Starszy ekonomista twierdzi, że inwestorzy niechętnie wchodzą do IKN z limitem 2 milionów mieszkańców

Tempo.co, DjakartaFaisal Basri, starszy ekonomista Universitas Indonesia, powiedział, że inwestorzy niechętnie inwestują w stolicę Nusantary. IKN Jeśli populacja wynosi dwa miliony. „Inwestorzy obliczają swoją wewnętrzną stopę zwrotu (IRR) lub wskaźniki poziomu efektywności inwestycji” – powiedział Faisal w poniedziałek w Tempo Building.

Na podstawie tych obliczeń Faisal wyjaśnił, że 1,9–2 mln ludzi nie przyciągnęłoby wielu inwestorów. „[The numbers] To nie ma sensu” – stwierdził.

Według Faisala Softbank Inc. To także powód rezygnacji z inwestycji w IKN. Minister ds. inwestycji Bahlil Lahadalia zauważył jednak wcześniej, że odejście SoftBanku z IKN było dowodem na to, że inwestorzy nie mogą kontrolować rządu.

SoftBank początkowo chciał zainwestować, ponieważ IKN przewidywał, że w ciągu pięciu lat populacja osiągnie 5 milionów, powiedział Faisal.

„Niektórzy mieszkańcy reprezentują określone cykle gospodarcze” – powiedział Faisal. „Ale jeśli zwiększysz liczbę mieszkańców, będzie to kolejna Dżakarta”.

Przewodniczący komisji IKN Bambang Susantono powiedział, że populacja nowej stolicy nie powinna przekraczać 2 milionów. Komisja IKN doprecyzowała jednak oświadczenie, podkreślając, że rząd nie będzie ograniczał liczby mieszkańców.

Fauziah Zen, ekonomista Komisji IKN, powiedział, że dwa miliony mieszkańców to prognoza wzrostu populacji do 2045 roku. „Czy ta liczba nie jest zbyt trudna? Czy będziemy eksmitować ludzi, gdy przekroczy ona 2 miliony? Nie zrobimy tego” – cytuje się wypowiedź Fauci. pomiędzy.

Według Fauci za 10 lat środowisko i technologia IKN ulegną zmianie i umożliwią zamieszkanie w stolicy większej liczbie osób, przy jednoczesnym zachowaniu jej zrównoważonego rozwoju.

„Pamiętajcie, że naszym celem jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto” – podsumowała Faucia.

Riri Rahayu | Johannesa Maharso | pomiędzy

Wybór nauczyciela: OIKN twierdzi, że IKN nie będzie potrzebował budżetu państwa przez najbliższe 10 lat

READ  Jokowi zaprzecza pomocy społecznej z powodu niedoborów ryżu

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *