Ketanji Brown Jackson obejmuje stanowisko sędziego Sądu Najwyższego, gdy sąd wydaje ostateczną opinię

Sędzia Główny John G. Roberts Jr. został zaprzysiężony jako sędzia Ketanji Brown Jackson 30 czerwca w sali konferencyjnej sędziów Sądu Najwyższego w Waszyngtonie. (Fred Shilling / Galeria Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych / Getty Images)

Sędzia Ketanji Brown Jackson Zainaugurowany jako nowy członek Pierwsza czarnoskóra kobieta, która zasiada w Sądzie Najwyższym, w Sądzie Najwyższym kraju, w czwartek.

Zastępuje byłego sędziego Stephen FryerWycofał się z ławki w południe ET.

Wcześniej Sąd Najwyższy pod koniec swojej kadencji opublikował wyniki dwóch znaczących spraw związanych ze środowiskiem i imigracją.

Nowa sprawiedliwość

Jackson, 51 lat, Dołącza do sądu Jako jego 116. członek w swoim czasie Zwiększona nauka Ostatnie decyzje Trybunału i Amerykanie mają niewielkie zaufanie do Sądu Najwyższego.

„Z całego serca zgadzam się wspierać i bronić Konstytucji Stanów Zjednoczonych oraz wymierzać sprawiedliwość bez strachu i łaski, więc Boże dopomóż mi. Jestem naprawdę wdzięczny, że mogę być częścią obietnicy naszego wielkiego narodu” – powiedział Jackson w oświadczeniu. .

Podczas jego przesłuchań konfirmacyjnych Wcześniej w tym rokuŚlubował być sprawiedliwy, bezstronny i bezstronny w ustalaniu prawa. „Stoję na ramionach własnych wzorów do naśladowania” – powiedział Podczas imprezy w Białym Domu Wskazuje na jego historyczne potwierdzenie.

Przeczytaj więcej o jego pochodzeniu Tutaj Spójrz na moment, w którym objęła urząd Tutaj.

Wyniki EPA

Sąd Najwyższy nałożył zakaz Sprawność systemu ochrony środowiska Szeroka kontrola emisji dwutlenku węgla z istniejących elektrowni. To poważny cios w wysiłki administracji Bidena Zmniejsza emisje W chwili, gdy naukowcy biją na alarm o przyspieszającej prędkości Globalne ocieplenie.

Ponadto sąd ograniczył uprawnienia agencji, zwane potocznie zasadą „kluczowych pytań”, co wpłynęłoby na uprawnienia rządu federalnego do regulowania innych obszarów polityki klimatycznej, a także Internetu i bezpieczeństwa pracy. .

Prezes Sądu Najwyższego John Roberts napisał opinię dla konserwatywnej większości, podczas gdy trzech sędziów liberalnych nie zgodziło się z tym. Według Robertsa, prawo „uprawnia do sceptycyzmu wobec twierdzenia naszej poprzedniczki EPA”, że „uzwala na tworzenie limitów emisji dwutlenku węgla w oparciu o podejście do zmiany pokoleniowej”.

Sędzia Elena Kagan, pisząc dla protestujących, zaalarmowała globalne ocieplenie i powiedziała, że ​​orzeczenie sądu „ogranicza EPA kongresu władzy” w odpowiedzi na „najpilniejsze wyzwanie środowiskowe naszych czasów”.

„Nie potrafię wymyślić wielu rzeczy, które są tak przerażające” – powiedział.

biały DomZ EkolodzyKiedy Republikanie chcieli, podjęli decyzję eksplodującą Gubernator Wirginii Zachodniej Jim Justice Pochwalał to.

READ  Prawdziwy Pixel Fold został ujawniony po raz pierwszy

Decyzja imigracyjna

Sąd Najwyższy w czwartek dał zielone światło prezydentowi Bidenowi, aby położył kres kontrowersjom Polityka imigracyjna „Pobyt w Meksyku” Został utworzony pod administracją Trumpa.

Orzeczenie Sądu Najwyższego jest wielkim zwycięstwem programu imigracyjnego Bidena, ponieważ administracja poniosła szereg strat w sądach niższej instancji, starając się zmienić drastyczną politykę imigracyjną Trumpa.

Pisząc dla większości, Prezes Sądu Najwyższego John Roberts wyjaśnił, że odpowiednie prawo imigracyjne „ Opcjonalny Prawo do deportowania cudzoziemców do Meksyku, gdy ich działalność osiedleńcza jest w toku.”

W pytaniu prawnym w „Maj” Roberts napisał: „Ciągły powrót terytorialny (DHS) wyjaśnia, że ​​sekretarz ma „władzę, ale nie obowiązek”, narzędzie do wykorzystania”.

Do Robertsa dołączyli sędziowie liberalni i sędzia Brett Kavanagh, a Kavanagh złożył zgodną opinię. Sędziowie Samuel Alito i Amy Connie Barrett napisali opinie odrębne wraz z innymi protestującymi.

DodatkowoWysłane przez Sąd Najwyższy w czwartek Trzy przypadki związane z aborcją Teraz znowu sąd uchylił, że sądy niższej instancji powinny ponownie rozważyć Wiersz, który brodzimy, Zniesienie konstytucyjnej ochrony uzyskania aborcji. Ten ruch odzwierciedla dramatycznie zmieniony krajobraz prawny związany z aborcją po nowym orzeczeniu Sądu Najwyższego w zeszłym tygodniu w sprawie Tops vs. Jackson Women’s Health.

następnym razem: Podczas gdy lato to zazwyczaj czas, kiedy sędziowie opuszczają Waszyngton, następna kadencja zaczyna się za trzy krótkie miesiące. W dokumencie są ważne sprawy.

Pierwszego dnia swojej kadencji Jackson zajmie miejsce zarezerwowane dla młodszego sędziego sądu i wysłucha sprawy ograniczającej jurysdykcję federalną nad chronionymi terenami podmokłymi na mocy ustawy o czystej wodzie.

Następnego dnia zbadają sprawę redefinicji w Alabamie i przeanalizują jej definicje. Główna zasada prawa wyborczego Zapobiega praktykom głosowania, które dyskryminują ze względu na rasę.

Sąd Najwyższy zgodził się również na dzisiejsze rozpatrzenie sprawy Redystrybucja w Północnej KarolinieSprawa, która może mieć poważne konsekwencje dla prawa do głosowania w całym kraju i zmiany terytorium prawa wyborczego.

READ  Indonezja widzi ryzyko pożaru przy suchej pogodzie – Govt

Ariane de Vogue z CNN, Tierney Sneed, Priscilla Alvarez, Ella Nilsen i Veronica Stracqualursi poinformowały o tym poście.

#KBJ ##

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *