Walka byków w Kolumbii załamuje się, powodując śmierć i obrażenia

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Bogot, Kolumbia – Na zmodernizowanej farmie byków zawaliły się wielopoziomowe, zatłoczone trybuny Podczas walki byków Niedziela w środkowej Kolumbii, cztery zostały Zginęli ludzie, a setki zostało rannych – liczba może wzrosnąć W nadchodzących godzinach – spanikowani widzowie zostali uwięzieni w gruzach.

Tragedia miała miejsce w małym miasteczku El Espinal, 95 mil na południowy zachód od Bogot.

Sceny katastrofy szybko rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych. Pokazuje dziesiątki ludzi drażniących się i bawiących się z rannym bykiem podczas popularnego wydarzenia o nazwie Coraleja. Nagle, Trzy poziomy doprowadziły do, Setki mężczyzn, kobiet i dzieci są uwięzione pod spodem. Kiedy ludzie krzyczeli, niektórzy zerwali się z miejsc i rzucili się na ratunek, próbując usunąć na bok drewno i inne szczątki.

64-letni Hector Ortiz nie mógł uwierzyć w tę scenę. Kobieta obok niego powiedziała: „Ten balkon się zawali!” I Zobaczył osiem dywizji jak domino wchodzących do jaskini jedna po drugiej.

„Kiedy pierwszy balkon się zawalił, przeciągnął się na następny i wiele, wiele więcej” – powiedział Artis The Washington Post. „Wtedy to po prostu dotarło do nas. Inaczej będziemy mówić o największej tragedii.

Ostatnia walka byków? Meksyk egzekwuje zakaz.

Każdego roku biuro burmistrza w L’Espinal i prywatne imprezy organizują imprezy z okazji Dnia Świętego Piotra 29 czerwca. Ciągnięcie było ustawione na scenę, która pojawiła się na karaibskim wybrzeżu, gdy Kolumbia była hiszpańską kolonią. W przeciwieństwie do tradycyjnych hiszpańskich walk byków, byki zwykle nie są zabijane w Coraleja, A goście są nadal zapraszani do biegania ze zwierzęciem na ringu.

W miastach takich jak El Espinal wydarzenie stało się popularnym wydarzeniem.

Jego ciągnący tygrys był zbudowany z bambusa, a wiele poziomów było wypełnionych widzami. Luis Fernando Wells, prezes Regionalnej Organizacji Obrony Cywilnej, powiedział: „System Tiger Bamboo jest bardzo niestabilny. Organizatorzy powinni byli przewidzieć, że tak się stanie”.

READ  Arcybiskup Desmond Tutu, przywódca walczący z apartheidem w RPA, zmarł w wieku 90 lat.

Spośród 322 rannych gości Velez powiedział, że 50 wolontariuszy z Obrony Cywilnej pracowało nad przeniesieniem 322 rannych gości do szpitala w mieście. Asystowali strażacy i policja. Lokalna organizacja zdrowia wysłała do społeczności „czerwony alert”.

Na Twitterze kolumbijski prezydent Evan Duc wyraził zaniepokojenie ofiarami i wezwał do szybkiego dochodzenia.

Wśród zmarłych znalazło się 14-miesięczne dziecko. Welles powiedział, że ponad dwa tuziny dzieci zostało rannych, a inne zaginęły, ponieważ znajdowały się w pobliżu rodziców w Pullring, gdy budynek prowadził. Według burmistrza Juana Carlosa Tamayo Salasa na ośmiu stoiskach zaangażowanych było 800 osób.

Kondukt pogrzebowy, tocząca się walka byków i wiadomość dla kenijskiej policji: „Korona nie zatrzyma kultury”

Incydent przypominał podobny… corralejas Katastrofa w karaibskim mieście Sinlejo. Zawalenie się tam prowizorycznego budynku w 1980 roku zabiło ponad 500 osób, a ponad 2000 zostało rannych.

„To już się wydarzyło w Sinlajo” Prezydent elekt Gustavo Pedro napisał na Twitterze, obejmie urząd w sierpniu. „Apeluję do władz lokalnych o nieuznawanie dodatkowych okularów ze śmiercią osób lub zwierząt”.

Pedro, burmistrz Bogot, wywołał oburzenie, kiedy zakazał walk byków. W niedzielę wydawał się gotowy do prowadzenia tej samej wojny w całym kraju.

Ortiz, który w niedzielę był świadkiem katastrofy, powiedział: „Myślę, że to koniec koralowców W El Espinal ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *