Giełdy na świecie spadają, obligacje stabilizują się, gdy rosną obawy przed recesją

  • Fale słabych danych z USA podsycają obawy przed recesją
  • Dane o zatrudnieniu w USA w piątek, kiedy wiele rynków jest wyłączonych
  • Akcje, obligacje i dolar twardnieją, gdy ropa jest słaba
  • Złoto na dobrej drodze do tygodniowych wzrostów

LONDYN/TOKIO, 6 kwietnia (Reuters) – W czwartek giełdy na światowych rynkach spadły, a rentowności amerykańskich obligacji skarbowych zbliżyły się do wielomiesięcznych minimów, w oczekiwaniu na kluczowe dane o zatrudnieniu w USA.

Najszerszy indeks światowych akcji MSCI (.MIWO00000PUS) stracił na wartości przed Wielkim Piątkiem, kiedy publikowany jest poruszający rynek miesięczny raport o zatrudnieniu poza rolnictwem w USA, ponieważ inwestorzy kapitałowi uniknęli większych wyzwań.

Europejski indeks giełdowy Stoxx 600 (.STOXX) zyskał 0,3%, wzmocniony danymi pokazującymi, że produkcja przemysłowa w Niemczech wzrosła w lutym znacznie bardziej niż prognozowano. Jednak obawy przed recesją ciążyły na kontraktach terminowych na akcje w USA i ropie naftowej.

Amerykańskie kontrakty terminowe na e-mini Nasdaq wskazywały na spadek o 0,5% na otwarciu w Nowym Jorku, po tym jak benchmark akcji technologicznych spadł o 1% w nocy. Kontrakty futures na e-mini dla szerszego S&P 500 spadły o 0,1%, po środowym spadku o 0,25%.

Po najbardziej agresywnym cyklu podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych od dziesięcioleci, handlowcy ustawiają teraz bank centralny, aby pogorszył sytuację, aby walczyć z uporczywie wysoką inflacją.

Dane z nocy pokazały, że prywatni pracodawcy w USA zatrudnili w marcu mniej pracowników niż oczekiwano, co dodatkowo wzmocniło oznaki luźnego tygodnia na rynku pracy.

Sektor usług w kraju również zwolnił bardziej niż oczekiwano, podczas gdy wcześniejsze dane wskazywały, że fabryki również utknęły w martwym punkcie.

„W tym tygodniu obserwujemy, że te podwyżki stóp procentowych po raz pierwszy mają wpływ na całą gospodarkę” – powiedział Roger Lee, szef działu strategii akcji w Wielkiej Brytanii w Investec.

READ  Śmiertelna ptasia grypa powoduje gwałtowny wzrost cen jaj

„Rynek opiera te najnowsze dane na przekonaniu, że nastąpi natychmiastowa recesja w USA”.

Ekonomiści ankietowani przez Reuters wykazali, że amerykańscy pracodawcy zatrudnili w marcu 240 000 nowych pracowników, w porównaniu z 311 000 w poprzednim miesiącu. Oczekuje się, że wzrost średnich zarobków zwolni do 4,3% rok do roku z 4,6% w marcu.

Rynki pieniężne widzą teraz szanse zawieszone jako rzut monetą przeciwko kolejnej podwyżce o ćwierć punktu na majowym spotkaniu. Do końca roku wyceniono kolejne 74 punkty bazowe łagodzenia polityki pieniężnej.

„Inwestorzy nie powinni spieszyć się z kupnem banku centralnego, a kiedy bank centralny obniża stopy procentowe, jest już za późno, aby zapobiec recesji” – powiedział Emmanuel Gao, główny strateg rynku europejskiego w Barclays.

Rentowności obligacji skarbowych, które zmieniają się odwrotnie do cen obligacji, gwałtownie spadły w ostatnich tygodniach, ponieważ handlowcy zwiększają ryzyko na rynkach obligacji zamiast na akcjach.

Rentowność 10-letnich banknotów wyniosła w czwartek rano w Londynie około 3,29%, po tym jak w ciągu nocy osiągnęła najniższy poziom od prawie siedmiu miesięcy na poziomie 3,266%.

Rentowność 10-letnich obligacji niemieckich, stanowiących punkt odniesienia dla kosztów pożyczek w strefie euro, wzrosła o 2 punkty bazowe do 2,2%.

Niemiecka rentowność jest o 2,7% niższa niż od początku marca, przed upadkiem dwóch amerykańskich banków i uratowaniem Credit Suisse przez UBS.

Indeks dolara był stabilny na poziomie 101,84 w stosunku do innych głównych walut, osiągając dwumiesięczne maksimum.

Złoto spot spadło o 0,1% do 2019 USD za uncję od najwyższego poziomu od roku w środę, ale w ciągu tygodnia było o 2% wyższe.

Ropa pozostawała pod presją pomimo nagłej decyzji producentów OPEC+ o ograniczeniu wydobycia w weekend. Ropa Brent, światowy benchmark, spadła o 0,3% do 84,76 USD za baryłkę.

Sprawozdania Kevina Bucklanda z Tokio i Naomi Rovnik z Londynu; Montaż: Christopher Cushing, Edmund Claman, Sonali Paul i Andrew Heavens

READ  ur. Douga Mastriano. Sukces może sprawić, że 2020 r. będzie zaprzeczeniem nadzoru 2024 r.

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *