OIKN współpracuje z Uniwersytetem w Seulu w zakresie rozwoju zasobów ludzkich

JAKARTA (ANTARA) — Władze stolicy Nusantara (OIKN) zapraszają Uniwersytet w Seulu w Korei Południowej, aby został jednym z jego partnerów merytorycznych w celu poprawy jakości zasobów ludzkich (HR) w stolicy Nusantara (IKN).

„Witamy wszystkie krajowe i międzynarodowe uniwersytety, aby dołączyły do ​​nas jako partnerzy wiedzy” – powiedział w poniedziałek w Dżakarcie Mohamed Ali Berawi, wiceprezes OIKN ds. transformacji ekologicznej i cyfrowej.

Zauważył, że partnerzy wiedzy stają się zasobami OIKN służącymi do poprawy jakości HR w IKN.

Komisja zaprasza Uniwersytet w Seulu do udziału w badaniach w IKN, szczególnie w obszarach energii, żywności i transportu, nauk społeczno-humanistycznych, ochrony środowiska, technologii i informacji.

W poniedziałek (22 stycznia) obie strony omówiły programy zaawansowanej edukacji dla pracowników IKN w Dżakarcie.

Profesor Sunho Yeom i profesor Hyemin Park z Uniwersytetu w Seulu przeprowadzili kilka zaawansowanych programów edukacyjnych dla personelu IKN. Należą do nich stopnie magisterskie w zakresie planowania zarządzania miastem, rozwoju obszarów miejskich oraz planowania i rozwoju infrastruktury.

„Minął rok, odkąd jestem w IKN, a IKN szybko się rozwinęło” – powiedział prof. Yom, chwaląc rozwój IKN.

Wcześniej OIKN podpisał protokół ustaleń (MoU) z Uniwersytetem Indonezyjskim, Uniwersytetem Katja Mada, Uniwersytetem Mulavarman i Instytutem Technologicznym w Bandung.

Komisja zainicjowała współpracę międzynarodową z Uniwersytetem Stanford-Doyer i Uniwersytetem Północnego Illinois w USA; Uniwersytet w Turku, Finlandia; oraz uniwersytety Leiden-Erasmus-Delft w Holandii.

Nusantara to przyszła stolica Indonezji, podlegająca ustawie nr 3 z 2022 r. Miasto zmienia orientację rozwojową kraju na indonezyjsko-centryczną i stawia sobie za cel przyspieszenie transformacji gospodarczej kraju.

Powiązane wiadomości: OIKN zaprasza Uniwersytet Maryland do prowadzenia badań nad polityką w IKN
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Zainteresowanie inwestorów inwestowaniem w Nusantara utrzymuje się: OIKN

Tłumacz: Aji Kakti, Uni Arisanti
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *