Ostrzeżenia o skrajnych upałach obowiązują w 28 stanach w Stanach Zjednoczonych Kryzys klimatyczny

The Krajowa Służba Pogodowa Ponad 100 milionów ludzi w USA zostało ostrzeżonych w tym tygodniu przed ekstremalnymi upałami, z trzycyfrowymi temperaturami w niektórych stanach i rekordami temperatury pobitymi w wielu częściach kraju.

„Powyżej normalnej temperatury będą się utrzymywać w dużej części Stanów Zjednoczonych przez weekend, a znaczna część populacji będzie podlegać ostrzeżeniom i ostrzeżeniom dotyczącym ciepła” – podała agencja.

Ostrzeżenia i porady dotyczące upałów zostały wprowadzone w 28 stanach, przy czym stany centralne i południowe odczuły największe upały.

Joe Biden przedstawia 2,3 miliarda dolarów plan walki z ekstremalnymi upałami – wideo

Części Oklahomy osiągnęły w tym tygodniu 115F (46C), a części Dallas osiągnęły 109F (42C).

Służby ratownictwa medycznego w Tulsa w stanie Oklahoma zgłaszają w tym roku wzrost liczby połączeń alarmowych związanych z upałami. Miejski Urząd ds. Ratownictwa Medycznego poinformował, że otrzymał w tym roku prawie 250 telefonów, które zwykle przychodzą późnym latem.

„To bardzo niepokojące” – powiedział Adam Baluka . z wydziału CNN. „Szczególnie ilość transportowanych pacjentów wskazuje, że niektóre z tych połączeń to udary cieplne, które mogą być śmiertelne”.

Na północnym wschodzie, gdzie temperatury mogą przekraczać 90F (32C), przywódcy miast ostrzegli mieszkańców, aby ograniczali aktywność na świeżym powietrzu w najgorętszych godzinach dnia.

Filadelfia zdeklarowany „Pogotowie zdrowotne związane z upałami” na czwartek i numer „linii cieplnej” skonfigurowany dla mieszkańców doświadczających ekstremalnych upałów. Boston otworzył centra społecznościowe i baseny jako miejsca, w których mieszkańcy mogą się ochłodzić.

„To jasne, że zmieniający się klimat stanowi zagrożenie dla naszego zdrowia” – powiedziała burmistrz Bostonu Michelle Wu powiedział Środa. „Namawiam wszystkich, aby zachowali spokój i bezpieczeństwo, aw tym tygodniu sprawdzali, co u sąsiadów”.

W czwartek i piątek w najgorętszym mieście Ameryki, Phoenix, wydano poważne ostrzeżenie przed upałem. Przewiduje się, że temperatury osiągną 113F (45C) w czwartek po południu i 115F (46C) w piątek po południu. Zalecenia dotyczące ciepła są wydawane tylko wtedy, gdy temperatury są wyższe niż średnia roczna, a lipiec w Phoenix ma temperatury powyżej 112 stopni Celsjusza. Jak dotąd w tym roku miasto pobiło lub wyrównało cztery rekordy dzienne w ciągu dnia i dziewięć rekordów najniższych w nocy.

Efekt ciepła kumuluje się, a ciało zaczyna się regenerować dopiero, gdy temperatura spadnie poniżej 80F. Klimatolodzy ostrzegają, że Fale gorąca — ogarniające tego lata Europę i Azję — kryzys klimatyczny, który, jeśli pozostawiony bez kontroli, stanie się poważniejszy i trwalszy. Badanie opublikowane w maju wykazało, że wpływ człowieka na klimat spowodował, że konkretna fala upałów w Azji Południowej była 30 razy bardziej prawdopodobna.

Joe Biden mówił w środę na temat kryzysu klimatycznego w Somerset w stanie Massachusetts powiedział Globalne ocieplenie jest „stanem nadzwyczajnym”, ale nie udało się ogłosić narodowego stanu wyjątkowego, jak oczekiwali działacze prezydenta. Taka deklaracja pozwoliłaby Bidenowi zablokować import ropy naftowej lub skierować wojsko do pracy przy produkcji energii odnawialnej. Biały Dom powiedział, że formalna deklaracja nadzwyczajna jest „nadal na stole”.

„To realne, nie symboliczne, jasne i aktualne niebezpieczeństwo” – powiedział Biden. „Zdrowie naszych obywateli i społeczności jest naprawdę zagrożone”.

Dodatkowe sprawozdania Niny Lakhani

READ  Zmiany w prowadzeniu mikroprzedsiębiorczości kobiet w Lombok w Indonezji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *