Ketanji Brown Jackson obejmuje stanowisko sędziego Sądu Najwyższego, gdy sąd wydaje ostateczną opinię

Sędzia Główny John G. Roberts Jr. został zaprzysiężony jako sędzia Ketanji Brown Jackson 30 czerwca w sali konferencyjnej sędziów Sądu Najwyższego w Waszyngtonie. (Fred Shilling / Galeria Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych / Getty Images)

Sędzia Ketanji Brown Jackson Zainaugurowany jako nowy członek Pierwsza czarnoskóra kobieta, która zasiada w Sądzie Najwyższym, w Sądzie Najwyższym kraju, w czwartek.

Zastępuje byłego sędziego Stephen FryerWycofał się z ławki w południe ET.

Wcześniej Sąd Najwyższy pod koniec swojej kadencji opublikował wyniki dwóch znaczących spraw związanych ze środowiskiem i imigracją.

Nowa sprawiedliwość

Jackson, 51 lat, Dołącza do sądu Jako jego 116. członek w swoim czasie Zwiększona nauka Ostatnie decyzje Trybunału i Amerykanie mają niewielkie zaufanie do Sądu Najwyższego.

„Z całego serca zgadzam się wspierać i bronić Konstytucji Stanów Zjednoczonych oraz wymierzać sprawiedliwość bez strachu i łaski, więc Boże dopomóż mi. Jestem naprawdę wdzięczny, że mogę być częścią obietnicy naszego wielkiego narodu” – powiedział Jackson w oświadczeniu. .

Podczas jego przesłuchań konfirmacyjnych Wcześniej w tym rokuŚlubował być sprawiedliwy, bezstronny i bezstronny w ustalaniu prawa. „Stoję na ramionach własnych wzorów do naśladowania” – powiedział Podczas imprezy w Białym Domu Wskazuje na jego historyczne potwierdzenie.

Przeczytaj więcej o jego pochodzeniu Tutaj Spójrz na moment, w którym objęła urząd Tutaj.

Wyniki EPA

Sąd Najwyższy nałożył zakaz Sprawność systemu ochrony środowiska Szeroka kontrola emisji dwutlenku węgla z istniejących elektrowni. To poważny cios w wysiłki administracji Bidena Zmniejsza emisje W chwili, gdy naukowcy biją na alarm o przyspieszającej prędkości Globalne ocieplenie.

Ponadto sąd ograniczył uprawnienia agencji, zwane potocznie zasadą „kluczowych pytań”, co wpłynęłoby na uprawnienia rządu federalnego do regulowania innych obszarów polityki klimatycznej, a także Internetu i bezpieczeństwa pracy. .

Prezes Sądu Najwyższego John Roberts napisał opinię dla konserwatywnej większości, podczas gdy trzech sędziów liberalnych nie zgodziło się z tym. Według Robertsa, prawo „uprawnia do sceptycyzmu wobec twierdzenia naszej poprzedniczki EPA”, że „uzwala na tworzenie limitów emisji dwutlenku węgla w oparciu o podejście do zmiany pokoleniowej”.

Sędzia Elena Kagan, pisząc dla protestujących, zaalarmowała globalne ocieplenie i powiedziała, że ​​orzeczenie sądu „ogranicza EPA kongresu władzy” w odpowiedzi na „najpilniejsze wyzwanie środowiskowe naszych czasów”.

„Nie potrafię wymyślić wielu rzeczy, które są tak przerażające” – powiedział.
READ  UE zawiera umowę gazową ze Stanami Zjednoczonymi, które chcą zmniejszyć swoją zależność od Rosji

biały DomZ EkolodzyKiedy Republikanie chcieli, podjęli decyzję eksplodującą Gubernator Wirginii Zachodniej Jim Justice Pochwalał to.

Decyzja imigracyjna

Sąd Najwyższy w czwartek dał zielone światło prezydentowi Bidenowi, aby położył kres kontrowersjom Polityka imigracyjna „Pobyt w Meksyku” Został utworzony pod administracją Trumpa.

Orzeczenie Sądu Najwyższego jest wielkim zwycięstwem programu imigracyjnego Bidena, ponieważ administracja poniosła szereg strat w sądach niższej instancji, starając się zmienić drastyczną politykę imigracyjną Trumpa.

Pisząc dla większości, Prezes Sądu Najwyższego John Roberts wyjaśnił, że odpowiednie prawo imigracyjne „ Opcjonalny Prawo do deportowania cudzoziemców do Meksyku, gdy ich działalność osiedleńcza jest w toku.”

W pytaniu prawnym w „Maj” Roberts napisał: „Ciągły powrót terytorialny (DHS) wyjaśnia, że ​​sekretarz ma „władzę, ale nie obowiązek”, narzędzie do wykorzystania”.

Do Robertsa dołączyli sędziowie liberalni i sędzia Brett Kavanagh, a Kavanagh złożył zgodną opinię. Sędziowie Samuel Alito i Amy Connie Barrett napisali opinie odrębne wraz z innymi protestującymi.

DodatkowoWysłane przez Sąd Najwyższy w czwartek Trzy przypadki związane z aborcją Teraz znowu sąd uchylił, że sądy niższej instancji powinny ponownie rozważyć Wiersz, który brodzimy, Zniesienie konstytucyjnej ochrony uzyskania aborcji. Ten ruch odzwierciedla dramatycznie zmieniony krajobraz prawny związany z aborcją po nowym orzeczeniu Sądu Najwyższego w zeszłym tygodniu w sprawie Tops vs. Jackson Women’s Health.

następnym razem: Podczas gdy lato to zazwyczaj czas, kiedy sędziowie opuszczają Waszyngton, następna kadencja zaczyna się za trzy krótkie miesiące. W dokumencie są ważne sprawy.

Pierwszego dnia swojej kadencji Jackson zajmie miejsce zarezerwowane dla młodszego sędziego sądu i wysłucha sprawy ograniczającej jurysdykcję federalną nad chronionymi terenami podmokłymi na mocy ustawy o czystej wodzie.

Następnego dnia zbadają sprawę redefinicji w Alabamie i przeanalizują jej definicje. Główna zasada prawa wyborczego Zapobiega praktykom głosowania, które dyskryminują ze względu na rasę.

READ  Rosyjsko-ukraińskie aktualizacje na żywo i najnowsze wiadomości dotyczące kryzysu granicznego

Sąd Najwyższy zgodził się również na dzisiejsze rozpatrzenie sprawy Redystrybucja w Północnej KarolinieSprawa, która może mieć poważne konsekwencje dla prawa do głosowania w całym kraju i zmiany terytorium prawa wyborczego.

Ariane de Vogue z CNN, Tierney Sneed, Priscilla Alvarez, Ella Nilsen i Veronica Stracqualursi poinformowały o tym poście.

#KBJ ##

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.