Pięć pożarów w rafinerii Pertamina w ciągu ostatnich 3 lat

Tempo.co, DjakartaRafineria ropy naftowej Pertaminy w Balikpapan we wschodnim Kalimantanie ponownie zapaliła się w ostatnią sobotę, 25 maja, około godziny 7:30 czasu lokalnego. 2022 To już trzeci pożar w rafinerii Balikpapan po dwóch zdarzeniach z 4 marca i 15 maja 2022 roku.

Bayu Arafat, dyrektor generalny oddziału Balikpapan należącej do Pertamina International Refinery (KPI), powiedział, że pożar miał miejsce na terenie rafinerii, więc nie miał on wpływu na okoliczną społeczność. Na szczęście w zdarzeniu nie było ofiar śmiertelnych.

Sobotni pożar uzupełnia długą listę pożarów, które miały miejsce w rafineriach i magazynach Pertaminy w ostatnich latach. Poniżej znajduje się pięć przypadków pożarów rafinerii ropy naftowej w Pertamina, które miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch do trzech lat:

1. Pożar w rafinerii Pertamina w Dumai, Riau

W sobotę 1 kwietnia 2023 r. w zakładzie rafinerii Dumai firmy Pertamina w prowincji Riau wybuchł pożar, w wyniku którego rannych zostało pięciu pracowników. Pożar ugaszono o godzinie 22:54 tego samego dnia, nie powodując większych szkód w zakładach sprzątających ani w otaczającym środowisku.

2. Pożar w magazynie Plumbang firmy Pertamina w Północnej Dżakarcie

W piątkowy wieczór 3 marca 2023 r. w zajezdni Pertamina Plumpang wybuchł pożar. Ogień rozprzestrzenił się z pompy benzynowej na terenie kompleksu i rozprzestrzenił się na domy ludzi mieszkających w pobliżu składowiska. W pożarze zginęło łącznie 17 osób, w tym dwoje dzieci, a 50 innych zostało rannych.

3. Pożar rafinerii Pertamina w Balikpapan we wschodnim Kalimantanie

Dwa lata przed sobotnim wydarzeniem 15 maja 2022 roku w rafinerii ropy naftowej Pertamina w Balikpapan wybuchł pożar. Pożar wybuchł w pięciojednostkowym kompleksie hydroskimingu w zakładzie produkującym surowce do produktów benzynowych, takich jak Bertalite i Bertamax, zabijając jednego pracownika i raniąc pięciu innych.

Trzy miesiące wcześniej, 4 marca 2022 r., w tej samej rafinerii doszło do pożaru w wyniku pożaru błyskawicznego na wlocie rury B hydrokrakera chłodziwa Finfan w Jednostce Rafinerii (RU) V Balikpapan.

READ  Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: Dowódca TNI: 2 szpitale w Indonezji gotowe na przyjęcie 1000 Palestyńczyków

4. Pożar w rafinerii ropy naftowej bloku IV firmy Pertamina w Cilacap

W 2021 r. w rafinerii Cilacap należącej do jednostki rafinerii PT Pertamina (Persero) IV doszło do dwóch pożarów. Do pierwszego zdarzenia doszło 11 czerwca o godzinie 19:45, kiedy zapalił się zbiornik T39 zawierający benzen, będący surowcem do produktów petrochemicznych. 13 listopada o godzinie 19:10 wybuchł pożar w 36 zbiornikach T-102 zawierających 31 000 kilolitrów komponentów produktu Bertalite.

5. Pożar w rafinerii ropy naftowej RU VI w Balongan, Indramayu

Pożar wybuchł 29 marca 2021 roku o godzinie 1:15 i był spowodowany wyciekiem gazu, który miał miejsce około dwie godziny wcześniej. Podczas zdarzenia zapaliły się trzy jednostki czołgów z produktami premium, zabijając jedną osobę i raniąc 14 osób, w tym pięć krytycznie.

Tempo.co

Wybór redaktora: 7 światowych przywódców zginęło w katastrofie lotniczej; Najnowszym z nich jest Ebrahim Raisi

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *