Zarobki UBS w III kwartale 2022 r

UBS informuje o swoich najnowszych zarobkach

TKANINA COFFRINI | AFP | Dobre zdjęcia

UPS Zysk netto w wysokości 1,7 miliarda dolarów w trzecim kwartale roku we wtorek był nieco wyższy od oczekiwań analityków, przy czym szwajcarski bank powołał się na trudne otoczenie.

Według danych Refinitiv analitycy spodziewali się zysku netto w wysokości 1,64 miliarda dolarów. UBS odnotował dochód netto w wysokości 2,3 miliarda dolarów rok temu.

Szwajcarski pożyczkodawca nie spełnił oczekiwań w ostatnim kwartale Chociaż odnotował zysk netto w wysokości 2,108 miliarda dolarów. Wtedy bank podawał, że drugi kwartał to „jeden”. Bardzo trudny czasInwestorzy” w ciągu ostatnich 10 lat ze względu na wysoką inflację, wojnę na Ukrainie i surową politykę Covid-19 w Azji.

UBS podał we wtorek, że czynniki te w trzecim kwartale nadal były w głowach inwestorów.

„Otoczenie makroekonomiczne i geopolityczne staje się coraz bardziej złożone. Klienci nadal martwią się wysoką inflacją, wysokimi cenami energii, wojną na Ukrainie i pozostałymi skutkami pandemii” – powiedział Ralph Hamers, dyrektor generalny UBS.

W rozmowie z Geoffem Cudmore’em z CNBC, Hammers powiedział jednak, że firma odnotowała w tym kwartale bardzo duże przepływy, z nowymi aktywami generującymi opłaty w wysokości 17 miliardów dolarów.

Inne ważne wydarzenia kwartału to:

  • Przychody osiągnęły 8,3 mld USD, w porównaniu z 9,1 mld USD rok temu.
  • Koszty operacyjne spadły do ​​5,9 mld USD z 6,2 mld USD rok temu.
  • Współczynnik kapitałowy CET 1, będący miarą wypłacalności banków, wyniósł 14,4% wobec 14,9% rok wcześniej.

Przychody pionu bankowości inwestycyjnej spadły o 19% w wyniku niższych wyników na instrumentach pochodnych na akcje, akcjach gotówkowych i przychodach finansowych. Pion Global Wealth Management również odnotował niższe przychody, o 4% mniej niż rok do roku.

Jednak przychody z bankowości osobistej i korporacyjnej wzrosły w tym samym okresie przy bardzo korzystnych stawkach Szwajcarskiego Banku Narodowego.

READ  Talibowie nakazują organizacjom pozarządowym zakazanie pracy kobietom

Hammers zauważył we wtorek, że klienci po stronie majątkowej szukają alternatywnych inwestycji i gotówki, i przewiduje, że aktywność po stronie korporacyjnej działu handlowego będzie słaba w czwartym kwartale.

Chiny G

UBS zamierza rozwijać swoją działalność w regionie Azji i Pacyfiku, a dyrektor generalny Hammers powiedział, że widzi „pewne możliwości wzrostu” w Chinach.

Prezes UBS: Rynki dostrzegają większą spójność między polityką fiskalną i polityką banku centralnego z nowym premierem Wielkiej Brytanii

„Potwierdzenie [China President] „Xi w zasadzie zapewnia stabilność po jednej stronie na kolejną kadencję, więc niektóre z polityk, które wprowadził w ciągu ostatniego roku, prawdopodobnie będą kontynuowane” – powiedział Hammers.

Dodał, że szwajcarski bank patrzy na Chiny „w kategoriach ich populacji i gospodarki”. „Uważamy, że z biegiem czasu jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja, więc jest to lokalizacja strategiczna” – dodał.

W innym miejscu Hammers przewidział „trudne” czasy dla Europy, biorąc pod uwagę trwający kryzys energetyczny i wojnę na Ukrainie.

„Europa będzie miała trudny okres, zima będzie trudna, chociaż mają swoje rezerwy” – powiedział, dodając, że szwajcarski bank spodziewa się, że region wejdzie w recesję.

Akcje UBS spadły w tym roku o około 8%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *