U Katie Couric zdiagnozowano raka piersiCNN

Dziennikarka-weteranka Katie Couric podzieliła się w środę osobistymi wiadomościami.

W poście o niej Stronie internetowejCouric powiedziała, że ​​kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niej raka piersi.

„Dlaczego nie ja”, napisała wpis. „21 czerwca 2022, pierwszy dzień lata, 8. rocznica mojego ślubu i dzień, w którym dowiedziałam się, że mam raka piersi”.

„Byłem chory i pokój zaczął wirować” – napisał Couric. „Byłem w środku otwartego biura, więc poszedłem w kąt i zacząłem mówić cicho, moje usta nie były w stanie nadążyć za pytaniami wirującymi w mojej głowie”.

Wyjaśniła, że ​​jej ginekolog przypomniał jej, że ostatnia mammografia miała się odbyć w grudniu 2020 roku.

Couric, która straciła swojego pierwszego męża Jaya Monahana na raka jelita grubego w 1998 roku, powiedziała, że ​​planuje nakręcić test, aby podzielić się nim z widzami, tak jak zrobiła to, gdy przeszła badanie przesiewowe na raka jelita grubego podczas pracy dla porannego programu „Today”.

Wyjaśniła, że ​​ponieważ ma gęstą tkankę piersiową, rutynowo oprócz mammografii wykonuje USG piersi, ponieważ gęste piersi utrudniają mammografom wykrycie nieprawidłowości.

USG coś znalazł, a kontrolna biopsja potwierdziła, że ​​ma raka.

„Żywo pamiętam zapierające dech w piersiach uczucie zawieszonej animacji: diagnozę raka okrężnicy u Jaya w wieku 41 lat i przerażające dziewięć miesięcy, które nastąpiły później” – napisała. „Rak trzustki mojej siostry Emily, który później zabił ją w wieku 54 lat, naprawdę zapoczątkował jej karierę polityczną. Rak jajnika mojej teściowej Carol, z którym walczyła, kiedy pochowała syna, był rok i dziewięć miesięcy przed nią. został pochowany.

Jej rodzina miała lepsze wyniki z rakiem, napisała, w tym jej matka „ze zdiagnozowanym chłoniakiem nieziarniczym z komórek płaszcza, który był trzymany z dala od dziesięciu lat”, rak prostaty jej ojca, a teraz jej męża Johna „rozmiar wielkości orzecha kokosowego guza na wątrobie”, który został usunięty chirurgicznie kilka miesięcy przed ślubem.

Couric przeszła w lipcu operację usunięcia guzka z piersi, który, jak napisała, miał „2,5 centymetra, mniej więcej wielkości oliwki” i przeszła radioterapię, którą zakończono we wtorek.

Upublicznił swoje doświadczenie, pisał, mając nadzieję, że uratuje życie jako moment, w którym można się nauczyć.

„Proszę o coroczną mammografię. Tym razem spóźniłem się sześć miesięcy” — napisał Couric. „Wzdrygam się na myśl, co by się stało, gdyby to było dłużej odkładane. Ale co najważniejsze, dowiedz się, czy potrzebujesz dodatkowych badań przesiewowych.

READ  Djokovic uwięziony na lotnisku, prezydent Serbii stara się o wejście do Australii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.