Wizyta Xi w Hongkongu Zmodyfikowana przez Crackdown: ogłoszenia na żywo

dług…Anthony Quan / Getty Images

Kiedy chiński prezydent Xi Jinping udaje się do Hongkongu, by uczcić 25. rocznicę swojej ekstradycji z Wielkiej Brytanii, przybywa do miasta, które przeszło wielką transformację, kiedy miliony wyszły na ulice trzy lata temu jako największe wyzwanie dla rządów Pekinu.

Pan. Rządząca partia komunistyczna Ji pokonała to wyzwanie, zacieśniając uścisk. Władze w ekwipunku zamieszek szturmowały w piątek wiec, usuwając setki protestujących ciężarówkami.

John P. Snyder, specjalny profesor polityki na Uniwersytecie w Hongkongu. Burns powiedział: „To dla niego ważna podróż.

W piątek pan C powołał byłego oficera bezpieczeństwa, który został wybrany na kolejnego burmistrza miasta. Wcześniej spotkał się z wybranymi parlamentarzystami po reformie wyborczej w Pekinie, która potwierdziła, że ​​tylko „patrioty” mogą objąć urząd w Hongkongu.

„Władza polityczna musi być w rękach patriotów” – powiedział. G powiedział w przemówieniu w piątek po nadzorowaniu inauguracji nowego rządu. „Żaden kraj ani region na świecie nie pozwoli niepatriotycznym, zdradzieckim lub zdradzieckim siłom i osobowościom przejąć władzy”.

Przedstawiciele Hongkongu i Chin wzięli udział w krótkiej ceremonii w piątek rano, podczas której honorowa straż policyjna podniosła flagi Chin i Hongkongu z okazji rocznicy. Wiał silny wiatr, niebo było zachmurzone i groził deszcz. Gdy ceremonia odbyła się o 8 rano, rządowy helikopter z dużą chińską flagą, a za nim inny helikopter z małą flagą Hongkongu, przeleciał nad Port Victoria, po czym łódź straży pożarnej spryskała wodę ze swoich rur.

Ale luksus i ceremonia były w wyraźnym kontraście ze stosunkowo cichym stanem ulic w obecności wyraźnej ochrony. Zespoły policyjne patrolowały w pobliżu miejsca, a policyjne furgonetki ustawiły się w kolejce przy wejściach do kilku stacji metra. Dla wielu mieszkańców Hongkongu rocznica przekazania i pan. Wizyta Xi nie miała większego znaczenia, z wyjątkiem dnia wolnego.

READ  Rosyjski dron wyłącza zasilanie w Kijowie; Rubel spada

„Rząd federalny nie musi wiele zrobić dla Hongkongu. Niech Hongkong sam się naprawi. Czy to nie jest wolna gospodarka? Wcześniej nie było to pod wieloma względami ”- powiedział 33-letni wykonawca wnętrz Jason Quak, który jadł śniadanie w dzielnicy Wanchai. „Wtedy to po prostu dotarło do nas. Cieszę się, że nie musiałam dzisiaj iść do pracy.

Pan. Wizyta Xi ma na celu umocnienie rządów Pekinu nad 7,5 milionami mieszkańców Hongkongu i przeciwko rządom zachodnim, które potępiły jego represje. Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i inne kraje oskarżyły Chiny o złamanie obietnic, które umożliwią Hongkongowi obronę jego indywidualnych praw przez 50 lat w ramach porozumienia jednopaństwowego i dwustronnego.

Zniewolenie Hongkongu przez pana Shik ma również znaczenie osobiste. Pomoże to spalić jego pozycję wśród elit Partii Komunistycznej w kluczowym momencie, gdy będzie on kontynuował swoją trzecią pięcioletnią kadencję.

„Można się spodziewać, że na październikowej konferencji partyjnej podkreśli sukces jednego kraju i dwóch organizacji” – powiedział komentator polityczny Hongkongu Sonny Lo.

Dla lokalnych aktywistów 1 lipca to rocznica wielkich demonstracji. Ale połączenie kontroli epidemii i represji politycznych w dużej mierze wyeliminowało takie tłumy. Liga Socjaldemokratów, ugrupowanie lewicowe, nadal wyznaczała ważne daty małymi czteroosobowymi demonstracjami, co jest technicznie dopuszczalne w warunkach wykluczenia społecznego.

Jednak po wizytach policji bezpieczeństwa narodowego grupa ogłosiła, że ​​nie przeprowadzi protestu w piątek w tym tygodniu. Członkowie grupy są pod stałą obserwacją, a sekretarz generalny grupy, Avery Ng, powiedział, że ich organizacji grożono zamknięciem, gdyby próbowali protestować.

„To jak w Chinach” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *