Ukraiński rząd wzywa firmy produkujące gry do odcięcia Rosji podczas inwazji [Updated]

Powiększać / Mychajło Fiodorow, wicepremier i minister ds. cyfrowej transformacji Ukrainy, przemawia na konferencji prasowej w grudniu 2021 r.

Aktualizacja (3 marca): Polski CD Projekt Czerwony ogłoszone dziś rano że „podjęła decyzję o wstrzymaniu wszelkiej sprzedaży naszych gier do Rosji i Białorusi”. Obejmuje to fizyczne dostawy gier opublikowanych przez CDPR i całą sprzedaż cyfrową na popularnej platformie GOG. Wcześniejsze zakupy dokonywane przez graczy z Rosji i Białorusi będą nadal dostępne, jak wyjaśniła firma w tweet uzupełniający.

„Cała Grupa CD Projekt stoi twardo po stronie obywateli Ukrainy” – pisze spółka. „Chociaż nie jesteśmy podmiotem politycznym mogącym bezpośrednio wpływać na sprawy państwowe i nie dążymy do tego, wierzymy, że podmioty komercyjne, gdy są zjednoczone, mają moc inspirowania globalnych zmian w sercach i umysłach zwykłych ludzi. Wiem, że ta decyzja wpłynie na graczy w Rosji i na Białorusi, osoby, które nie mają nic wspólnego z inwazją na Ukrainę, ale tym działaniem chcemy jeszcze bardziej pobudzić globalną społeczność do mówienia o tym, co dzieje się w sercu Europa. „

w notatka dla inwestorów Opublikowany wraz z decyzją CDPR zauważa, że ​​klienci rosyjscy i białoruscy stanowili odpowiednio 5,4% i 3,7% sprzedaży firmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Oryginalna historia:

Mychajło Fiodorow, wicepremier i minister cyfrowej transformacji Ukrainy, publicznie wezwał „wszystkie firmy tworzące gry” do „tymczasowego zablokowania wszystkich rosyjskich i białoruskich kont” w odpowiedzi na Trwająca inwazja Rosji na Ukrainę.

w tweet z jego zweryfikowanego kontaFiodorow wezwał również platformy e-sportowe do „tymczasowego zaprzestania udziału rosyjskich i białoruskich drużyn i graczy we wszystkich międzynarodowych wydarzeniach e-sportowych oraz odwołania wszystkich międzynarodowych wydarzeń [sic] na terytorium Rosji i Białorusi.”

Te posunięcia, sugeruje Fiodorow, „zmotywują obywateli Rosji do aktywnego powstrzymania haniebnej agresji militarnej” rosyjskiego rządu. „W 2022 r. nowoczesna technologia jest prawdopodobnie najlepszą odpowiedzią na czołgi, wiele wyrzutni rakiet… i pociski”.

W dodatkowej notatce skierowanej do kont Xbox i PlayStation na Twitterze Fiodorow napisał, że „jeśli popierasz wartości ludzkie, powinieneś [leave] rosyjskim rynku! „In tweet uzupełniającyFiodorow poprosił także Riot Games, EA, Ubisoft, Gameloft i Wargaming o „zamknięcie biura w Rosji” w solidarności z Ukrainą. „Nie ma miejsca na [an] agresor na światowej mapie technologicznej!”

READ  Australia usuwa brytyjską monarchię ze swoich banknotów

Przedstawiciele Sony, Microsoftu, Nintendo i Valve nie byli od razu dostępni, aby odpowiedzieć na prośbę o komentarz. Zaktualizujemy ten artykuł, jeśli dowiemy się czegoś od firm objętych żądaniami Fiodorowa.

Czy wsparcie doprowadzi do działania?

Otwarte wezwanie do przemysłu gier pojawia się, gdy rządy i korporacje na całym świecie reagują na inwazję, podejmując znaczące kroki w celu usankcjonowania Rosji i paraliżu jej gospodarki. Wiele zachodnich rządów ma zablokował eksport większości produktów technologicznych do Rosji i w dużej mierze odcięły rosyjskie banki od globalnego systemu finansowego. Apple ma wstrzymał rosyjską sprzedaż swoich produktów i ma odciąć sankcjonowane rosyjskie banki z usługi Apple Pay. Fiodorow również zapytał Apple aby uniemożliwić Rosjanom dostęp do iOS App Store, posunięcie, którego firma jeszcze nie dokonała.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Gier ma publicznie potępił inwazję nazywa „rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego” i wezwał swoich członków do „denuncjowania brutalnych działań podjętych przeciwko Ukrainie”. Ponad 400 firm zajmujących się grami ma ukraińskie biura, reprezentujące 30 000 ukraińskich pracowników, według raport IGDA o stanie ukraińskiego przemysłu gier od stycznia.

Raport IGDA o stanie ukraińskiego przemysłu gier.

Firmy zajmujące się grami wideo, w tym Bungie, CD Projekt Czerwony, 11-bitowe studia (To moja wojna), Świat gry GSC (Prześladowca), oraz Cyfrowe skrajności (Warframe) publicznie zobowiązały się do przekazania części swoich zysków na ukraińskie akcje humanitarne i wezwały do ​​tego innych. Brandon Sheffield z Necrosoft Games też jest Organizowanie pakietu gier niezależnych Itch.io pozyskiwać fundusze dla międzynarodowych organizacji charytatywnych działających na Ukrainie.

Jednak niewiele firm zajmujących się grami wideo podjęło bardziej radykalne kroki sugerowane przez Fiodorowa, aby całkowicie wykluczyć rosyjskich klientów. Ukraiński rynek gier NFT Dmarket to główny wyjątekponieważ w weekend zerwał kontakty z rosyjskimi i białoruskimi użytkownikami.

READ  Kontrakty terminowe na akcje są nieco wyższe po drugiej z rzędu negatywnej sesji

Zakłócenia e-sportowe

W tradycyjnym świecie sportu organizacje, w tym Międzynarodowy Komitet Olimpijski i FIFA, mają już: wykluczyli Rosjan z międzynarodowych zawodów i odwołane wydarzenia zaplanowane dla kraju.

W e-sporcie duńska liga BLAST Premier ma zakaz udziału rosyjskich drużyn w wydarzeniach na „przewidywalną przyszłość” i anulował nadchodzący turniej kwalifikacyjny, który uważał za „nieodpowiedni… w tej chwili”. Riot Games ma również przełożone Valorant Turniej Mistrzów w EMEA regionu, mówiąc, że jego „priorytetem numer jeden jest wspieranie graczy, komentatorów, personelu i fanów dotkniętych eskalacją kryzysu na Ukrainie”.

Intel tymczasem postanowiłem gościć swoje głośne wydarzenie Extreme Masters Katowice zgodnie z planem w pobliskiej Polsce, przy jednoczesnym „uważnym monitorowaniu sytuacji na Ukrainie”. ukraiński Kontratak pro Alexandr „s1mple” Kostyliev skorzystał z wywiadu podczas tego wydarzenia podkreślić, że „esport[s] jest poza polityką[s]. Wy wszyscy nie macie nic wspólnego z decyzjami rządu ”.

To powiedziawszy dodał, że „wszyscy chcemy pokoju dla Ukrainy i dla… [the] cały świat. Wszyscy z nas [are] przestraszony. Wszyscy musimy się pokazać [an] przykład w tym turnieju dla [the] cały świat. Wszyscy musimy najpierw zostać ludźmi.”

Kostyliew później ogłoszone na Instagramie że przekazał ukraińskiemu wojsku 1 000 000 hrywien ukraińskich (około 33 000 USD).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *