U Katie Couric zdiagnozowano raka piersiCNN

Dziennikarka-weteranka Katie Couric podzieliła się w środę osobistymi wiadomościami.

W poście o niej Stronie internetowejCouric powiedziała, że ​​kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niej raka piersi.

„Dlaczego nie ja”, napisała wpis. „21 czerwca 2022, pierwszy dzień lata, 8. rocznica mojego ślubu i dzień, w którym dowiedziałam się, że mam raka piersi”.

„Byłem chory i pokój zaczął wirować” – napisał Couric. „Byłem w środku otwartego biura, więc poszedłem w kąt i zacząłem mówić cicho, moje usta nie były w stanie nadążyć za pytaniami wirującymi w mojej głowie”.

Wyjaśniła, że ​​jej ginekolog przypomniał jej, że ostatnia mammografia miała się odbyć w grudniu 2020 roku.

Couric, która straciła swojego pierwszego męża Jaya Monahana na raka jelita grubego w 1998 roku, powiedziała, że ​​planuje nakręcić test, aby podzielić się nim z widzami, tak jak zrobiła to, gdy przeszła badanie przesiewowe na raka jelita grubego podczas pracy dla porannego programu „Today”.

Wyjaśniła, że ​​ponieważ ma gęstą tkankę piersiową, rutynowo oprócz mammografii wykonuje USG piersi, ponieważ gęste piersi utrudniają mammografom wykrycie nieprawidłowości.

USG coś znalazł, a kontrolna biopsja potwierdziła, że ​​ma raka.

„Żywo pamiętam zapierające dech w piersiach uczucie zawieszonej animacji: diagnozę raka okrężnicy u Jaya w wieku 41 lat i przerażające dziewięć miesięcy, które nastąpiły później” – napisała. „Rak trzustki mojej siostry Emily, który później zabił ją w wieku 54 lat, naprawdę zapoczątkował jej karierę polityczną. Rak jajnika mojej teściowej Carol, z którym walczyła, kiedy pochowała syna, był rok i dziewięć miesięcy przed nią. został pochowany.

Jej rodzina miała lepsze wyniki z rakiem, napisała, w tym jej matka „ze zdiagnozowanym chłoniakiem nieziarniczym z komórek płaszcza, który był trzymany z dala od dziesięciu lat”, rak prostaty jej ojca, a teraz jej męża Johna „rozmiar wielkości orzecha kokosowego guza na wątrobie”, który został usunięty chirurgicznie kilka miesięcy przed ślubem.

READ  Fani „Czarnej Pantery” polecają Chadwickowi Leticia, aby ponownie wystąpił w roli głównej wśród plotek

Couric przeszła w lipcu operację usunięcia guzka z piersi, który, jak napisała, miał „2,5 centymetra, mniej więcej wielkości oliwki” i przeszła radioterapię, którą zakończono we wtorek.

Upublicznił swoje doświadczenie, pisał, mając nadzieję, że uratuje życie jako moment, w którym można się nauczyć.

„Proszę o coroczną mammografię. Tym razem spóźniłem się sześć miesięcy” — napisał Couric. „Wzdrygam się na myśl, co by się stało, gdyby to było dłużej odkładane. Ale co najważniejsze, dowiedz się, czy potrzebujesz dodatkowych badań przesiewowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *