Walka byków w Kolumbii załamuje się, powodując śmierć i obrażenia

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Bogot, Kolumbia – Na zmodernizowanej farmie byków zawaliły się wielopoziomowe, zatłoczone trybuny Podczas walki byków Niedziela w środkowej Kolumbii, cztery zostały Zginęli ludzie, a setki zostało rannych – liczba może wzrosnąć W nadchodzących godzinach – spanikowani widzowie zostali uwięzieni w gruzach.

Tragedia miała miejsce w małym miasteczku El Espinal, 95 mil na południowy zachód od Bogot.

Sceny katastrofy szybko rozprzestrzeniły się w mediach społecznościowych. Pokazuje dziesiątki ludzi drażniących się i bawiących się z rannym bykiem podczas popularnego wydarzenia o nazwie Coraleja. Nagle, Trzy poziomy doprowadziły do, Setki mężczyzn, kobiet i dzieci są uwięzione pod spodem. Kiedy ludzie krzyczeli, niektórzy zerwali się z miejsc i rzucili się na ratunek, próbując usunąć na bok drewno i inne szczątki.

64-letni Hector Ortiz nie mógł uwierzyć w tę scenę. Kobieta obok niego powiedziała: „Ten balkon się zawali!” I Zobaczył osiem dywizji jak domino wchodzących do jaskini jedna po drugiej.

„Kiedy pierwszy balkon się zawalił, przeciągnął się na następny i wiele, wiele więcej” – powiedział Artis The Washington Post. „Wtedy to po prostu dotarło do nas. Inaczej będziemy mówić o największej tragedii.

Ostatnia walka byków? Meksyk egzekwuje zakaz.

Każdego roku biuro burmistrza w L’Espinal i prywatne imprezy organizują imprezy z okazji Dnia Świętego Piotra 29 czerwca. Ciągnięcie było ustawione na scenę, która pojawiła się na karaibskim wybrzeżu, gdy Kolumbia była hiszpańską kolonią. W przeciwieństwie do tradycyjnych hiszpańskich walk byków, byki zwykle nie są zabijane w Coraleja, A goście są nadal zapraszani do biegania ze zwierzęciem na ringu.

W miastach takich jak El Espinal wydarzenie stało się popularnym wydarzeniem.

Jego ciągnący tygrys był zbudowany z bambusa, a wiele poziomów było wypełnionych widzami. Luis Fernando Wells, prezes Regionalnej Organizacji Obrony Cywilnej, powiedział: „System Tiger Bamboo jest bardzo niestabilny. Organizatorzy powinni byli przewidzieć, że tak się stanie”.

READ  Boris Johnson broni środków, gdy coraz więcej konserwatywnych sojuszników rezygnuje

Spośród 322 rannych gości Velez powiedział, że 50 wolontariuszy z Obrony Cywilnej pracowało nad przeniesieniem 322 rannych gości do szpitala w mieście. Asystowali strażacy i policja. Lokalna organizacja zdrowia wysłała do społeczności „czerwony alert”.

Na Twitterze kolumbijski prezydent Evan Duc wyraził zaniepokojenie ofiarami i wezwał do szybkiego dochodzenia.

Wśród zmarłych znalazło się 14-miesięczne dziecko. Welles powiedział, że ponad dwa tuziny dzieci zostało rannych, a inne zaginęły, ponieważ znajdowały się w pobliżu rodziców w Pullring, gdy budynek prowadził. Według burmistrza Juana Carlosa Tamayo Salasa na ośmiu stoiskach zaangażowanych było 800 osób.

Kondukt pogrzebowy, tocząca się walka byków i wiadomość dla kenijskiej policji: „Korona nie zatrzyma kultury”

Incydent przypominał podobny… corralejas Katastrofa w karaibskim mieście Sinlejo. Zawalenie się tam prowizorycznego budynku w 1980 roku zabiło ponad 500 osób, a ponad 2000 zostało rannych.

„To już się wydarzyło w Sinlajo” Prezydent elekt Gustavo Pedro napisał na Twitterze, obejmie urząd w sierpniu. „Apeluję do władz lokalnych o nieuznawanie dodatkowych okularów ze śmiercią osób lub zwierząt”.

Pedro, burmistrz Bogot, wywołał oburzenie, kiedy zakazał walk byków. W niedzielę wydawał się gotowy do prowadzenia tej samej wojny w całym kraju.

Ortiz, który w niedzielę był świadkiem katastrofy, powiedział: „Myślę, że to koniec koralowców W El Espinal ”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *