Zespół Prabowo-Kibran Wykrywanie naruszeń kampanii „nadmiernego działania” Bawazlu

Tempo.co, Djakarta – Przewodniczący Rady Bezpieczeństwa Prabowo-Kibran, Yusril Ihsa Mahendra, uważa, że ​​Agencja Monitorowania Wyborów Powszechnych w Centralnej Dżakarcie (Bawaslu) przesadziła, ogłaszając, że Gibran Rakabuming jest winny rozdawania darmowego mleka podczas wydarzenia z okazji Dnia bez samochodu w Dżakarcie. Podkreślił, że kwestia regulacji jest nieistotna.

Według Yusrila w środkowej Dżakarcie Bawaslu należało zastosować przepisy dotyczące wyborów powszechnych, a nie rozporządzenie gubernatora Dżakarty.

W oświadczeniu z piątku 5 stycznia 2024 r. Yusril stwierdził: „Centralna Dżakarta Bawaslu nie ma uprawnień do sprawdzania, czy do naruszenia doszło poza wyborami powszechnymi”.

Rozporządzenie gubernatora Dżakarty z 2016 r. nr. Centralna Dżakarta Bawaslu oświadczyła, że ​​Gibran Rakabuming naruszył Artykuł 7 (2) z 12, który zabrania partiom politycznym i działalności SARA (rasa, rasa, pochodzenie etniczne, religia i grupa), a także prowokacyjnych wypowiedzi.

Yuzril stwierdził natomiast, że rozporządzenie gubernatora nie nakłada żadnych sankcji karnych i nie ma uprawnień do badania przepisów innych niż dotyczące wyborów powszechnych.

„Zaskakujące jest to, że Centralna Dżakarta Pawaslu uznała działalność związaną z dystrybucją mleka w Gibranie za nielegalną, podczas gdy rozporządzenie gubernatora Dżakarty nie udzieliło żadnej zgody, a jedynie ustanowiło zbiór zasad przymusu” – stwierdził.

Dlatego Yuzril Bawazlu wierzył, że w swoich działaniach zachował się profesjonalnie. „Może to być postrzegane jako naruszenie etyczne” – dodał.

Zespół Prabowo-Kibron nie planuje jednak podejmować żadnych działań wobec Bawazlu, poza nawoływaniem agencji do unikania przesady.

Podczas Dnia bez samochodu lub CFD Dżakarta 3 grudnia 2023 r. Bawazlu Central Dżakarta ogłosiła, że ​​kandydat na wiceprezydenta nr 2 Gibran Rakabuming Raqqa naruszył prawo dotyczące dystrybucji mleka. Dlatego Bawazlu Central Jakarta rekomenduje firmie Bawazlu Jakarta kontynuację innowacji.

„Wynalazek sugeruje, że nie 001/Reg/TM/PP/Kota/12.01/XII/2023, w dniu 3 grudnia 2023 r. CFD rozprowadziło mleko wśród mieszkańców obszaru środkowej Dżakarty przez kandydata na wiceprezydenta Gibrana Rakabuminga Raqqa, co zostało zarejestrowane jako naruszenie w dniu 11 grudnia 2023 r. Law” – Bawaslu zacytował zawiadomienie podpisane przez prezydenta Centralnej Dżakarty Christiana Nelsona Banki lub Soni. pomiędzy w czwartek 4 stycznia 2024 r.

READ  Ministrowie mówią ustawodawcom, że rybacy nadal potrzebują pomocy rządu

Ade Ridwan Yandviputra | pomiędzy

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *