Dowody skutecznego zarządzania finansami wylesiania: Minister

JAKARTA (ANTARA) – Pomyślne ograniczenie wylesiania w Indonezji stanowi dowód skutecznego zarządzania zagranicznymi funduszami na ochronę środowiska, podkreślił minister finansów Sri Mulyani Indravati.

Wyjaśnił, że Norwegia wraz z innymi krajami uważnie monitoruje zaangażowanie Indonezji w ograniczanie wylesiania.

Oświadczenie złożył po niedzielnym spotkaniu prezydenta Joko Widodo z norweskim ministrem klimatu i środowiska Andreasem Bjelladem Eriksenem, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Dżakarcie.

„BPDLH (Indonezyjski Fundusz na rzecz Środowiska) (…) zyskał międzynarodowe zaufanie jako instytucja, która zapewnia fundusze oparte na wynikach w sposób skuteczny, odpowiedzialny i przejrzysty” – powiedział.

Indonezja i Norwegia współpracują w ramach wkładu opartego na decyzjach na rzecz ograniczenia emisji spowodowanych wylesianiem i degradacją lasów (REDD+). Finansowanie w ramach REDD+ przez BPDLH zaowocowało redukcją emisji dwutlenku węgla o 20 milionów ton w latach 2014–2016.

Podział tych funduszy zależy jednak od ciągłych postępów Indonezji w ograniczaniu wylesiania.

Działając pod nadzorem Ministerstwa Finansów, BPDLH otrzymuje dotacje nie tylko od rządu norweskiego, ale także od Banku Światowego i innych instytucji filantropijnych.

„Istnieje fundusz zapobiegania klęskom żywiołowym w wysokości 7,5 biliona rupii (około 461,39 mln dolarów), który jest uwzględniony w BPDLH” – powiedział, dodając, że agencja zarządza również funduszem na zalesianie.

W sobotę Indravati odwiedziła Park Narodowy Gunung Leuser wraz z ministrem Erikssonem i indonezyjską ministrem środowiska i leśnictwa Siti Nurbaya Bakar.

Park podkreśla zaangażowanie Indonezji w ograniczanie wylesiania i wspiera cel FOLU (Forest and Other Land Use) Net Sink 2030 dotyczący emisji gazów cieplarnianych w sektorze leśnym.

Powiązane wiadomości: Prezydent Jokowi i norweski minister rozmawiają o współpracy w sprawie oleju palmowego
POWIĄZANE: Indonezyjscy i norwescy ministrowie opiekują się orangutanami w Gunung Leuser

READ  HRW wzywa rząd Indonezji do ochrony dziennikarstwa studenckiego - Jurist

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *