Wyborcy bez e-KTP: MPR

JAKARTA (Antara) – Przewodniczący Ludowego Zgromadzenia Konsultacyjnego (MPR) Bambang Susatyo zwrócił się do rządu o zwrócenie szczególnej uwagi na ustalenia Systemu Monitorowania Wyborów Publicznych (PAWASLU) dotyczące wyborców bez elektronicznego dowodu tożsamości (e-KTP). głosować.

„Zwróć szczególną uwagę na odkrycie przez Bawazlu czterech milionów wyborców, którzy nie będą mogli skorzystać z prawa do głosowania w nadchodzących wyborach (wyborach powszechnych w 2024 r.)” – powiedział w oficjalnym oświadczeniu otrzymanym we wtorek.

Dodał, że Dyrekcja Ewidencji Ludności i Stanu Cywilnego MSW powinna zwiększyć i zintensyfikować rejestrację danych ludności, takich jak usługi w jej urzędach i usługi door-to-door.

Soesatyo powiedział, że ma nadzieję, że te wysiłki pomogą obywatelom uczestniczyć w wyborach powszechnych w 2024 r., które wymagają od wyborców uzyskania e-KTP.

Zwrócił się także do Państwowej Komisji Wyborczej (KPU) o poprawę koordynacji z Urzędami Ludności i Stanu Cywilnego, aby usługi i urządzenia służące do tworzenia e-KTP funkcjonowały coraz lepiej.

„Ponieważ te obiekty i usługi są niezbędne do wsparcia pomyślnego (wdrożenia) nadchodzących wyborów powszechnych w 2024 r.” – wyjaśnił.

Poprosił KPU o zachęcenie i nakłonienie społeczności do natychmiastowego generowania e-KTP.

Wezwał do zaangażowania wszystkich zaangażowanych stron w zapewnienie każdemu obywatelowi Indonezji pełnego dostępu do głosowania w nadchodzących wyborach 14 lutego 2024 r.

Wcześniej, w raporcie otrzymanym w poniedziałek, członek Bawaslu, Lolly Suhenty, polecił KPU synchronizację danych z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych po tym, jak Bawaslu stwierdził, że 4 005 275 uprawnionych wyborców nie ma e-KTP.

Około 4 mln wyborców, którzy nie mają e-KTP, to nowi wyborcy, którzy do 14 lutego 2024 r. ukończą 17 lat, wyborcy, którzy ukończyli 17 lat oraz wyborcy, którzy jeszcze nie utworzyli e-KTP – powiedział.

We wtorek członek KPU Betty Epsilon Idroos wyjaśniła, że ​​wyborcy, którzy ukończyli 17 lat i nie otrzymali e-KTP, mogą nadal głosować w dniu wyborów, okazując swoją Kartę Rodzinną (KK).

READ  Młody Dolph podejrzany o morderstwo zaatakowany w więzieniu

Powiązane wiadomości: Pokaż kartę rodzinną do głosowania: KPU dla wyborców bez e-KTP
Powiązane wiadomości: KPU ogłasza 204 miliony wyborców na liście wyborców w wyborach 2024

Przetłumaczone przez: Fath Putra, Raga Adji
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *