Wezwanie Trumpa do zawieszenia konstytucji nie łamie umowy z 2024 r., mówi najwyższy republikanin Izby Reprezentantów

Republikański reprezentant Ohio Dave Joyce powiedział w niedzielę, że nie chce być wciągany w komentarze Donalda Trumpa. Niedawne wezwanie do zawieszenia konstytucji Bezpodstawne twierdzenia o sfałszowaniu wyborów w 2020 roku.

Joyce, który stoi na czele Republikańskiego Klubu, centrowej grupy w Izbie Reprezentantów, został w sobotę poproszony przez gospodarza ABC „Tego tygodnia”, George’a Stephanopoulosa, o odpowiedź na post Trumpa na jego stronie Truth Community. Były prezydent błędnie stwierdził „Wielkie oszustwo” – co nie miało miejsca – „pozwala na zawieszenie wszystkich zasad, przepisów i artykułów znajdujących się w Konstytucji”.

Joyce początkowo odmówiła odpowiedzi, mówiąc, że nie wie, co Trump powiedział w mediach społecznościowych i że opinia publiczna „nie jest zainteresowana patrzeniem wstecz”. Ale Stephanopoulos naciskał dalej, a Joyce ostatecznie powiedział, że komentarz Trumpa należy rozpatrywać „w kontekście”, ale nie powstrzyma go to od wspierania Trumpa, jeśli wygra nominację.

„Jest wcześnie. Myślę, że w szkole podstawowej będzie dużo ludzi… [but] Popieram każdego kandydata Republikanów” – zauważył Joyce, dodając, że nie sądzi, aby Trump zdobył nominację Republikanów na prezydenta w 2024 r., ponieważ „jest tak wielu kandydatów dobrej jakości”.

„To niezwykłe stwierdzenie” – powiedział Stephanopoulos. „Powiedziałeś, że poparłeś kandydata, który zamierzał zawiesić konstytucję”.

„Cóż, wiesz, on mówi wiele rzeczy” – powiedział Joyce – „i tak naprawdę nie mogę prześledzić każdego z tych szalonych stwierdzeń żadnego z tych kandydatów”.

„Nie możesz wystąpić przeciwko komuś, kto zawiesił Konstytucję?” Stephanopoulos ponownie odepchnął.

„Mówi wiele rzeczy, ale to nie znaczy, że zawsze tak będzie. Więc musisz [separate] Rzeczywistość pochodzi z fantazji – a fantazja zatrzyma Konstytucję i cofnie się. Robimy postępy” – powiedział Joyce.

Na tym zdjęciu z 29 września 2014 r. Reprezentant Dave Joyce przemawia na wiecu Partii Republikańskiej Get Out the Vote w Independence, Ohio.

Mark Duncan/AP, plik

W innym miejscu tego wywiadu powiedział Stephanopoulosowi, że dzięki nowo zdobytej większości republikańskiej komisja, której przewodzi, skupi się na kwestiach związanych ze stołem kuchennym.

READ  Szczyt ASEAN w Dżakarcie odwołuje obchodzony na 3 września Dzień bez samochodu

W lipcu Joyce został jednogłośnie wybrany na przewodniczącego Klubu Republikanów, który, jak powiedział, był „piekielnym sposobem rozprawienia się z dysfunkcjami Waszyngtonu”.

„Nasz zespół zasadniczo koncentruje się na wykonywaniu prac rządowych” – powiedział Joyce Stephanopoulosowi, gdy zapytano go, jak duży wpływ ma jego zespół i jak planują go wykorzystać w podzielonym rządzie. „Nie jesteśmy ludźmi, których widzisz w telewizji co tydzień, nie mówimy o tym, co ludzie czują w domu”.

Joyce przytoczyła system edukacji, ceny benzyny i to, jak inflacja podnosi koszty życia – wszystko to przypomina przywódcę Partii Demokratycznej, Hakeema Jeffriesa. „W tym tygodniu” wspomniany we własnym wyglądzie W niedzielę.

„Z jakimi konkretnymi aktami prawnymi możesz pracować?” Stephanopoulos zapytał Joyce’a.

„Musimy ustalić budżet… a następnie przeprowadzić proces alokacji” – powiedział. „Wszyscy mówicie o różnych rzeczach, ale na koniec dnia wykonamy naszą pracę i wystawimy rachunki za 12 środków”.

Joyce zasiada w podkomisji House Appropriations Committee odpowiedzialnej za finansowanie rządu federalnego. Powiedział, że wydatki w Izbie Republikańskiej „będą mniejsze niż to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich czterech lat”.

Stephanopoulos, który przeszedł na kandydaturę Kevina McCarthy’ego na mówcę, zasugerował, że może nie mieć wsparcia, którego potrzebuje w przyszłym miesiącu po tym, jak publicznie powiedział, że nie poprze pięciu Republikanów w wyścigu o 222 miejsca.

„Czy on ma głosy? Jak on się tam dostaje?” — zapytał Stephanopoulos.

Joyce, podobnie jak inni czołowi republikanie, argumentował, że McCarthy „zasłużył na szansę” i „wykonał ciężką pracę niezbędną do utrzymania razem większości”.

„Nie możesz nikogo pokonać z nikim. Teraz prosisz, żebyśmy nie głosowali na Kevina. No więc kto?” powiedział.

Powiedział, że musi istnieć kompromis między umiarkowanymi a twardogłowymi, aby załatwić sprawę.

„To, do czego ci ludzie muszą się przyzwyczaić, to to, że jeśli większość naszej konferencji zgadza się z czymś, przesuwasz piłkę do przodu. To, że pięciu lub sześciu osobom się to nie podoba, nie oznacza, że ​​​​musimy to wszystko prowadzić, – powiedział Joyce.

READ  Meczet w Aksen w Indonezji korzysta z systemu zbierania wody deszczowej

Powtarzając za Jeffriesem, zbagatelizował możliwość, że niektórzy Demokraci poprą zastąpienie McCarthy’ego Republikanami.

„Myślę, że Demokraci będą głosować na Demokratów, a Republikanie na Republikanów” – powiedział Joyce. „Myślę, że pod koniec dnia Kevin będzie kolejnym mówcą w Izbie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *