Yellowstone Bison, 71-letnia kobieta z Pensylwanii, została zaatakowana po raz drugi w tym tygodniu, trzeci w ciągu miesiąca, mówi Park.

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Przedstawiciele parku twierdzą, że kobieta z Pensylwanii, która odwiedziła Park Narodowy Yellowstone z córką, została brutalnie zamordowana w drugim incydencie w tym tygodniu i trzecim incydencie w ciągu miesiąca.

West Chester Pa Informacja prasowa.

„Byk był obciążony dzikością, ponieważ kobieta i jej córka przypadkowo zbliżyły się do barbarzyńcy” – powiedział w czwartek Park Service.

Kobieta odniosła „zagrażające życiu obrażenia” i została zabrana do szpitala West Park w Vio, Cody.

Nie jest jasne, jak blisko była kobieta i jej córka, gdy uderzyło barbarzyństwo. Odwiedzający ten park, który znajduje się głównie w Wyoming, nie powinni znajdować się dalej niż 25 jardów od Wildlife.

„Dzikie zwierzęta w Parku Narodowym Yellowstone są dzikie i niebezpieczne, gdy się do nich zbliżymy” – powiedział Park Service, powtarzając to samo ostrzeżenie, które wydało dwa dni temu.

To najnowszy z serii pożarów, które uderzyły w publiczność, która nie przestrzega odpowiednich odstępów czasu.

Odwiedzający Yellowstone zginął w drugim barbarzyńskim ataku w ciągu miesiąca, mówi park

Wcześniej w tym tygodniu aresztowano 34-letniego mężczyznę z Colorado Springs Nękany Dzikusem w starym wiernym gejzerze. W poniedziałek mężczyzna spacerował z rodziną po deptaku w pobliżu Wielkiego Gejzera, kiedy dziki byk zastrzelił grupę. Informacja prasowa.

„Członkowie rodziny nie opuścili tego obszaru, a walka byków nadal szarżowała i uderzała w rozkaz”, powiedział Park Service.

Mężczyzna doznał urazu ręki i został przewieziony do szpitala Yellowstone w Regionalnym Centrum Medycznym East Idaho. Służba Parkowa poinformowała, że ​​w poniedziałkowy incydent uczestniczył obserwator, który był „bardzo blisko zwierzęcia”.

Park mówi, że barbarzyńca z Yellowstone atakuje widza i rzuca nim z 10 stóp

Przed tymi dwoma incydentami 25-letnia kobieta z Grove City w stanie Ohio Został zaatakowany przez barbarzyńców i wyrzucony na wysokość 10 stóp W Dniu Pamięci Ona również bardzo zbliżyła się do tego zwierzęcia. Pod koniec maja na deptaku w Black Sand Basin urzędnicy parku powiedzieli, że samica zbliżyła się do zwierzęcia w odległości 10 stóp. Dwie kolejne znajdowały się w promieniu 25 jardów od gnu, według Park Service a Informacja prasowa.

READ  Nowa wiza tymczasowa zmienia zasady gry dla miłośników Bali planujących dłuższe pobyty

Kiedy kobieta zbliżyła się do barbarzyńcy na deptaku na zachód od Old Faithful, zwierzę ją ugryzło.

„W rezultacie barbarzyńca rzucił kobietę na wysokość 10 stóp” – powiedział wtedy Park Service.

Kobieta doznała ran kłutych i innych obrażeń i została zabrana do Regionalnego Centrum Medycznego East Idaho.

Według Park Service, jako jednego z największych ssaków w Ameryce Północnej, barbarzyństwo zraniło więcej ludzi w Yellowstone. Są nieprzewidywalne i bardzo potężne. Chociaż ważą 1 tonę i mogą stać 6 stóp na ramieniu, mogą biec z prędkością do 35 mil na godzinę, czyli „trzy razy szybciej niż ludzie”, mówi Park Service. Mogą skakać w pionie na wysokość sześciu stóp i szybko poruszać się do przodu, aby walczyć z drapieżnikami. Narodowa Federacja Dzikiej Przyrody.

Yellowstone to jedyne miejsce w Stanach Zjednoczonych, w którym barbarzyńcy żyją nieprzerwanie od czasów prehistorycznych. Wnętrze. Według Park Service w Yellowstone żyje od 2300 do 5500 gnu.

Urzędnicy Yellowstone wezwali odwiedzających, aby zrobili miejsce dla zwierząt, jeśli zbliżą się do obozów, ścieżek, tablic, parkingów lub obszarów zabudowanych. Służba parku mówi, że odwiedzający nie powinni znajdować się dalej niż 25 jardów od wszystkich głównych zwierząt, takich jak gnu, łoś, róg pikoru, jeleń, łoś i kojoty. Wskazane jest, aby goście trzymali co najmniej 100 metrów od niedźwiedzi i wilków.

Chociaż ataki na dzikie zwierzęta zdarzają się rzadko, zdarzają się niebezpieczne spotkania, zwłaszcza gdy ludzie ignorują lub nie są świadomi zasad i etykiety oglądania dzikich zwierząt. Cameron Harsh, dyrektor projektu w biurze w USA Dobrostan zwierząt na świecieMiędzynarodowa organizacja non-profit powiedziała The Washington Post w zeszłym miesiącu, że „dzikie zwierzęta chcą być pozostawione samym sobie”.

Yellowstone ponownie otworzy większość północnych pierścieni w ten weekend

Trzeci barbarzyński incydent w ciągu miesiąca był częścią serii wydarzeń w Yellowstone. Przedstawiciele parku ogłosili swoją północną pętlę w czwartek Otworzy się ponownie w sobotęW ciągu trzech tygodni do parku Doznał poważnych szkód powodziowych. Bezprecedensowy deszcz i historyczne powodzie 13 czerwca Yellowstone zamknęło wszystkie pięć bram. Jednak 93 procent systemu drogowego parku jest już otwarte, a system tymczasowej wymiany tablic rejestracyjnych, który ogranicza odwiedzających, zostanie usunięty w weekend.

READ  Nowa stolica Indonezji mogłaby uwolnić swój potencjał morski

Incydent ze środy jest badany, według służby parku. W swoim komunikacie prasowym Służba Parku wezwała odwiedzających, aby – ponownie – nie wchodzili do barbarzyńców.

„Zrób miejsce na drut kolczasty, ścieżkę, promenadę, parking lub zarośnięty obszar” – powiedział służba parkowa. „W razie potrzeby idź w drugą stronę, aby uniknąć interakcji z pobliskim dzikim zwierzęciem”.

Andrea Sachs i Natalie B. Compton wnieśli swój wkład w ten raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *