Akcje spadły, a chiński juan przekroczył 7,2 wobec dolara

Chiński juan prawdopodobnie wkrótce powróci do „rozsądnego zakresu”

„Juan powróci do „rozsądnego przedziału” od sześciu do siedmiu w stosunku do dolara amerykańskiego – już w przyszłym roku – powiedział Han Baojiang, dyrektor Departamentu Ekonomii w KC Komunistycznej Partii Chin.

Tak wynika z tłumaczenia CNBC uwag w języku mandaryńskim podczas wirtualnego wydarzenia zorganizowanego przez Ogólnochińskie Stowarzyszenie Prasowe.

Powiedział, że jego zdaniem deprecjacja juana jest w pewnym stopniu związana z obecnymi problemami gospodarczymi Chin.

W przyszłym miesiącu odbędzie się XX Narodowy Kongres Komunistycznej Partii Chin Jego celem jest jasne wyjaśnienie polityki, co pomoże w spełnieniu oczekiwań, powiedział.

Prezydent Chin Han odpowiedział na osobne pytanie Xi Jinping Przesłanie dalszego otwarcia będzie dominować w raporcie z kongresu i spodziewa się, że po kongresie Chiny otworzą się bardziej niż wcześniej.

– Evelyn Cheng

Rupia indyjska wzrosła do 81,94 w stosunku do dolara amerykańskiego

Rupia indyjska osiągnęła rekordowo niski poziom 81,940 w stosunku do dolara amerykańskiego. Ostatnio notowano na poziomie 81,905 wobec dolara.

Płynny dolar amerykański umocnił się w tym roku o prawie 10% w stosunku do rupii indyjskiej.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA przekracza 4% po raz pierwszy od 2010 r.

CNBC Pro: CNBC Pro: Credit Suisse mówi, że teraz nadszedł czas, aby kupić dwie zielone akcje wodoru – i podnosi jedną o ponad 200%

Nadszedł czas, aby wejść do sektora ekologicznego wodoru, mówi Credit Suisse, z kilkoma katalizatorami ustawionymi na napędzanie czystej energii.

„Zielony wodór to rynek wzrostu – podnosimy szacunki rynkowe na 2030 rok [over] 4x”, powiedział bank, przewidując około 40-krotny wzrost produkcji zielonego wodoru do 2030 roku.

Wymienia dwie akcje, które napędzają zwyżkę – dając jej wzrost o ponad 200%.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

READ  Dr Anthony Fossy na przyjęciu świątecznym, lecący na rządowych kolcach Omigronu

– Weissen Don

Chiński juan jest najsłabszy od 2008 roku, indeks dolara się umacnia

Offshore i offshore Chiński juan przekroczył 7,2 wobec dolara, najsłabszy poziom od początku 2008 roku.

Indeks dolara amerykańskiego wzrósł o 0,33%, osiągając poziom 114,47.

Inflacja konsumencka w Japonii prawdopodobnie spadnie w 2023 r.: protokół z posiedzenia BOJ

Inflacja konsumencka, z wyłączeniem świeżej żywności, prawdopodobnie wzrośnie w tym roku, ale tempo wzrostu będzie następnie ograniczane przez ceny energii, jak wynika z protokołu Banku Japonii z lipca. powiedział tłum.

Po wyłączeniu świeżej żywności i energii inflacja prawdopodobnie nie osiągnie w horyzoncie projekcji 2%, twierdzą niektórzy członkowie. Ten odczyt CPI wyniósł w sierpniu 1,6%.

„Jeżeli ceny surowców nie będą dalej rosły, oczekuje się, że inflacja CPI ustabilizuje się od roku obrotowego 2023” – stwierdzili ci członkowie.

Jeśli chodzi o jena, członek komisji BOJ powiedział, że spowolnienie światowej gospodarki może zmniejszyć presję na osłabienie waluty, jeśli doprowadzi do spadku inflacji i stóp procentowych na świecie.

Inny członek powiedział, że nawet jen może umocnić się, jeśli światowa gospodarka stanie w obliczu wstrząsów.

– Off Abigail

CNBC Pro: Zarządzający aktywami ujawnia, co dalej z akcjami — i dzieli się tym, jak handluje na rynku

Neil Veitch, dyrektor inwestycyjny w SVM Asset Management z siedzibą w Edynburgu, mówi, że spodziewa się, że krajobraz makro pozostanie „bardzo trudny” przez resztę roku.

mówi CNBC Pro Rozmowy W zeszłym tygodniu Veitch wymienił kluczowe czynniki, które przyczyniły się do uczynienia rynku akcji „bardziej konstruktywnym” i podzielił się trendem w stosunku do wartości.

Abonenci CNBC mogą przeczytać więcej tutaj.

– Javier Ong

Pytania dotyczące zarobków, potencjalna recesja oznacza jeszcze większą sprzedaż

Dow i S&P 500 spadały przez sześć dni z rzędu, wiele z nich doświadczyło ogólnej wyprzedaży w tak zwanych dniach „wyczyszczenia”.

READ  Trener Spurs Gregg Popovich wygrywa 1336. zwycięstwo, aby pobić rekord wszech czasów NBA Dona Nelsona

Czasami może to być przekorny sygnał kupna na Wall Street, ale wielu ekspertów inwestycyjnych jest sceptycznie nastawionych do zakończenia wyprzedaży. Jednym z powodów jest to, że oczekiwania dotyczące przychodów na przyszły rok wykazują bardziej solidny wzrost, co jest mało prawdopodobne w przypadku recesji.

„Jeśli zaczniemy dostrzegać zwrot w 2-letnich zyskach… i jeśli zaczniemy widzieć zwrot w dolarach, wiemy, że daje nam to możliwość wyjścia z tych wyprzedaży” – powiedział dyrektor ds. inwestycji Andrew Smith . Strateg w Delos Capital Advisors w Dallas. „Ale trudno mi się przekonać, że zdobyta historia będzie tak dobra, jak się tego spodziewamy”.

Ponadto, powiedział Smith, dramatyczne ruchy na rynkach obligacji i walut mogą oznaczać, że „coś się zepsuło” i rozsądnie byłoby poczekać na pojawienie się tych informacji.

Z pozytywnej strony Smith wskazał na silny rynek pracy i oznaki kontynuacji wydatków na podróże jako oznaki, że gospodarka USA może uniknąć poważnej recesji.

– Jesse Funt

10-letnie stopy kapitalizacji w USA zamykają się na kluczowym poziomie 4%

The Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych jest bliska 4%, Nietknięty od 2010 roku.

The Amerykańskie 10 lat Dochody są kluczem, który wyznacza kurs dla oprocentowania kredytów hipotecznych i innych kredytów konsumenckich i biznesowych. Jest wyższy w tym tygodniu ze względu na wyższe oprocentowanie obligacji brytyjskich i agresywne oczekiwania Rezerwy Federalnej.

W handlu popołudniowym rentowność wyniosła 3,96%. Rentowność 10-letnich odwróciła wcześniejsze spadki i zyskała punkty bazowe. (Jeden punkt bazowy to 0,01 punktu procentowego)

„To z pewnością było interesujące i nie sądzę, aby ktokolwiek był jeszcze gotowy, aby upaść i chwycić nóż” – powiedział Ben Jeffrey z BMO. Brak płynności powoduje wzrost rentowności, co z kolei przesuwa ceny w przeciwnym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.