Grupa kampanii Anies Baswedan twierdzi, że zjawisko „Aniesbubble” ma charakter organiczny

Tempo.co, Djakarta – Rzecznik prasowy Kadry Narodowej Anyż autobusowy-Muhaimin Iskandar Billy David stwierdził, że wzrost poparcia indonezyjskich fanów K-popu, popularnie zwanych K-popersami, jest zjawiskiem naturalnym.

Niedawno konta powiązane z K-popem utworzyły na platformie mediów społecznościowych X konto parodyjne o nazwie „aniesbubble” po transmisji na żywo na TikToku prowadzonej przez byłego gubernatora Dżakarty.

Podczas transmisji Anees Bhaswadan rozmawiała i żartowała z widzami transmisji.

„[The account] Nie został stworzony przez zespół kampanii Amina (Anisa-Muhaimina)” – powiedział wezwany we wtorek 2 stycznia 2024 r.

Reprezentacja Amina jest wdzięczna twórcy „Anispopu” i dodaje, że konto przyczyniło się do zwiększenia poparcia dla kandydata na prezydenta.

„Ludzie wierzący i wspierający [Anies Baswedan]„Prowadzą kampanię na swój własny sposób, w tym tworzą konto „Aniespable”, aby wypełnić lukę z Kpopersami za pośrednictwem treści przypominających fandom” – wyjaśnił.

Billy wspomniał o poprzednim występie Anies Baswedan na TikToku, który, jego zdaniem, wywarł wpływ na widzów, zwłaszcza na młodzież.

„Wrażenie odnoszone przez internautów jest takie, że pan Anis potrafi wcielić się w oryginalną postać, która przekazuje młodym ludziom wiedzę na temat idei, życia, rodziny i nie tylko” – dodał.

Billy wyjaśnił, że grupa obserwowała to wydarzenie. Powiedział, że osobami odpowiedzialnymi za wirusowe rozpowszechnianie konta Anies Baswedan na TikToku byli młodzi ludzie zaniepokojeni obecną sytuacją polityczną.

„Zespół Amina odkrył, że użytkownicy TikToka to młodzi ludzie świadomi politycznie, a nie tylko sztuczki” – podsumował.

Dika Ayu

Wybór nauczyciela: Prabowo Subianto odpowiada na satyrę Aneesa Baswedana na temat Gibrana Rakabuming Ragi.

Kliknij tutaj dostać Najnowsze wiadomości Tempo w Google News

READ  Boris Johnson wrócił do Anglii, próbując dokonać szybkiego powrotu politycznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *