Akcje spadły, a chiński juan przekroczył 7,2 wobec dolara

Chiński juan prawdopodobnie wkrótce powróci do „rozsądnego zakresu”

„Juan powróci do „rozsądnego przedziału” od sześciu do siedmiu w stosunku do dolara amerykańskiego – już w przyszłym roku – powiedział Han Baojiang, dyrektor Departamentu Ekonomii w KC Komunistycznej Partii Chin.

Tak wynika z tłumaczenia CNBC uwag w języku mandaryńskim podczas wirtualnego wydarzenia zorganizowanego przez Ogólnochińskie Stowarzyszenie Prasowe.

Powiedział, że jego zdaniem deprecjacja juana jest w pewnym stopniu związana z obecnymi problemami gospodarczymi Chin.

W przyszłym miesiącu odbędzie się XX Narodowy Kongres Komunistycznej Partii Chin Jego celem jest jasne wyjaśnienie polityki, co pomoże w spełnieniu oczekiwań, powiedział.

Prezydent Chin Han odpowiedział na osobne pytanie Xi Jinping Przesłanie dalszego otwarcia będzie dominować w raporcie z kongresu i spodziewa się, że po kongresie Chiny otworzą się bardziej niż wcześniej.

– Evelyn Cheng

Rupia indyjska wzrosła do 81,94 w stosunku do dolara amerykańskiego

Rupia indyjska osiągnęła rekordowo niski poziom 81,940 w stosunku do dolara amerykańskiego. Ostatnio notowano na poziomie 81,905 wobec dolara.

Płynny dolar amerykański umocnił się w tym roku o prawie 10% w stosunku do rupii indyjskiej.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA przekracza 4% po raz pierwszy od 2010 r.

CNBC Pro: CNBC Pro: Credit Suisse mówi, że teraz nadszedł czas, aby kupić dwie zielone akcje wodoru – i podnosi jedną o ponad 200%

Nadszedł czas, aby wejść do sektora ekologicznego wodoru, mówi Credit Suisse, z kilkoma katalizatorami ustawionymi na napędzanie czystej energii.

„Zielony wodór to rynek wzrostu – podnosimy szacunki rynkowe na 2030 rok [over] 4x”, powiedział bank, przewidując około 40-krotny wzrost produkcji zielonego wodoru do 2030 roku.

Wymienia dwie akcje, które napędzają zwyżkę – dając jej wzrost o ponad 200%.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

READ  Muhaimin Iskandar o ustawie o radiofonii i telewizji: „Śledztwo jest duszą dziennikarstwa”

– Weissen Don

Chiński juan jest najsłabszy od 2008 roku, indeks dolara się umacnia

Offshore i offshore Chiński juan przekroczył 7,2 wobec dolara, najsłabszy poziom od początku 2008 roku.

Indeks dolara amerykańskiego wzrósł o 0,33%, osiągając poziom 114,47.

Inflacja konsumencka w Japonii prawdopodobnie spadnie w 2023 r.: protokół z posiedzenia BOJ

Inflacja konsumencka, z wyłączeniem świeżej żywności, prawdopodobnie wzrośnie w tym roku, ale tempo wzrostu będzie następnie ograniczane przez ceny energii, jak wynika z protokołu Banku Japonii z lipca. powiedział tłum.

Po wyłączeniu świeżej żywności i energii inflacja prawdopodobnie nie osiągnie w horyzoncie projekcji 2%, twierdzą niektórzy członkowie. Ten odczyt CPI wyniósł w sierpniu 1,6%.

„Jeżeli ceny surowców nie będą dalej rosły, oczekuje się, że inflacja CPI ustabilizuje się od roku obrotowego 2023” – stwierdzili ci członkowie.

Jeśli chodzi o jena, członek komisji BOJ powiedział, że spowolnienie światowej gospodarki może zmniejszyć presję na osłabienie waluty, jeśli doprowadzi do spadku inflacji i stóp procentowych na świecie.

Inny członek powiedział, że nawet jen może umocnić się, jeśli światowa gospodarka stanie w obliczu wstrząsów.

– Off Abigail

CNBC Pro: Zarządzający aktywami ujawnia, co dalej z akcjami — i dzieli się tym, jak handluje na rynku

Neil Veitch, dyrektor inwestycyjny w SVM Asset Management z siedzibą w Edynburgu, mówi, że spodziewa się, że krajobraz makro pozostanie „bardzo trudny” przez resztę roku.

mówi CNBC Pro Rozmowy W zeszłym tygodniu Veitch wymienił kluczowe czynniki, które przyczyniły się do uczynienia rynku akcji „bardziej konstruktywnym” i podzielił się trendem w stosunku do wartości.

Abonenci CNBC mogą przeczytać więcej tutaj.

– Javier Ong

Pytania dotyczące zarobków, potencjalna recesja oznacza jeszcze większą sprzedaż

Dow i S&P 500 spadały przez sześć dni z rzędu, wiele z nich doświadczyło ogólnej wyprzedaży w tak zwanych dniach „wyczyszczenia”.

READ  UN-Habitat, Wiadomości o metodologii inicjacji UCLG | Centrum wiedzy SDG

Czasami może to być przekorny sygnał kupna na Wall Street, ale wielu ekspertów inwestycyjnych jest sceptycznie nastawionych do zakończenia wyprzedaży. Jednym z powodów jest to, że oczekiwania dotyczące przychodów na przyszły rok wykazują bardziej solidny wzrost, co jest mało prawdopodobne w przypadku recesji.

„Jeśli zaczniemy dostrzegać zwrot w 2-letnich zyskach… i jeśli zaczniemy widzieć zwrot w dolarach, wiemy, że daje nam to możliwość wyjścia z tych wyprzedaży” – powiedział dyrektor ds. inwestycji Andrew Smith . Strateg w Delos Capital Advisors w Dallas. „Ale trudno mi się przekonać, że zdobyta historia będzie tak dobra, jak się tego spodziewamy”.

Ponadto, powiedział Smith, dramatyczne ruchy na rynkach obligacji i walut mogą oznaczać, że „coś się zepsuło” i rozsądnie byłoby poczekać na pojawienie się tych informacji.

Z pozytywnej strony Smith wskazał na silny rynek pracy i oznaki kontynuacji wydatków na podróże jako oznaki, że gospodarka USA może uniknąć poważnej recesji.

– Jesse Funt

10-letnie stopy kapitalizacji w USA zamykają się na kluczowym poziomie 4%

The Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych jest bliska 4%, Nietknięty od 2010 roku.

The Amerykańskie 10 lat Dochody są kluczem, który wyznacza kurs dla oprocentowania kredytów hipotecznych i innych kredytów konsumenckich i biznesowych. Jest wyższy w tym tygodniu ze względu na wyższe oprocentowanie obligacji brytyjskich i agresywne oczekiwania Rezerwy Federalnej.

W handlu popołudniowym rentowność wyniosła 3,96%. Rentowność 10-letnich odwróciła wcześniejsze spadki i zyskała punkty bazowe. (Jeden punkt bazowy to 0,01 punktu procentowego)

„To z pewnością było interesujące i nie sądzę, aby ktokolwiek był jeszcze gotowy, aby upaść i chwycić nóż” – powiedział Ben Jeffrey z BMO. Brak płynności powoduje wzrost rentowności, co z kolei przesuwa ceny w przeciwnym kierunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *