Upadek kryptowaluty FTX pod kontrolą władz federalnych | kryptowaluty

Szybki spadek giełdy kryptowalut FTX wywołał w czwartek kolejne fale szoku w świecie kryptowalut, a władze badają teraz firmę pod kątem potencjalnych naruszeń papierów wartościowych, a analitycy szukają dalszych spadków cen kryptowalut.

FTX zgodził się w tym tygodniu Sprzedaj się większemu konkurentowi, Binance Po doświadczeniu kryptowalutowego odpowiednika biegu bankowego. Klienci opuścili giełdę, obawiając się, czy FTX ma wystarczający kapitał.

Osoba zaznajomiona z tą sprawą powiedziała, że ​​Departament Sprawiedliwości oraz Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) badają FTX w celu ustalenia, czy popełniono jakąkolwiek działalność przestępczą lub naruszenia papierów wartościowych.

W czwartek Komisja Papierów Wartościowych Bahamów zamroziła aktywa giełdy kryptowalut FTX Digital Markets, podał Reuters.

Wydarzenia z tego tygodnia oznaczały szokujący obrót wydarzeń dla prezesa i założyciela FTX Sama Bankman-Fried, który został okrzyknięty zbawicielem na początku tego roku, kiedy pomógł ożywić kilka firm kryptowalutowych, które popadły w kłopoty finansowe.

Dochodzenie w sprawie Bankman-Fried i FTX przeprowadzone przez wtajemniczonych kryptowalut i regulatorów papierów wartościowych skupiło się na możliwości, że firma wykorzystała depozyty klientów do obstawiania zakładów na fundusz hedgingowy Bankman-Fried, Alameda Research. Na tradycyjnych rynkach oczekuje się od brokerów oddzielania środków klientów od innych aktywów instytucjonalnych. Organy regulacyjne mogą karać naruszenia.

Tymczasem inwestorzy w popularne waluty cyfrowe odczuli ulgę po ostatnim kryzysie kryptograficznym w czwartek po dniach wyprzedaży. Bitcoin wzrósł do 17 691 USD po spadku do 15 512 USD w środę. Ethereum wzrósł o 12%. Zyski pojawiły się po rządowym raporcie z zeszłego miesiąca, który pokazał, że inflacja nieco złagodziła podniesione bardziej ryzykowne aktywa.

Świat kryptowalut miał nadzieję, że największa na świecie giełda kryptowalut, Finance, może uratować FTX i jej deponentów. Jednak po tym, jak Finance miał okazję zajrzeć do ksiąg FTX, stało się jasne, że problemy małej giełdy są nie do pokonania. Binance ogłosiło wycofanie się z transakcji w środę.

READ  Ministerstwo prowadzi program podnoszenia umiejętności cyfrowych kobiet

Osoba zaznajomiona z transakcjami pomiędzy FTX a Binance określiła księgi jako „czarną dziurę”, w której nie można było odróżnić aktywów i pasywów FTX i Alameda Research. Osoba ta wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ nie była upoważniona do publicznego wypowiadania się w tej sprawie.

Ta osoba powiedziała, że ​​Bankman-Fried popełnił „ostateczny grzech”, wykorzystując aktywa powiernicze FTX w celu sfinansowania badań Alameda.

W celu dalszego wyjaśnienia kryzysu finansowego FTX, Banker-Fried poprosił w środę swoich inwestorów o 8 miliardów dolarów na pokrycie żądań wypłaty, podał Wall Street Journal, powołując się na nieznane źródła.

W serii tweetów w czwartek założyciel i dyrektor generalny FTX powiedział, że nie ma wystarczających przepływów pieniężnych, aby odzyskać pieniądze i jest bardziej dochodowy, niż myślał.

1) Przepraszam. To wielka rzecz.

Byłem rozczarowany i powinienem zrobić to lepiej.

— SBF (@SBF_FTX) 10 listopada 2022

Niedawny kryzys w branży kryptograficznej skłonił do ponownych apeli o zaostrzenie przepisów. Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że ​​rozwój FTX „podkreśla, dlaczego ostrożna regulacja kryptowalut jest absolutnie konieczna”. Biały Dom wraz z odpowiednimi agencjami ponownie będzie uważnie monitorował rozwój sytuacji.

Analitycy twierdzą, że upadek trzeciej co do wielkości giełdy kryptowalut może spowodować dalsze zakłócenia w całym świecie kryptowalut, co oznacza, że ​​czwartkowy rajd może być tymczasowy.

FTX i szok związany z zaufaniem do systemu mogą spowodować dalszy spadek cen kryptowalut, prowadząc do „nowej rundy wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego”, powiedzieli analitycy JP Morgan w nocie dla inwestorów. Byłoby to podobne do wyprzedaży, która miała miejsce po upadku stablecoina Terra na początku tego roku, którego ceny nadal spadały nawet po jego upadku.

„O ile nie zostanie uzgodnione szybkie ożywienie dla Alameda Research i FTX, to wycofanie się może potrwać co najmniej kilka tygodni” – napisali analitycy JP Morgan.

Branża kryptograficzna czeka, aby zobaczyć, na jakie inne firmy wpłynie upadek FTX. Fundusz venture capital Sequoia Capital poinformował w czwartek, że odpisze prawie 215 mln USD całkowitej inwestycji w FTX.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *