Wiadomość o blokadzie MLB: Rob Manfred odwołuje więcej meczów po przerwaniu rozmów; 14 kwietnia teraz najwcześniejszy możliwy dzień otwarcia

W środę komisarz MLB Rob Manfred ogłosił kolejną falę odwołań sezonu regularnego. Dzień otwarcia został przesunięty co najmniej na 14 kwietnia, skutecznie odwołując kolejne dwie serie dla każdej drużyny. W zeszłym tygodniu Manfred ogłosił, że pierwsze dwie serie sezonu 2022 zostały odwołane. Dzień otwarcia został pierwotnie zaplanowany na 31 marca.

Anulowanie nastąpiło po dwóch dniach maratońskich sesji negocjacyjnych między MLB a Stowarzyszeniem Graczy MLB, które nie doprowadziły do ​​nowego układu zbiorowego. Oto oświadczenie Manfreda na temat ostatniej fali odwołań:

„W ostatniej próbie zachowania sezonu 162 meczów, w tym tygodniu przedstawiliśmy propozycje w dobrej wierze, które rozwiązują konkretne obawy zgłaszane przez MLBPA i umożliwiłyby graczom natychmiastowy powrót na boisko. Kluby udały się do nadzwyczajnych starań, aby sprostać zasadniczym wymaganiom MLBPA. W kluczowych kwestiach gospodarczych, które stanowiły przeszkody, kluby zaproponowały sposoby na wypełnienie luk w celu zachowania pełnego harmonogramu. Niestety, po drugiej w ciągu tygodnia późnej sesji negocjacyjnej, my pozostań bez umowy.

„Ze względu na logistyczne realia kalendarza, kolejne dwie serie są usuwane z harmonogramu, co oznacza, że ​​dzień otwarcia zostaje przesunięty na 14 kwietnia. Ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć porozumienie i zaoferowaliśmy uczciwy układ ze znaczącymi ulepszeniami dla graczy i naszych fanów. Jestem zasmucony ciągłym wpływem tej sytuacji na naszą grę i wszystkich, którzy są jej częścią, zwłaszcza naszych wiernych fanów.

„Mamy najwyższy szacunek dla naszych graczy i mamy nadzieję, że ostatecznie zdecydują się zaakceptować uczciwą umowę, którą im zaoferowano”.

„Decyzja właścicieli o anulowaniu dodatkowych gier jest całkowicie niepotrzebna” – powiedział MLBPA w oświadczeniu. „Po złożeniu zestawu kompleksowych propozycji dla ligi wcześniej tego popołudnia i otrzymaniu merytorycznych odpowiedzi, zawodnicy jeszcze nie otrzymali odpowiedzi. Zawodnicy chcą grać i nie możemy się doczekać powrotu na boisko po najlepszych kibiców w the world.Naszym najwyższym priorytetem pozostaje finalizacja uczciwego kontraktu dla wszystkich graczy i będziemy kontynuować negocjacje w tym celu.

Blokada nałożona przez właściciela zbliża się do setnego dnia, a MLB wyznaczył kolejny „miękki” termin anulowania meczów we wtorek. Ten termin został przesunięty na środę po 17 godzinach negocjacji i chociaż obie strony zlikwidowały lukę w niektórych kwestiach gospodarczych, obecnie największym spornym punktem jest projekt międzynarodowy. MLB chce jednego, a związek się temu sprzeciwia.

READ  Na indonezyjskiej wyspie Seram odkryto ogromną ilość ropy pod świętą ziemią

Zliczanie to cztery anulowane serie dla każdej z 30 drużyn. Ogólnie rzecz biorąc, każda drużyna gra mniej więcej dwie serie tygodniowo przez cały sezon, więc jest to równoznaczne z odwołaniem dwóch tygodni sezonu. Od środy wieczorem nie zaplanowano dalszych spotkań między MLB a MLBPA. Oczywiście w każdej chwili może się to zmienić.

Oto pięć wniosków z ostatniej rundy negocjacji i odwołań.

1. Dzień Jackie Robinsona może być zagrożony

Być może część uwagi powinna przesunąć się w kierunku Jackie Robinson Day. Jest to wydarzenie obchodzone corocznie przez Major League Baseball w rocznicę przełamania bariery kolorów przez Robinsona w 1947 roku. 15 kwietnia 1947 był Dniem Otwarcia tego sezonu i każdego roku w tym dniu, począwszy od sezonu 2004, MLB świętuje, ostatnio zmierzając w kierunku każdego gracza noszącego Robinson’s No. 42 (w przeciwnym razie jest na emeryturze w całej lidze).

15 kwietnia przypada w tym roku w piątek i data jest w niepewnej sytuacji w kalendarzu MLB, choć jest też szansa, że ​​będzie to triumfalny powrót. Pierwsze cztery anulowane serie przeniosą nas do 14 kwietnia. Jeśli właściciele utrzymają blokadę w nienaruszonym stanie, a porozumienie nie zostanie osiągnięte, następna partia odwołań obejmie Jackie Robinson Day w 75. rocznicę jego debiutu w MLB.

Oznaczałoby to następnie drugi rok z trzech, w których MLB przegapił 15 kwietnia obchody Robinsona. W 2020 roku sezon został opóźniony o miesiące z powodu pandemii COVID-19, a w sierpniu odbył się Dzień Jackie Robinsona. 28.

2. Projekt międzynarodowy jest teraz kwestią sporną

W ciągu ostatnich 48 godzin międzynarodowy projekt stał się gorącym tematem. MLB chce go i ma od lat, a MLBPA się temu sprzeciwia. „Międzynarodowy draft zabije baseball na Dominikanie. Będzie to miało na nas duży wpływ, ponieważ będzie wielu młodych ludzi, którzy dawali im szansę na bonus, a z draftem nie będzie tak samo, ” Gwiazda Padres Fernando Tatis Jr. powiedział wtorek.

Międzynarodowy projekt był w każdej propozycji MLB od zeszłego roku i MLBPA odrzucał go za każdym razem, ale wyszedł na pierwszy plan w środę, kiedy liga postawiła ultimatum. MLB powiązał eliminację oferty kwalifikacyjnej, czego chce MLBPA, z projektem międzynarodowym i powiedział związkowi, że nie sprzeciwi się swojej najnowszej propozycji, chyba że wybierze jedną z trzech opcji:

  1. Wyeliminuj ofertę kwalifikującą i stwórz projekt międzynarodowy.
  2. Oferta kwalifikacyjna pozostaje bez międzynarodowego draftu.
  3. Wyeliminuj kwalifikującą się ofertę i omów projekt międzynarodowy później.
READ  Opłaty za wizę po przyjeździe na Bali mogą się potroić w nadchodzących miesiącach

W przypadku trzeciej opcji MLB chciał, aby projekt międzynarodowy został wprowadzony do listopada. 15, 2022, albo uzyska możliwość ponownego otwarcia całego układu zbiorowego pracy po 2024 roku. Związek odrzucił wszystkie trzy opcje i zamiast tego zaproponował wyeliminowanie systemu ofert kwalifikacyjnych, a następnie przywrócenie go, jeśli do listopada nie zostanie osiągnięty międzynarodowy projekt umowy. 15. MLB nie odpowiedział.

Liga zaproponowała skomplikowany międzynarodowy projekt z ustalonymi bonusami i rotacyjnym porządkiem, który nie jest powiązany z rekordem zespołu. Gracze spoza Stanów Zjednoczonych, Kanady i Portoryko mają obecnie możliwość podpisania umowy z dowolną drużyną po ukończeniu 16 lat. Każda drużyna otrzymuje co roku ustaloną pulę premii do wydania na graczy z zagranicy. Zwykle mieści się w przedziale od 4 do 6 milionów dolarów.

3. Zamknięto luki w podstawowych kwestiach gospodarczych

To nie wszystkie złe wieści. MLB i MLBPA znacząco zlikwidowały w tym tygodniu luki w kilku podstawowych sprawach gospodarczych, które, no cóż, mają największe znaczenie podczas tych rozmów. Oto, gdzie każda strona stoi na najważniejszych elementach ekonomicznych:

Minimalne wynagrodzenie

570 500 $

710 000 USD w 2022 r. wznoszące się do 770 000 USD w 2026 r

725 000 USD w 2022 r., wznoszące się do 780 000 USD w 2026 r.

Próg podatkowy salda konkurencyjnego

210 milionów dolarów

230 mln USD w 2022 r., wznoszące się do 242 mln USD w 2026 r.

232 mln USD w 2022 r., wznoszące się do 250 mln USD w 2026 r.

Pula premii przed arbitrażem

nie dotyczy

40 milionów dolarów bez podwyżek

65 milionów dolarów z 5 milionami wzrostów każdego roku

Propozycje dotyczące płacy minimalnej i równowagi konkurencyjnej podatkowej są teraz na tyle bliskie, że obie strony mogą dojść do konsensusu, gdy tylko pojawi się kolejna oferta. Różnica z pulą premii przed arbitrażem pozostaje znaczna, choć nic, czego nie da się wypracować. Chodzi o to, że MLB i MLBPA zbliżają się do pieniędzy, a tak nie było nawet tydzień temu. To jest postęp.

READ  Project Strive świętuje 12 lat sukcesów uczniów

4. To wszystko stało się trochę bardziej skomplikowane

Kalendarz mówi, że wkrótce rozegranie 162 meczów stanie się niemożliwe – MLB powiedział, że można było rozegrać 162 mecze, a porozumienie zostało zawarte w środę – a w zeszłym tygodniu Manfred powiedział: „naszą pozycją są mecze, w które nie będą rozgrywane, gracze nie otrzymają zapłaty”. Związek odrzuca ten pogląd i zagroził wstrzymaniem rozszerzonego pola posezonowego, jeśli gracze nie otrzymają pełnych pensji (z odwołanymi meczami przełożonymi).

Oznacza to teraz, że oprócz wszystkich kwestii związanych z układami zbiorowymi, MLB i MLBPA muszą teraz negocjować wynagrodzenie i czas pracy. Być może pamiętacie, że targowali się o to podczas pandemii w 2020 roku i ostatecznie nie byli w stanie osiągnąć porozumienia. W końcu związek zrezygnował z negocjacji i pozwolił Manfredowi jednostronnie zaplanować sezon z proporcjonalną płacą, jednorazową mocą przyznaną mu w tegorocznym porozumieniu marcowym.

Liczba rozegranych meczów, wysokość wynagrodzenia za te mecze oraz sam harmonogram są przedmiotem negocjacji. Manfred nie może jednostronnie wdrożyć skróconego sezonu za wynagrodzeniem proporcjonalnym. MLB i MLBPA będą musiały zgodzić się na te warunki, a to kolejna warstwa złożoności poza i tak już skomplikowanymi negocjacjami. Podsumowując, zrobiło się dużo bardziej bałaganu.

5. Zrobimy to ponownie w przyszłym tygodniu (prawdopodobnie)

W tym momencie można założyć, że MLB będzie anulować gry z tygodnia na tydzień, aż do zawarcia umowy. Oznacza to, że prawdopodobnie zobaczymy to, co widzieliśmy w ciągu ostatnich dwóch tygodni – sesje rokowań w maratonie z propozycjami i kontrpropozycjami – co tydzień w przód. Usłyszymy, że jedna strona jest optymistyczna, druga nierozsądna itd. Wszystko, co słyszeliśmy w ciągu ostatnich dwóch tygodni, będzie się powtarzać każdego tygodnia, aż do zawarcia porozumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *