku został zaprojektowany przez Soni Adi Nugroho, która w sierpniu ubiegłego roku wygrała ministerialny konkurs na projekt batiku.

Powiązane wiadomości: Aktualności Uwaga: wszyscy pielgrzymi pielgrzymi do RI muszą nosić batik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *