Akcje odnotują lekkie ożywienie, ale negatywna perspektywa się utrzyma

LONDYN, 10 maja (Reuters) – Europejskie indeksy giełdowe otworzyły się we wtorek wyżej, a apetyt na ryzyko nieco odżył po ostrym spadku w poniedziałek, ale obawy o niższy wzrost nadal ciążyły rynkom, twierdzą analitycy.

Azjatyckie giełdy spadły w ciągu nocy do dwuletniego minimum, po czym straciły na wartości. Czytaj więcej

Dotychczasowe załamanie na giełdach w tym miesiącu przypisuje się zacieśnieniu sytuacji w kluczowych bankach centralnych i spowolnieniu wzrostu gospodarczego.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Banki centralne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii podniosły stopy procentowe w zeszłym tygodniu, zmuszając inwestorów do dalszego ograniczania się, gdy decydenci walczyli z inflacją.

Chociaż te ruchy były kontynuowane we wtorek, rynki odnotowały lekkie ożywienie, a kontrakty terminowe na akcje w USA sugerują, że będzie to kontynuowane do otwarcia Wall Street.

0752 GMT, indeks MSCI Global Equity Index (.MIWD00000PUS)Kurs płaski spadł, gdy osiągnął najniższy poziom w poprzedniej sesji od końca 2020 r., śledząc akcje w 50 krajach.

Europejski STOXX 600 wzrósł o 0,8% (.STOXX)Jednak wzrost był niewielki w porównaniu do dotychczasowej utraty 6,6% w maju.

Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,8%, a kontrakty terminowe Nasdaq o 1,3%.

Peter McCullum, strateg ds. stóp procentowych Mizuho, ​​powiedział, że po upadku poprzedniej sesji była to ponownie naturalna korekta. Handlowcy mogą w ten sposób wykorzystać wszelkie bodźce płynące z kluczowych danych o indeksie cen towarów i usług konsumenckich (CPI) w USA w środę, powiedział.

„Jeśli nadejdzie główna inflacja i pokaże, że CBI zmierza we właściwym kierunku każdego miesiąca, może to doprowadzić do jeszcze gorszego Fed i wzrostu cen” – powiedział McCullum.

Niewiele zmieniło się indeks dolara, który w poniedziałek osiągnął najwyższy poziom od 20 lat. Tymczasem dolar australijski cierpiał z powodu obaw o spowolnienie wzrostu gospodarczego, który spadł do dwuletniego minimum. Czytaj więcej

READ  UNIFA wzywa studentów USAID do monitorowania Programu Rozwoju Papui

Wzrost chińskiego eksportu spowolnił do najsłabszego poziomu od prawie dwóch lat, ponieważ dane pokazują, że bank centralny obiecał zwiększyć wsparcie dla spowolnionej gospodarki. Czytaj więcej

Ceny ropy poszybowały w górę, odbudowując się po gwałtownym spadku w poniedziałek, co było połączeniem silnego dolara, rosnących obaw o recesję i lokautu rządu 19 w Chinach. Czytaj więcej

W obawie, że Rosja może odciąć dopływ gazu do Europy, niemieccy urzędnicy przygotowują pakiet ratunkowy. Czytaj więcej

Francuski minister spraw zagranicznych UE powiedział, że członkowie UE mogą osiągnąć porozumienie w tym tygodniu w sprawie propozycji Komisji Europejskiej zakazującej wszelkiego importu ropy z Rosji. Czytaj więcej

Dochody 10-letnich Niemiec wzrosły o 1,1% do 1 punktu bazowego, podczas gdy rentowności obligacji europejskich były nieco wyższe.

10-letnia rentowność w USA wyniosła 3,0499%, co oznacza spadek z 3,203% w poniedziałek – najwyższy od 2018 roku.

Złoto również w pewnym stopniu odrobiło straty po poniedziałkowym spadku, wzrastając o około 0,4%.

Gdzie indziej Bitcoin wzrósł o 5,5%, odrabiając nieco po 11,6% spadku w poniedziałek, największym dziennym spadku od maja 2021 r. Przy około 31 736 USD kryptowaluta straciła ponad połowę swojej wartości od czasu, gdy w listopadzie osiągnęła rekordowy poziom 69 000 USD.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Elizabeth Howcraft; Bradley Beret Edycja

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *