Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej: po serii ataków trwają ogólnokrajowe przerwy w dostawie prądu

Skutki rosyjskich ataków rakietowych rozprzestrzeniły się w weekend, pozostawiając wielu na Ukrainie bez prądu i ciepła. — powiedział w swoim oświadczeniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Adres w piątek wieczorem Miasto Charków boryka się z „problemami z komunikacją” i przerwami w dostawie prądu, podczas gdy w Kijowie ogrzewanie wciąż jest przywracane.

Czołowy doradca Zełenskiego, Mychajło Podoliak, zabrzmiał z nadzieją w związku z brutalnymi walkami wokół wschodniego miasta Bachmut. Siły Kevina „przekroczyły” cel Kremla, jakim było zredukowanie „utalentowanego personelu” Kremla poprzez podolaka w „ponurej bitwie”. powiedział włoska gazeta La Stampa.

Oto najnowsze wiadomości na temat wojny i jej skutków falowania na całym świecie.

Rosyjski atak hipersoniczny na Ukrainę podkreśla słabość Zachodu: W czwartek rano Rosja wystrzeliła nad Ukrainą pół tuzina hipersonicznych pocisków rakietowych Kinzel. Na całym świecie zaawansowane rakiety ponownie wywołały alarm w związku z wyrafinowanym arsenałem Kremla, podkreślając, że Putin ma broń odstraszania nuklearnego daleko poza Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami, reporterzy Post Robin Dixon i David L. — pisze Stern.

Siddharth Kaushal z think tanku Royal United Services Institute powiedział: „W większości głównych krajów są one postrzegane jako podstawowy rodzaj broni. Są przydatne do pewnych rzeczy, obciążając obronę powietrzną, uderzając w cele o dużej wartości, ale mają bardzo kosztowny zdolność.

READ  Chiny mają nadzieję, że szybka kolej Dżakarta-Bandung uwolni lokalny potencjał wzrostu – Xinhua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *