Cztery orangutany wypuszczone w lesie chronionym we wschodnim Kalimantanie

Tempo.co, Djakarta – Indonezji Ministerstwo Środowiska i Leśnictwa wypuściło cztery wyrehabilitowane orangutany (Pongo pygmaeus) do lasu chronionego Gunung Batu Mesangkat we wschodnim Kalimantanie.

Ministerstwo wypuściło orangutany 13 czerwca przy pomocy należącego do ministerstwa Centrum Ochrony Zasobów Naturalnych Wschodniego Kalimantanu (BKSDA), Wydziału Gospodarki Leśnej Kelingchau (KPH) i Centrum Ochrony Orangutanów (COP).

„Cztery orangutany to samce orangutanów o imionach Annie, Berani, Thalian i Lanang” – powiedział prezes BKSDA East Kalimantan M. – stwierdził Ari Vipavanto w oświadczeniu z 21 czerwca 2024 r.

Dodał, że te orangutany są własnością rządu powierzoną Centrum Rehabilitacji Orangutanów COP.

Po uratowaniu z nielegalnej własności przez BKSDA Wschodniego Kalimantanu w 2018 r. Wipawanto wyjaśniła, że ​​Annie miała 9–11 lat, a Perani – 14–17 lat.

Tymczasem Lanang i Talian to dzikie orangutany, które mają negatywne interakcje z ludźmi.

Zespół East Kalimantan BKSDA Wildlife Rescue Unit (WRU) uratował je na przełomie 2023 i 2024 roku. Przed zwolnieniem wymagali intensywnego leczenia z powodu poważnych problemów zdrowotnych.

Wipawanto powiedział, że program rehabilitacji ma na celu ponowne nauczenie zwierząt trzymanych wcześniej przez ludzi umiejętności przetrwania.

Badanie siedlisk przeprowadzone w 2016 r. wykazało, że las chroniony Gunung Batu Mesangkat nadaje się do wypuszczania orangutanów.

Ponadto w analizie populacji i żywotności siedlisk (PHVA) orangutanów z 2016 r. przeprowadzonej przez Indonezyjskie Forum Orangutanów (Forina) oszacowano, że populacja dzikich orangutanów w Kalimantanie wynosi około 57 350.

Według Czerwonej Listy IUCN orangutany są krytycznie zagrożone.

pomiędzy

Wybór autora: COP15 wezwany do ochrony wymierającego orangutana Tapanuli

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Brooks dołącza do trasy koncertowej LIV wspieranej przez Copca Saudi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *