AGO przesłuchuje 3 świadków w sprawie korupcyjnej w BPDPKS

Tempo.co, Djakarta – Trzej świadkowie w sprawie korupcyjnej w spółce zarządzającej funduszem na plantacje oleju palmowego w latach 2015–2022 (BPDPKS) zostali przesłuchani przez zespół Prokuratora Generalnego pod przewodnictwem młodszego prokuratora generalnego ds. przestępstw specjalnych (Zampitzes). Świadkowie SS, FYJ i J zostali przesłuchani około godziny 09:00. 00 – podają urzędnicy.

„Przesłuchanie świadka przeprowadzono w celu wzmocnienia dowodów i sfinalizowania postępowań w tej sprawie” – powiedział w piątek 22 września Ketut Sumedana, szef Centrum Informacji Prawnej (Kabuspengum) AGO.

Witness SS jest dyrektorem finansowym w Indonezyjskiej Fundacji Dziedzictwa (IHF), natomiast Witness FYJ jest dyrektorem ds. edukacji, badań i rozwoju oraz finansów tej samej fundacji. Tymczasem Jay jest dyrektorem Indonezyjskiego Krajowego Stowarzyszenia Armatorów (INSA).

„Sprawa jest w toku. Nie da się jeszcze dokładnie określić rozmiarów strat państwa” – powiedział zapytany, ile państwo straciło na rzekomej korupcji.

Wcześniej Gedut powiedział, że AGO poszukiwało i przesłuchiwało w tej sprawie 15 świadków. „To nowa sprawa i rozpoczęliśmy dochodzenie 7 września. Prowadziliśmy dochodzenie, ale nie możemy ujawnić szczegółów. Musimy poczekać na kolejne śledztwo i nazwiska podejrzanych” – powiedział we wtorek 19 września.

Uni Rohmavati

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Liczba niezależnych wsi wzrasta do 11 456: Ministerstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *