Rowe V. Biden wzywa Kongres do złagodzenia senackich zasad dotyczących polowania na kodowanie

Jedna osoba trzymała tabliczkę z napisem „Codify Roe v. Wade”, kiedy aktywiści na rzecz aborcji protestowali po odwołaniu Row Vs. Broń przed Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych w centrum Los Angeles, 24 czerwca 2022 r.

Fryderyk J. Brązowy | AFP | Obrazy Getty

Prezydent Joe Biden W czwartek Sąd Najwyższy orzekł na korzyść Roe V. Wade powiedział, że popiera zawieszenie rządów Senatu Phillipster w celu zakodowania konstytucyjnego prawa do aborcji ustanowionego przez Wade’a.

Jego komentarze stanowią znaczące poparcie dla zawieszenia kluczowej przeszkody proceduralnej, która do tej pory uniemożliwiała senackim demokratom uchwalenie ustawodawstwa, które uczyniłoby ustawodawstwo federalne, o którym decyduje Row.

Zgodnie z obecnymi zasadami Senatu, partia większościowa musi zebrać 60 głosów, aby udaremnić próbę powstrzymania mniejszości przed postępem ustawy, proces znany jako Philipster.

Kiedy Senat podzielił 50-50 między Demokratów i Republikanów, Republika Ludowa uzyskała jak dotąd władzę, by powstrzymać szczupłą większość Demokratów przed zatwierdzaniem ustaw o aborcji.

„Wierzę, że musimy uchwalić ustawę Roe v. Wade. Sposobem na to jest upewnienie się, że Kongres zagłosuje za jej przyjęciem” – powiedział Biden dziennikarzom w Hiszpanii. „A jeśli Philipster będzie przeszkadzał – jak prawa głosu – zrobimy od tego wyjątek. Potrzebujemy wyjątku Philipstera od tej reguły”.

Komentarze Bidena pojawiają się tydzień po tym, jak Sąd Najwyższy w kraju unieważnił 50-letni precedens prawny. Zmienił swoje pierwotne przekonanie, że kobiety mają konstytucyjne prawo Do aborcji. Rowe V. Wskazują również na to, że prezydent po raz pierwszy udzielił publicznego poparcia dla zmiany filipińskich przepisów w celu uchwalenia przepisów prawnych dotyczących Wade.

Kontrowersyjne orzeczenie sądu z zeszłego tygodnia daje stanom prawo do decydowania o własnych przepisach dotyczących aborcji bez martwienia się, że zabraknie antykoncepcji, która umożliwiała aborcję w pierwszych dwóch lub trzech miesiącach ciąży.

READ  Akcje, dane, wiadomości i zarobki

Prezydent ma spotkać się w piątek z gubernatorami stanów, aby omówić, co mogą zrobić, dopóki federalni Demokraci nie potwierdzą swojej odpowiedzi. Biden dodał, że odwrócenie decyzji sądu, które odzwierciedlało przekonania wielu Demokratów, było „poważnym, poważnym problemem, który Sąd Najwyższy nałożył na Stany Zjednoczone”.

„Zrobię wszystko, co w mojej mocy legalnie, aby chronić aborcję, a także naciskać na Kongres i opinię publiczną” – powiedział.

Nawet poparcie Bidena nie oznacza, że ​​Demokraci mogą egzekwować prawo aborcyjne w Senacie. Sen umiarkowanych demokratów. Joe Mancin z Zachodniej Wirginii i Kirsten Cinema z Arizony sprzeciwili się zmianie senackich zasad Philipstera.

To przełomowa wiadomość. Sprawdź, czy są aktualizacje.

Polityka CNBC

Przeczytaj więcej o relacjach politycznych CNBC:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *