OPM twierdzi, że TNI zabija członków w Intan Jaya w Papui i grozi strzelaniem do cywilnych samolotów

Tempo.co, DjakartaZachód Papua Armia Wyzwolenia Ruchu Wolnej Papui (TPNPB-OPM) Mówi się, że otrzymał oficjalny raport od żołnierzy TPNPB VIII Indan Jaya Regionalne Dowództwo Obrony w Papui poinformowało, że oddziały TPNPB Regionalnego Dowództwa Obrony Indan Jaya VIII zaatakowały pozycje armii indonezyjskiej (TNI) i policji w Tiki, powiedział dowódca Undius Kokea. W piątek 26 stycznia doszło do starcia zbrojnego w Tidiki w dystrykcie Intan Jaya w Papui.

Komandor Undius Kokea powiedział, że ciała członków TNI zastrzelonych przez TPNPB w Tiki w stanie Indan Jaya 25 stycznia nie zostały jeszcze ekshumowane. Dodał, że ciała były w stanie rozkładu.

Ciała zgniły, gdy członkowie TNI służący w okolicy bali się opuścić stanowisko wojskowe. Powiedział, że siły indonezyjskie, uważane za terrorystów, bały się opuścić swoje pozycje, ponieważ oddziały TPNPB już kontrolowały ten obszar i były gotowe do ostrzału.

Oddziały TPNPB Regionalnego Dowództwa Obrony Indan Jaya VIII pod dowództwem dowódcy bryg. Generał Undius Kokea nałożył zakaz operacji lotnictwa cywilnego w regionie Indan Jaya w Papui. Według Wydziału ds. Przestępczości Zbrojnej (KKB) jest to spowodowane eskalacją sytuacji wojennej w regencji Indan Jaya.

Undius Kogeya, zastępca dowódcy Abeni Kopokaw i żołnierze wezwali do natychmiastowego wstrzymania operacji po wylądowaniu samolotów w kilku okręgach, takich jak Pogapa i Nawia w regencji Intan Jaya. „Jesteśmy gotowi zastrzelić regenta Indan Jaya i urzędników, którzy wejdą do Indan Jaya. „Mówimy to publicznie, ponieważ nie potrzebujemy żadnego rozwoju ze strony indonezyjskiego rządu kolonialnego” – powiedział Undius Kokea w swoim oświadczeniu z soboty 27 stycznia.

Powiedział także, że jego strona podejmie się przebudowy po wyzwoleniu Papui. „Dlatego nie jesteśmy zdezorientowani i natychmiast wycofujemy dekret (SK) w sprawie ustanowienia regencji Intan Jaya i jej powrotu do kolonialnej Indonezji” – powiedział.

READ  Zator na tankowcu w Turcji powoduje nałożenie embarga na ropę na Rosję

Ponadto oddziały TPNPB z Regionalnego Dowództwa Bezpieczeństwa Intan Jaya ogłosiły gotowość wkroczenia do Nabire po przeprowadzeniu operacji mającej na celu oczyszczenie wirusa z wojsk indonezyjskich.

Mutia Yuantisya

Wybór nauczyciela: Władze indonezyjskie w wyniku strzelaniny zdobyły siedzibę OPM

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *