Zapewnij bezpieczeństwo danych wyborców podczas wyborów regionalnych: Minister

Dżakarta (Antara) – Minister spraw wewnętrznych Tito Karnavian wezwał do podjęcia wysiłków na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa danych wyborców podczas wyborów regionalnych w 2024 r. zaplanowanych na 27 listopada.

Karnavian powiedział to podczas przekazywania w czwartek Listy Potencjalnych Wyborców (DP4) przygotowanej przez MSW Komisji Wyborczej Publicznej (KPU).

Wyraził nadzieję, że KPU zapewni wsparcie poprzez współpracę, komunikację i odnowienie DP4.

„Drugi to system bezpieczeństwa, ponieważ dotyczy aspektów społeczeństwa, które należy chronić w związku z danymi. Wierzymy zatem, że system bezpieczeństwa KPU będzie silny” – powiedział reporterom po przekazaniu DP4 tutaj. .

Istnieje szereg kwestii uznawanych za istotne dla bezpieczeństwa, w tym ochrona danych osobowych uregulowana w ustawie nr 27 z 2022 r. o ochronie danych osobowych.

Minister podkreślił w związku z tym, że nie powinno dochodzić do naruszeń danych.

Powiedział, że przy tworzeniu DB4 zastosowano dwa kryteria. Po pierwsze, czy wyborcy mają ukończone 17 lat na dzień 27 listopada – powiedział.

Po drugie, czy uprawnionymi do głosowania byli członkowie Indonezyjskich Sił Obronnych (TNI) i Policji Narodowej (Polri), ponieważ nie mieli prawa głosu.

„Dane (wyborców) pochodzą z danych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ds. Ludności i Rejestracji Cywilnej (Dyrekcja Generalna). Jednym z obowiązków rządu jest przygotowanie danych potencjalnych wyborców” – powiedział.

DP4 dla równoległych wyborów regionalnych zawiera nazwiska 207 110 768 wyborców, w tym 103 228 748 mężczyzn i 103 882 020 kobiet.

Indonezyjczycy wybierają w wyborach regionalnych gubernatorów, wicegubernatorów, burmistrzów, zastępców burmistrzów, starostów i kierowników okręgów.

Powiązane wiadomości: Władze regionalne poprosiły o pomoc w logistyce wyborów

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Jokowi podkreśla znaczenie neutralności przed wyborami w 2024 roku

READ  UE zatwierdza jeden mobilny port ładowania dla Apple

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *